×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Motokross no Valmieras līdz Meksikai

motokross_jk_16

Kamēr mūsdienu spēcīgākie motokrosa meistari par pasaules čempionāta punktiem cīnījās Meksikā, pašmāju motobraucēji sacentās Superkausa izcīņas pirmajā posmā Valmierā. 


 

Izdzīvošanas sacīkstes

Tālo ceļu uz pasaules čempionāta ceturto posmu solo motociklu klasē Meksikas pilsētā Gvadalaharā vienīgais no latviešiem mēroja Matīss Karro. Pirmajā braucienā viņš finišēja 11. vietā, otrajā – 13., kas posma kopvērtējumā Matīsam ļāva ieņemt 12. pozīciju. Vietnē “Twitter” Karro vēstī, ka milzīgajā karstumā iznākušas īstas izdzīvošanas sacīkstes, turklāt sacensību rīkotāji nav bijuši savu uzdevumu augstumos – putekļainā trase likusies nedroša. Šī iemesla dēļ lielākā daļa Eiropas motobraucēju atteicās piedalīties kvalifikācijas sacensībās. Tikai pēc viņu protesta kaut kas tika mainīts, trasi salaistīja līdz pamatīgai dubļu kārtai. Bīstamas situācijas radīja arī pasaules labāko motokrosa meistaru un vietējo braucēju ātruma milzīgā atšķirība. Papildu pikantumu šim posmam deva bīstamā kriminogēnā situācija Gvadalaharā.

Meksikas posmā uzvarēja Antonio Kairoli (Itālija), ar 178 punktiem viņš ir līderis arī kopvērtējumā, seko beļģis Klemāns Desalē (149) un Gidjē Pulēns no Francijas (134). Igaunis Tanels Leoks ir devītais (92), Karro ieņem 14. vietu (53), bet Augusts Justs neklātienē atkāpies uz 37. vietu (1). Otrajā braucienā pēc aizraujošas cīņas pirmais finišēja Davide Filipaerts, kurš pirmo braucienu pabeidza tikai desmitais 1,6 sekundes pirms Matīsa Karro. “MX2” klasē dubultuzvaru guva čempionāta līderis Džefrijs Herlings no Nīderlandes. Roberts Justs un Dāvis Ivanovs ar attiecīgi deviņiem un vienu ieskaites punktu ir 26. un 41. vietā. Šonedēļ pasaules čempionāta dalībniekus gaida vēl vienas eksotiskas sacīkstes Brazīlijā.

 

Daideri pirmie Vācijā

Vācijas ekipāžu motokrosa čempionāta posmā Šofheimas trasē startēja vairāki pasaules čempionāta dalībnieki. Veiksmīgākie šajā kompānijā izrādījās Jānis un Lauris Daideri – otrā un pirmā vieta braucienos. Pirmajā uzvarēja Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis, otrajā braucienā viņiem ceturtā vieta. Pasaules čempionam Danielam Vilemsenam turpina palīdzēt Kenijs van Gālens, pagaidām aizstājot savainoto Haraldu Kurpnieku. Vilemsenam pirmajā braucienā astotā vieta, otrajā – otrā. Šonedēļ turpat Vācijā, Roitlingenes trasē, notiks pasaules čempionāta trešais posms.

 

Atmiņas par 
Gaujas kausu

Latvijā atkal sācies Superkausa izcīņas sacensību seriāls. Tā pirmais posms notika Ķūļu trasē Valmierā, kurā daudzus gadus vērotas nu jau vēsturē ierakstītās cīņas par Gaujas kausu. Šoreiz Valmierā ieradās lielākā daļa pašmāju labāko motobraucēju. Kā jau ierasts, lielākā uzmanība tika klasei “MX Pro”, kurā startēja arī vairāki pasaules čempionāta dalībnieki. Interesantā cīņā uzvarēja Dāvis Ivanovs no komandas “MX Moduls”, otrais Augusts Justs, trešais – Dāvis Līvs. Aiz laureātu trijnieka finišēja Toms Macuks, mūsu jaunais talants Pauls Jonass un motokrosa leģenda Lauris Freibergs. Kvadru klasē pirmās trīs vietas izcīnīja Edgars Meņģelis, Kārlis Meldrājs un igaunis Prīts Jarvalo, jauniešu klasē – Uģis Klimons, Madars Pureklis un Harijs Suharževskis, junioru – Kristers Drevinskis, igauņi Jans Jākobsons un Raits Kaimers, senioru – Raimonds Baltgalvis, Ivars Rubīns un Jurijs Kovgers. Superkausa izcīņas nākamais posms 27. maijā notiks Aizputē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+