Mobilā versija
-2.0°C
Zane, Zuzanna
Pirmdiena, 19. februāris, 2018
9. septembris, 2016
Drukāt

Mudina uz “kultūras kontrrevolūciju”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

"Tautas nemainās, nacionālās un reliģiskās identitātes joprojām ir savā vietā (..) nekāda Eiropas identitāte to nevar aizstāt," uzskata Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns.

Nacionālistiski noskaņotie Polijas un Ungārijas līderi paziņojuši, ka Britānijas referendums, kurā tika nobalsots par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, sniedz iespēju “kultūras kontrrevolūcijai”, lai spēcinātu vērtību krīzes nomocīto ES.

“Tautas nemainās, nacionālās un reliģiskās identitātes joprojām ir savā vietā (..) nekāda Eiropas identitāte to nevar aizstāt,” uzsvēra Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, uzrunājot reģionālu ekonomikas konferenci Polijas kalnu kūrortā Kriņicā. Pēc viņa teiktā, 20 gadus Eiropas elites ir uzstājušas, ka “nav moderni būt par poli, ungāru, čehu, kristieti vai citu ticīgo. Viņi ierosināja jaunu identitāti – Eiropas identitāti, (..) bet briti pateica “nē”, viņi vēlas būt briti”. Pēc Orbāna domām, centieni mazināt Eiropas kultūru daudzveidību un bagātību riskē pastiprināt popkultūru, amerikāņu kultūru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+