×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Uldis Šmits: Ko secināt, ja Kremļa āksts Žirinovskis runā par Sīriju (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Pērn rudens sākumā uzvirmoja kas līdzīgs diskusijām par Krievijas politologa, bijušā diplomāta Mihaila Aleksandrova izteikumiem un pazīstamā “liberāldemokrāta” Vladimira Žirinovska kārtējiem vārdu plūdiem – rezumējot, ja Rietumi līdīs Sīrijā, tad Krievijai vajadzētu okupēt Baltijas valstis. Žirinovska izklāsts bija ģeogrāfiski aptverošāks, jo attiecās ne vien uz Igauniju (Narva un Kohtla-Jerve esot jāpievieno Ļeņingradas apgabalam), Latviju (pārsvarā par Latgales sadalīšanu) un Lietuvu (lietuviešiem jāaizvācas no Klaipēdas, Viļņa jāatdod Lukašenko), bet arī uz Ukrainu, kur vēl pilnā sparā saimniekoja Janukovičs. Nenoliedzami, ka Žirinovskis ir Kremļa āksts, taču gribot negribot jāatzīst, ka viņš pirmais iezīmēja Krimas un Donbasa likteni. Lai gan “Jaunkrievijas” un pārējo “krievu zemju” savākšanas ideja, protams, nav pagājušajā gadā izdomāta, bet Krievijā gandrīz nepārtraukti iztirzāta dažādu autoru neskaitāmos sacerējumos.

“Vara un šie cilvēki nav viens un tas pats,” pērn oktobrī intervijā “LA” apgalvoja jaunieceltā Latvijas vēstniece Krievijā Astra Kurme. Daļēji taisnība, tomēr “šie cilvēki” un vēl citi pilda Krievijas varas uzticētas noteiktas funkcijas un noder arī par publiskajā telpā palaižamiem izmēģinājuma baloniem. Viņu izlēcienus visbiežāk pieņemts dēvēt par “murgiem”, kurus “grūti komentēt”, kā Aleksandrova sakarā sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds. Piebilstot, ka medijiem patīk uzpūst no mušas ziloni, proti, impērijas reanimācijas draudus un pamatojot to neesamību vai maznozīmību ar paša Putina sentenci – tiem, kuri nenožēlo PSRS sabrukumu, nav sirds, bet tiem, kuri uzskata, ka to varētu atjaunot, nav prāta…

Taču sirdsbalss nereti mēdz gūt virsroku. Reizēm tas gan drīzāk izskatās pēc salta aprēķina. Un konkrētie Putina ģeopolitiskie aprēķini ieguva skaidrākas aprises līdz ar Eirāzijas savienības projektu, kuru Hilarija Klintone pielīdzināja PSRS atdzīvināšanas mēģinājumam. Tam netrūkst apstiprinājumu arī, tā teikt, no pretējās nometnes. Piemēram, Tatjana Ždanoka norādījusi, ka atjaunotāju darba kārtībā nav vis padomju lielvalsts vecais modelis, bet, “programmētāju valodā runājot, PSRS versija 2.0”. Galīgo versiju jebkurā gadījumā noteiks Putina iespējas. Nesen Galvenais Programmētājs, mādams ar mietu Kazahstānai, sprieda, ka ir valstis, kuras var pastāvēt vienīgi krievu pasaules ietvaros. Atliek tātad jautājums par ietvaru lielumu. Jautājumi par Kremļa izraudzītajiem līdzekļiem vairs nerodas, jo tie pārsvarā ir redzami darbībā. Maskavas pāreja no t. s. maigās varas metodēm uz agresiju tomēr nebija gluži neprognozējama. Krievijas demokrātu izretinātajās aprindās šādu pavērsienu pat uzskatīja par neizbēgamu. Tikmēr mūsu amatpersonu izteikumi vedināja uz domām, ka Latvija importējusi Rietumos no modes jau izgājušās rozā brilles vai varbūt izgatavojusi uz vietas pēc iekšēja vai ārēja pasūtījuma.

Tagadējā situācija mūs piespiež uzlūkot realitāti tādu, kāda tā ir. Un tajā diemžēl iederas arī Žirinovskis ar saviem pagājušā mēneša paziņojumiem par trešo pasaules karu. Viņš, tiesa, “nepārstāv Krievijas oficiālo politiku” (vēstnieks Vešņakovs). Tāpat kā zaļie cilvēciņi, kas rosās ap Ukrainā iesūtītajām artilērijas un raķešu iekārtām, oficiāli nepārstāv Krievijas armiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. ha ha tu paskaties spogulī ieraudzīsi attēlu līdzīgu žirikam

 2. Žirinovskis ir Krievijas Domes deputāts, kurš ĻOTI labi pārzina situāciju! Viņš velti muti NEDZESĒ!!! ARī zaļie vīriņi Ukrainā EROSĀS tikai savas patikas pēc… Latvijas politiķiem IZDEVĪGAS ROZĀ BRILLES, jo tā attaisnojas daudzas”NEJAUŠIBAS” ( kaut vai balsojums par uzturēšanās atļauju izsniegšanas TURPINĀŠANU).. NA palika mazākumā un ATKAL BRĪDINĀJUMS VĒJĀ…Arī par Sīriju Žirinovskis runā KONTEKSTĀ…Nu skaidri zināms, par KO balsot! Bet ir viens “BET”, proti: KURUS pēdējā brīdī CENTĪSIES NOMELNOT “DELNA”??? KO RUNĀS IVETA KAŽOKA !?? Ja tie BŪS NA deputātu kandidāti (diemžēl “Delna” vēl tur sveci ZEM pūra????????), TAD VISS SKAIDRS… REDZĒSIM!?? DOMĀSIM!!!!!!

 3. ja ir kas klausās, viņš runās mūžīgi

 4. Ja neapbruņots cilvēks iet tumšā laikā pa kādu maz apgaismotu šķērsielu, var gadīties, ka viņam uzbruks kāds bandīts. Ja cilvēks būs apbruņots un bandīts to ieraudzīs, tad neuzbruks, bet sāks bļaut, ka viņa drošība ir apdraudēta, ka viņam jāsagādā vēl spēcīgāki ieroči. Kur tas redzēts, ka vairs droši nevarēs ar bandītismu nodarboties! Klajš viņa tiesību pārkāpums. Tieši tas arī notiek valstiskā līmenī. Tāpēc arī tas vepris bļauj. Jācer, ka no bļaušanas beidzot nosprāgs…

 5. Ульдыс- если что,то Жириновский -российский политический деятель, заместитель председателя Государственной думы (с 2000 по 2011), основатель и председатель Либерально-демократической партии России (ЛДПР), член Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ).
  Хотелось бы узнать- а чем ты отличился- чтобы определить- кто из вас больший AKSTS

 6. … NE JAU TIKAI KREMLIS IR VAINIGS !!!!!!!!!!!!!!!!

  … Musu VP, MP, Ministru kabinata, Arlietu ministrijas UN AM turpinosas PIENAKUMU NEVERIBAS, NOLAIDIBAS VAI VEL KA SLIKTAKA REZULTATA PAR MUMS UN VISU PASAULI GAZAS KREMLINISTU INSCINETI PROPAGANDAS MELI UN AGRESIJAS DRAUDI BEZ ATBILSTIGAS UN AUTORATIVAS ATBILDES !

  … VISPAREJAS DEBATES, VISAS PASAULES MASU MEDIJOS – APSPRIEZOT PASREIZEJO NATO UN KREMLA KONFRONTACIJU – KOMENTETAJI PIESAUCOT SAVAS KRITERIJAS TOTALI IGNORE BALTIJAS UN POLIJAS OKUPACIJAS, KOLONIZACIJAS UN NEOKOLONIZACISA REZAULTATUS UN TO IESPAIDUS UZ SO VALSTU SITUACIJU UN TIESIBAM UZ AUTONOMIJU, TERITORIJAS NEAIZSKARAMIBU UN CILVECISKU DZIVI BEZ ATKARTOTIEM DRAUDIEM NO VECAS KOMUNISTU NOMENAKLATURAS PAAUDZES ‘ IZMANTOJAMIEM IDIOTIEM ..’

  … SO ABU Z UN VINIEM LIDZIGI .. NAIDA KURINASANA IR JAAPTUR UN JAIZLIETO ARKARTEJI ARGUMENTACIJAI APTURET KREMLA AGRESIJU JAU UKRAINA, JO SADI .. APDRAUD PASAULES MIERU UN IR PIESKAITAMI KA BISTAMI NAIDA UN KARA KUDITAJI KURI LIDZINAS SAVA SLIMIBA SIRIJAS UN IRAKAS ISIS EKSTREMISTIEM … UN PRET KURU DRAUDIEM KA KRIEVIJAI TA EIROPAS CIVILIZACIJAI IR IESAKUSIES TOTALA CINA !!!

  … BET MUSU VALSTS ATBILDIGA VADIBA LIDZ SIM – VALSTS ESAMIBAS, AUTOHTONAS TAUTAS UN LOJALO PILSONU DROSIBAS UN VISU PIEMINETO TIESIBU AIZSTAVIBAS LIETA IR BIJUSI PASIVA PRET UZBRUKUMIEM NO NAIDIGO PERSONU UN ORG, UN TO PROPAGANDAS VALSTS KONSTITUCIJAS GRAUSANAI. NAV TIKUSI PIELIETOTI INTERNACIONALASORGANIZACIJAS, SEVISKI TIESAS PRET SPECIFISKIEM AREJIEM UN IEKSEJIEM PRETVALSTISKIEM ELEMENTIEM

  … MUSU VALSTS VADIBA TAMDEL PALIKS VESTURE KA APSUDZAMA PAR SAVU LR SATVERSME PIENAKUMU NEIEVEROSANU, NEVIZIBU, NOLAIDIBU VAI ARI NODEVIGU KLUSESANU …

  … REZULTATA, VP, MK, AM PAT NEUZDRIKSTAS VAI NEGRIB BEIDZOT IZSAUKT VAI NOSUTIT BRIDINAJUMU AR NOTU SUTNIM VESNIKOVAM PAR TA PARSTAVETAS VALDIBAS OFICIALO PERSONU DIPLOMATISKI NEPIENEMAMIEM IZLECIENIEM UN DRAUDIEM LR !

  … RADAS AR VIEN NOTEIKTAK, KA VIENIGI NA VADITA VALDIBA VEL IEDROSINASIES PIEPRASIT PUTINAM ATVAINOSANOS UN IZSKAIDROJUMUS PAR IZVELI, IZMANTOSANU UN ATBALSTU SADIEM DIVIEM – TIPISKIEM BEZABRENES NAIDNIEKIEM, KURI IZVELETI KREMLA NAIDA CELSANAS POLITIKAI STARP VALSTIM UN NORMALIEM IEDZIVOTAJIEM …

  ‘IZLIETOTJAMIEM ..’ , KURIEM PEC LIKUMA BUTU JAATBILD KRIMINALTIESA PAR SAVU NAIDIGO UN PRETVALSTISKO AKTIVITASU TURPINASANOS ARPUS LIKUMA UN CIVILIZETA CILVEKA RICIBAS …

 7. krievi taa ir seerga un taapeec jaa…….a!!!!

 8. Krievijas valsts pati par sevi nespētu pastāvēt. Viņi ir hroniski alhokoliķi, kuri nekad neatiet no dzēruma jeb apdullinājuma.

  • Krievu armija bez ukraiņiem vispār nav nekāda armija. Mēs tak zinam, kas turēja kārtību krievu pulkos. Otrais moments, ka viņi tikai vicina dūres, lai kāds neiedomājās uzbrukt, bet viss jau sen izzagts. Tūlīt jau ķīnieši sāks atspiest zemes no savas puses un putins ar šojgu tik gudri runās par kaujas gatavību, bet žiriks veidos pantamimas.

 9. Kāpēc mūsu “ākstus” nepiemini,Repši,Godmani,Āboltiņu,Dombrovski un daudzus citus? Kuri” ākstoties” izzaga Latviju,kā rezultātā tauta aizbrauca un brauc prom no šīs nolādētās valsts kur valda ASV algotņi.

  • Man žēl, ka tu tāds vispār esi dzimis, ja tev nav nekā svēta un Dzimteni vari nosaukt par nolādētu. Tad jau tu savu māti arī pārdosi par jūdasa sudraba grašiem!!! Tu pat mēsliem un kompostam nederi,- no tiem vismaz raža izaug; no tevis paliek tikai smirdošas mieles.

 10. Nevajaga Žirinovsk novērtēt par zemu – tas ir Putina runas vīrs un domu runātājs – par Krieviju no Atlantijas okeāna līdz Klusajam un no Ziemeļu ledus līdz Indijas. Plāns sāk īstenoties – Ukraina, Baltkrievija, Moldova, Kazahstāna pirmajā paketē un tā līdz Briselei un Teherānai? Eiropas draudu pamatā būs piedraudējums pirmajiem lietot kodolieročus pret mīkstajiem eiropiešiem un tie piekāpsies ( paši pretojas veidot kodolvairogu Polijā un tā laikam ir plāna daļa – panākt it kā pretraķešu ieroču brīvu teritoriju un neaizsargātu…).Vienkārši ērti un eleganti Eiropa tiks apspēlēta kā klients kazino.

 11. Žirinovskis ir Krievijas valstvīrs.Ir vieglprātīgi un muļķīgi uztvert viņu kā klaunu un nesaskatīt viņā Latvijai bīstamu politiķi.

 12. Žirinauskis — cara Pūķina I galma klauns.

Draugiem Facebook Twitter Google+