×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
9. augusts, 2012
Drukāt

Murjāņus neslēgs, bet rekonstruēs


Foto-LETAFoto-LETA

”Šobrīd runā, ka Murjāņos jāslēdz sporta skola. Tā neesot izdevīga. Tā tas varētu būt, bet kas skaitīs naudu? Uz to slēgšanu ciet mēs esam ļoti naski,” satraucies zvanīja mūsu lasītājs Jānis Dibrančs no Garkalnes. 


 

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas departamenta vadītāja Dace Jansone skaidro, ka IZM plānos nav Murjāņu sporta ģimnāzijas slēgšana. Tenkas par skolas slēgšanu varētu būt radušās pēc Latvijas Olimpiskās komitejas vadītāja Aldona Vrubļevska presē izteiktās kritikas par šo skolu.

IZM šā gada sākumā tika izveidota darba grupa, lai izvērtētu Murjāņu sporta ģimnāzijas turpmākās attīstības iespējas un sagatavotu priekšlikumus. Darba grupā strādāja 20 cilvēki no IZM, ģimnāzijas, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Vieglatlētikas savienības, Latvijas Kanoe federācijas, Latvijas Handbola federācijas un Murjāņu līgas.

Jautājums par ģimnāzijas turpmāko attīstību un darba grupas sagatavotie priekšlikumi tika izskatīti Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdēs aprīlī un maijā un nolemts: ņemot vērā ģimnāzijas nozīmi jauno augstas klases sportistu sagatavošanas sistēmā Latvijā, atzīt par nepieciešamu veikt ģimnāzijas telpu rekonstrukciju. 26. jūnijā Ministru kabinets šim mērķim piešķīra 263 025 latus. 2012. gada valsts budžeta grozījumos ģimnāzijai paredzēts piešķirt vēl 118 600 latus. Iecerēts, ka arī nākamā gada budžetā tiks paredzēts finansējums ģimnāzijas rekonstrukcijai un darbības nodrošināšanai.

Murjāņu līgas, kurā apvienojušies Murjāņu sporta ģimnāzijas absolventi, prezidents Ivars Keviešens uzsver, ka ģimnāzija ne tikai jāsaglabā, bet arī jāattīsta, jo tā daudz devusi Latvijas sportistu izaugsmē. Piemēram, no patlaban Londonas olimpiskajās spēlēs startējošajiem Latvijas olimpiešiem deviņi ir mācījušies Murjāņos. Murjāņu sporta ģimnāzijas absolventu vidū ir arī Jānis Šmēdiņš, kurš šovakar Pludmales volejbola olimpiskajā turnīrā cīnīsies par bronzas medaļu.

Uzziņa

Valdības piešķirtais finansējums Murjāņu ģimnāzijas telpu rekonstrukcijai (kopā Ls 263 025):

Ls 218 284 – apkures sistēmas rekonstrukcijai;

Ls 36 300 – ventilācijas sistēmas izveidei virtuves un ēdnīcas blokā un virtuvei un ēdnīcai nepieciešamo tehnoloģisko iekārtu un inventāra iegādei;

Ls 8 441 – Murjāņu sporta ģimnāzijas struktūrvienības – Specializētās airēšanas sporta skolas Vikingu ielā 6, Jūrmalā, – jumta rekonstrukcijai un remontam.

Ar grozījumiem 2012. gada budžetā papildus piešķirts vēl (kopā Ls 118 600):

Ls 72 600 – rekonstrukcijas projekta izstrādei;

Ls 46 000 – ģimnāzijas darbības nodrošināšanai 2012. gada otrajā pusē: nepieciešamo preču un pakalpojumu iegādei.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+