×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Mūsdienu džeza neizsmeļamais talants – Sirilla Emē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Festivālā “Rīgas Ritmi 2015” 4. jūlijā Daugavas koncertzālē uzstāsies franču – dominikāņu vokāliste Sirilla Emē. Dziedātāja ir mūsdienu džeza neizsmeļams talants, starptautiski pazīstama, pateicoties viņas vokālajām prasmēm. Viņa ir prestižā Teloniusa Monka konkursa fināliste, Montrē džeza festivāla un Sāras Vonas Starptautiskā džeza vokāla konkursu uzvarētāja.

“Izpildītājas kultūras mantojums apveltījis viņu ar bagātīgu mūzikas ritma izjūtu: viņas tēvs ir francūzis, māte – dominikāniete, bet bērnību Sirilla pavadījusi Samuā pie Sēnas Francijā, kur norisinās čigānu mūzikas izpildītāju vidū populārais „Django Reinhardt Jazz Festival”. Pati mūziķe ir stāstījusi, ka, būdama maza, paslepus lavījusies prom no mājām, lai apmeklētu šo mūzikas festivālu un iepazītu sev tik intriģējošo čigānu dzīves stilu. Festivāls par godu slavenajam čigānu ģitāristam Django Reinhardam norisinās Francijā kopš 1968.gada un ir populārs tieši „gypsy jazz” mūziķu sabiedrībā. Gūtie iespaidi vēlākos gados devuši pārliecību un impulsu kopā ar draugiem uzsākt muzikālu ceļojumu pa Eiropu,” atklāj “Rīgas Ritmu” pārstāve Ance Jirgena.

Tā ceļojot un muzicējot, māksliniece nonākusi Montrē džeza festivālā, kur, piedaloties vokāla konkursā, ieguva godpilno pirmo vietu, tā nodoršinot finansiālu atbalstu pirmā albuma izdošanai. Sirilla arī piedalījusies Sāras Vonas Starptautiskā džeza vokāla konkursā, un arī tur plūkusi laurus. Savukārt prestižajā Teloniusa Monka džeza izpildītāju konkursā, kur žūrijas sastāvā darbojās Kurts Ellings, Diāna Rīvsa un Dī Dī Bridžvotera, mūziķe ierindojās starp finālistiem.

“Šobrīd Sirilla ir tikai 31 gadu veca, bet dziedātājas muzikālā pieredze ir iespaidīga – viņa ir izdevusi vairākus ierakstus un šobrīd dzīvo Bruklinā, ASV, kur regulāri muzicē ar Amerikas austrumkrasta džeza izpildītājiem, un dodas koncertturnejās duetā ar brazīliešu ģitāristu Djego Figueiredo,” teic A. Jirgena.

Māksliniece, raksturojot savas dziesmas, saka: “Manas dziesmas parasti ir par lietām, ko esmu piedzīvojusi. Par patiesu pieredzi. Dziesmas ir par dažādām kultūrām. Bet arī par zēniem! Viena no jaunākajā albuma dziesmām sauc “One Way Ticket”, un tā ir par ceļojumu, ko veicu Indijā. Citu dziesma sauc “Nuit Blanche”, un tā ir par zēnu. Tās tiešām stāsta par dažādiem manas dzīves aspektiem. Par jebko, kas mani konkrētā brīdī iedvesmo.”

Par pašu mākslinieci “The Wall Street Journal” rakstīja: “Viena no šīs paaudzes daudzsološākajām džeza vokālistēm.” Tikmēr “JazzTimes” uzsver: “Nav iespējams, ka jūs neapburs franču meitene Sirilla Emē un viņas lipīgais dzīvesprieks.”

Rīgas koncertā Sirilla uzstāsies kopā ar kvintetu, kura sastāvā muzicē ģitāristi Adriens Monjārs un Mišels Valjans, basģitārists Sems Enings un perkusionists Radživs Džaijavera.

Varbūt noder!!

Koncerts – 4. VII. 22.00 Rīgā, Daugavas koncertzālē

Biļetes – “Biļešu serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 12.75 – 15.00

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+