Mobilā versija
+2.2°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
17. septembris, 2014
Drukāt

“Mūsmāju dārzeņi”: kāpostu, burkānu un sīpolu cenas šogad sarukušas par vairāk nekā 50%

sipoli_kastees

Kāpostu, burkānu un sīpolu cenas Krievijas noteiktā embargo dēļ šogad Latvijā salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir samazinājušās par vairāk nekā 50%, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) “Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa.

Pēc viņas teiktā, dārzeņu cenas šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir kritušās vidēji par 30-35%, kas ir būtisks samazinājums. “Turklāt diezgan daudz pozīcijām, sevišķi apjoma un smagajām pozīcijām – kāpostiem, burkāniem, sīpoliem – cenas nokritušās pat vairāk par 50%,” atzina Strazdiņa, piebilstot, ka dārzeņu cenas starp dažādiem vairumtirgotājiem un piegādēm veikalu tīkliem var atšķirties.

Strazdiņa atzīmēja, ka dārzeņu cenu kritums ir pirmās embargo negatīvās sekas, ko izjūt zemnieki, savukārt vēlāk var būt problēmas samaksāt rēķinus, jo ienākošā nauda no pārdotās produkcijas ir mazāka nekā tai bija jābūt.

“Mūsmāju dārzeņi” ir izveidota 2006.gadā kā ražotāju grupa un pašlaik apvieno deviņas dārzeņu audzēšanas saimniecības – “Dimdiņi Agro”, zemnieku saimniecības “Galiņi”, “Bračas”, “Dārzi”, “Zūmaņi”, “Sīļi”, “Sviķi”, “Īskāji” un “Kliblapsas”, kā arī uzņēmumu “Sigro”. Kooperatīvā tiek audzēti kāposti, burkāni, bietes, gurķi, tomāti, kolrābji, kabači, sīpoli un citi dārzeņi, kurus piegādā lielveikalu tīkliem.

“Mūsmāju dārzeņi” 2013.gadā strādāja ar 3,728 miljonu eiro apgrozījumu un 194,8 tūkstošu eiro peļņu.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+