Sports
Futbols

Mutko apstādinājis savu darbību Krievijas Futbola savienības prezidenta amatā 16


Vitālijs Mutko
Vitālijs Mutko
REUTERS

Krievijas vicepremjers Vitālijs Mutko, kurš kā bijušais Krievijas sporta ministrs tiek turēts aizdomās par šīs valsts iestāžu izveidotas un atbalstītas dopinga programmas atbalstīšanu, pirmdien apstādinājis savu darbību Krievijas Futbola savienības (RFS) prezidenta amatā.

Mutko bija Krievijas sporta ministrs līdz pērnajam gadam, pēc tam kļūstot par valdības viceprezidentu. Tieša viņa ministrēšanas laikā Krievijā tika sākta un plaši atbalstīta dopinga programma, kuras kulminācija bija 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs, kad mājiniekiem tika mainītas pozitīvas dopinga proves pret negatīvām.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izmeklēšanas komisijas guvušas pierādījumus, ka šīs manipulācijas notikušas ar valsts iestāžu, tostarp sporta ministrijas, iesaisti. Tieši šo pierādījumu dēļ Mutko decembra sākumā tika piešķirts mūža aizliegums kā oficiālai personai pārstāvēt savu valsti olimpiskajās spēlēs.

Mutko bez Krievijas vicepremjera amata darbojās arī kā RFS prezidents, bet tagad viņš savu darbību organizācijā apturējis uz sešiem mēnešiem. Visticamāk, tas noticis pēc Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) vadības iebildumiem.

Mutko vietā RFS vadībā, kā vietas izpildītājs, būs līdzšinējais ģenerāldirektors Aleksandrs Alajevs.

Nākamajā gadā Krievijā notiks Pasaules kausa finālturnīrs, kura orgkomitejas vadītājs ir tieši Mutko.

Saistītie raksti
LA.lv