Latvijā
Rīga

Mazuļu dēļ Muzeju naktī zoodārzs aicina ievērot vairākus noteikumus0


Rīgas zooloģiskais dārzs
Rīgas zooloģiskais dārzs
Publicitātes foto

Muzeju nakts noskaņās Rīgas Zooloģiskais dārzs sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188 sestdienas, 18. maija vakarā, piedāvā Vēstures nakti.

Pirms 107 gadiem pirmo reizi publikai vārtus vēra daudzu fanātisku cilvēku izlolotais sapnis – Rīgas Zooloģiskais dārzs.

Vēstures naktī Zoodārzā varēs doties atklāt vēsturiskās vietas, lejupielādējot īpašo vēsturiskā vietām veltīto zoodārza plānu

Pie dārza vēsturiskajām ēkām ir izvietoti informatīvi plakāti, kas stāsta par ēkas būvniecību un par dzīvniekiem, kas savulaik tajās mituši.

18. maija vakarā Zoodārza vārti apmeklētājiem būs atvērti līdz plkst. 22, ekspozīcijas – līdz plkst. 23, bet klejot pa zooloģiskā dārza takām drīkstēs līdz plkst. 23.30.

Sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188, pērkot ieejas biļeti no plkst. 18 līdz plkst. 22 un izmantojot īpašo 1188 kuponu, ieejas maksa apmeklētājam būs 3 eiro.

Bērniem, kas vēl nav sasnieguši 4 gadus vecumu un senioriem, kam jau ir vismaz 70 gadi, ieeja zoodārzā, kā parasti – bez maksas.

Zoodārza speciālisti norāda, ka daļai Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieku jau ir mazuļi, daļa vēl tos gaida vai perē, tādēļ “ļoti lūdzam gan Vēstures nakts apmeklējuma laikā, gan arī citās dienās ievērot ieteikumus savstarpēji labestīgai sadarbībai”.

Apmeklētāji aicināti nebarot zoodārza dzīvniekus, jo tie saņem pilnvērtīgu un sabalansētu barību; nekāpt pāri barjerām un nožogojumiem, jo dzīvnieki to uzskatīs par savu māju apdraudējumu un visiem spēkiem sargās savu teritoriju; nekaitināt un netrokšņot, jo dzīvnieki var sākt uztraukties un tā rezultātā sakropļot vai pat nogalināt savus pēcnācējus.

Tāpat apmeklētāji aicināti atstāt mājās skrituļslidas, skrituļdēļus un dipdap riteņus, jo zoodārza reljefs ir paugurains un vizinoties var satraumēties gan paši, gan citi apmeklētāji, gan arī dzīvnieki. Pēkšņi tuvumā izdzirdot šos grabošos braucamrīkus, var izbīties un, panikā bēgot, nožogojumos sakropļot.

Melnajiem grifiem izšķīlušies mazuļi

Gan Rīgā, gan Zoodārza filiālē “Cīruļi” mītošajiem melno grifu pāriem arī šogad izdevies izperēt pa vienam mazulim. Tagad atliek vien turēt īkšķus un novēlēt vecākiem veiksmi pēcnācēja audzināšanā. Lai pieaugušie putni mazāk uztrauktos, esam uz laiku slēgta eja gar melnajiem grifiem Rīgā.

“Mēs ļoti lepojamies par panākumiem melno grifu vairošanā, jo līdz šim 2010. gadā pasaules zooloģiskajos dārzos nebrīvē izšķīlušies tikai 7 mazuļi, no kuriem divi ir mūsējie,” akcentē Rīgas zooloģiskā dārza preses nodaļa.

Arī pērn mūsu melnajiem grifiem izdevās sekmīga vairošanās sezona. Taču tā bija jo īpaša, tādēļ ka pagājušā augustā abas jaunkundzes devās uz Bulgāriju, kur piedalījās grifu reintrodukcijas projektā “Zeleni Balkani”.

Pēc jaunākajām ziņām abi mūsu jaunie grifi Bojana un Rīga ir sekmīgi pārlaiduši pirmo ziemu un pamazām dodas atpakaļ uz Bulgāriju. Bojana vēl atrodas Turcijas teritorijā, bet Rīga jau ir pie Grieķijas un Bulgārijas robežas.

Zoodārzs gatavojas Muzeju naktij
LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Zināma jaunās Carnikavas baznīcas celtniecības vieta
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Novadu apvienība: Vairākas valsts iestādes joprojām strādā pēc veco rajonu principa
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Pastā nevar paskaidrot, kur palikušas jelgavniecei Baibai sūtītās bankas kartes 1
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
14 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
8 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
10 stundas