×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Mūžībā aizgājis Laimonis Burtnieks

Mūžībā aizgājis krietnais agronoms un ilggadējs Saldus rajona kopsaimniecības “Straume” priekšsēdētājs Laimonis Burtnieks (1927).

 

Pēc Saulaines valsts saimniecības tehnikuma pabeigšanas no 1954. līdz 1991. gadam L. Burtnieks vadīja kopsaimniecību “Straume”, vēlāk lauksaimniecības uzņēmumu “Nīgrande”. Līdz mūža pēdējai stundai viņš dzīvoja Nīgrandē. Šā gada 9. oktobrī L. Burtnieks svinētu 85. dzīves gadskārtu.

Žurnālists un rakstnieks Ēriks Hānbergs saka, ka L. Burtnieks bijis viens no tiem mūsu zemkopjiem, kurš iedvesmojis viņu rakstīt par laukiem un kura stāstīto izmantojis savos rakstos. Bijušais Saldus rajona kopsaimniecības “Jaunais Komunārs” priekšsēdētājs Jānis Blūms atminas, ka nelaiķis bija ļoti neatlaidīgs un strādīgs lauksaimnieks, ar latvisku domāšanu. Straumēnieši viņu saukuši par “mūsu saimnieks”.

L. Burtnieks bija arī viens no tiem, kurš nesen parakstīja aicinājumu Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājam Valdim Zatleram gādāt, lai tiktu ievērotas likuma prasības pilsonības iegūšanai Latvijā, kā arī nostiprināt likumus, kas aizliegtu un aizsargātu Latvijas pilsoņus no pazemojumiem un necieņas izrādīšanas. Cita starpā aicinājumā ir prasība nepieļaut Latvijas zemju un mežu izpārdošanu nepilsoņiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+