×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. maijs, 2016
Drukāt

Mūžībā aizgājusi keramiķe Māra Linkaite

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Mūžībā aizgājusi latviešu keramiķe Māra Linkaite, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Mākslinieku savienībā.

Linkaite 1964.gadā absolvējusi Liepājas lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu un 1969.gadā pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļu ar diplomdarbu “Dekoratīvās vāzes ZA Elektronikas institūtam”.

Māksliniece izstādēs piedalījusies no 1965.gada, un viņas darbi izstādīti arī starptautiskās izstādēs, piemēram, Itālijā, Francijā, Beļģijā, Čehijā, Krievijā un citur. Viņas radošā daiļrade izpaudās dekoratīvo trauku un objektu veidošanā, sīkplastikā un monumentāli dekoratīvajā keramikā.

Linkaite bija Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1971.gada.

Mākslinieces darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Valkas novadpētniecības muzejā un citur.

Mākslas zinātniece Aija Nodieva par Linkaites talantu un radošo darbību rakstījusi, ka viņas “vizuālā forma” ir ļoti atturīga, pat lakoniska un reizē izteiksmīga, bet saturs, ko tā sevī slēpj, – mākslinieces raksturs, viņas individualitātes būtība, asie spriedumi un konsekventā pārliecība par savu taisnību jau neilgā sarunā atklāj šo raksturu kā visai asšķautnainu, nemiera pilnu, nepiekāpīgu. “Māras Linkaites keramika ir spilgta, pat izaicinoša gan ar savām formām, krāsām, gan ar ideju paradoksiem,” uzsvērusi Nodieva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+