×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Mūžībā aizgājusi romāna “Dziedoņi ērkšķu krūmā” autore Makkalova (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mirusi slavenā romāna “Dziedoņi ērkšķu krūmā”, daudzu citu romantisku un arī vēsturisku darbu autore, izcilā Austrālijas rakstniece Kolīna Makkalova (1.06.1937 – 29.01.2015), raksta ārzemju prese.

Makkalova piedzima Velingtonā (Jaunzēlande), viņas māte Lorija bija daļēji maoru izcelsmes jaunzēlandiete. Nākamās rakstnieces vecāki viņas bērnībā daudz ceļoja, līdz beidzot apmetās Austrālijā, Sidnejā.

Jaunībā Makkalova daudz lasīja, kādu laiku strādāja par skolotāju, bibliotekāri, žurnālisti, taču vienmēr vēlējās kļūt par ķirurģi. Jau pirmajā studiju gadā atklājās, ka speciālās ziepes, ko lieto ķirurgi, viņai izraisa dermatītu, tādēļ Makkalova pārkvalificējās uz neiroloģiju.

Desmit gadus Makkalova pavadīja kā pētniece un pasniedzēja Jēlas universitātē, un šajā laikā sarakstīja pirmos divus romānus. Viens no tiem, “Dziedoņi ērkšķu krūmā”, uzreiz kļuva par bestselleru; arī pēc tā 1983. gadā uzņemtais miniseriāls ir viens no visu laiku populārākajiem savā žanrā. Kādā intervijā raidsabiedrībai ABC viņa izteicās, ka “Dziedoņos ērkšķu krūmā” visus galvenos varoņus nogalināja tādēļ, lai nenāktos romānam rakstīt turpinājumu.

Grāmatas panākumi iedrošināja Makkalovu pilnībā pievērsties rakstnieces karjerai. Viņa pārcēlās uz Norfolkas salu, kur apprecējās.

Arī turpmākās Makkalovas grāmatas bija finansiāli veiksmīgas, kaut ari literatūras kritiū visai neviennozīmīgi vērtētas, savukārt viņas vēsturiskie romāni par seno Romu rakstniecei atnesa goda doktores titulu. Makkalova apgalvoja, ka senā Roma viņu vienmēr intriģējusi un valdzinājusi, savukārt republikas laiku saviem romāniem izmantojusi tādēļ, ka tas literatūrā ticis apiets.

Makkalova rakstīja daudz, turklāt visdažādākajos žanros, tostarp biogrāfijas, detektīvromānus, pieķērās Homēra “Iliādas” motīviem un Džeinas Ostinas “Lepnums un aizspriedumi” varoņiem, uzdzenot drebuļus Ostinas faniem tēlu mainīto raksturu dēļ. Pēdējā Makkalovas grāmata, romāns “Rūgtais prieks”, iznāca 2013. gadā.

Rakstniece visu mūžu cieta no dažādām slimībām, pēdējos gados arvien pasliktinājās arī viņas redze, taču viņas attieksme pret dzīvi arvien bija pozitīva.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Viena no aizraujošākām filmām Dziedoņi ērkšķu krūma -derētu noskatīties.Loti skaista filma.

  2. lidzjutiba, un vinas fanu sirdis vina bus dziva vienmer, un klasika nekad nemirst

Draugiem Facebook Twitter Google+