×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
26. janvāris, 2017
Drukāt

Mūžības ceļi aizsaukuši leģendāro teātra zinātnieci Līviju Akurāteri

Foto: LETAFoto: LETA

Šonakt mūžībā 91 gada vecumā aizgājusi leģendārā teātra personība Līvija Akurātere (23.11.1925 – 26.01.2017), informē Latvijas Rakstnieku savienība.

Labestīga, ar izcilu humora izjūtu apveltīta, erudīta un tajā pašā laikā apbrīnojami koleģiāla un vienkārša attieksmē pret studentiem – tādu esmu paturējusi prātā un sirdī Līviju Akurāteri, savu pasniedzēju Latvijas Kultūras akadēmijā. Viņas lekcijas bija aizraujošas, kritika – precīza un profesionāla, viņa vienmēr aicināja ieskatīties dziļāk. Un, kaut gan neaptverami mīlēja teātri kā kopumu un nekad neuzsvēra viena vai otra teātra nama pārākumu pār citiem, Līvijai Akurāterei bija savi īpaši mīļie režisori – Ādolfs Šapiro, Pēteris Pētersons, Fēlikss Deičs, Ārijs Geikins…

Ilgus gadus strādājusi par literārās daļas vadītāju Dailes teātrī un Jaunatnes teātrī, sarakstījusi Antai Klintij, Artūram Filipsonam, Gunāram Cilinskim un citiem aktieriem un režisoriem veltītas monogrāfijas, nerimstoši sekojusi līdzi teātra un kino mākslas procesam, kā arī amatierteātru attīstībai.

Apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni (1999), LR Ministru kabineta balvu (2010) un J. Sudrabkalna prēmiju (1984).

Vissirsnīgākā līdzjūtība Līvijas Akurāteres meitai Ievai Akuraterei un citiem tuviniekiem.

Atvadīšanās no Līvijas Akurāteres notiks 28. janvārī pulksten 14 Apšuciema kapu baznīcā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+