×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Mūzika no ārpasaules Tiguļkalnā – arī šogad


Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Jau trešo gadu pēc kārtas vasaras iesākumā komponists Raimonds Tiguls aicina draugus un domubiedrus uz brīvdabas sajūtu koncertu “Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā”, kas notiks šā gada 7. jūnijā plkst. 20  komponista dzimtajā pilsētā Talsos.

Brīvdabas koncerta “Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā” idejas un mākslinieciskās domas autors ir komponists un izpildītājs, ambientās mūzikas latviešu mēroga pazīstamākais autors Raimonds Tiguls, kas savas dzimtās pilsētas augstākajā virsotnē ozolu ielokā radījis vietu, kur skaņās un sajūtās sasaukties dažādu tautu un pasauļu mūzikai.

Nezinātājiem var teikt, ka “Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā” ir starptautisks skaņu mākslas projekts, kas jau trešo gadu norisināsies jūnija pirmajā nedēļā Talsos. Jau ierasts, ka projekta ietvaros pulcējas pašmāju profesionālās mūzikas pārstāvji, kā arī viesi no ārvalstīm, lai vienotā priekšnesumā atskaņotu gan Tigula jaundarbus, gan arī atbilstoši katra koncerta tematiskajam skanējumam izvēlētas kompozīcijas.

Koncerta norisei izraudzīta īpaša vieta – viens no Talsu pilsētas deviņiem pakalniem, Tiguļu kalns. Tiguļu kalnā ozolu ielokā izveidojusies dabas koncertzāle. Projekts pirmo reizi tika rīkots 2012. gadā, īsā laikā ir iemantojis lielu klausītāju atzinību.

Šogad Ārpasaules skaņu meklējumi vedīs otrpus Kaukāza kalniem, līdzās pašmāju mūziķiem Tiguļkalnā sagaidot arī viesi no Armēnijas – armēņu tautas nacionālā lepnuma, mūzikas instrumenta duduka virtuozu Levonu Tevanjanu. Viesis turpina “ārpasauliešu” pērn aizsāktos pasaules mūzikas meklējumus otrpus Melnajai jūrai, no Armēnijas. Mūziķis uzstājies gan kā solomākslinieks, gan arī iesaistījies vairākos armēņu tautas mūzikas un tā dēvētās trubadūru mūzikas projektos, kā arī uzstājies kopā ar Armēnijas Nacionālo simfonisko orķestri un citiem akadēmiskās mūzikas kolektīviem. Kopš 2011. gada Tevanjans ir arī Armēnijas Valsts filharmonijas tautas mūzikas instrumentālā orķestra vadītājs un vienlaikus arī solists.

Persijas mantiniekam ozolu ielokā Tiguļkalnā pievienosies arī pašmāju māk-slinieki – “Sinfonietta Rīga” stīgu kvarteta mūziķi, jauniešu koris “Kamēr…”, kā arī solistes Jolanta Strikaite un Kristīne Kārkle-Puriņa (folkloras kopā “Ceiruleits”, etnoroka grupas “Laimas muzykanti”, “Elektrofolk”).

Viena no koncerta odziņām noteikti varētu būt Tigula un kokles virtuozes Laimas Jansones saspēle. Laima Tiguļkalnā uzstāsies jau otro reizi, kopā ar komponistu Tigulu ļaujoties kokles un Tigula spēlētā kosmiskā instrumenta hanga improvizācijām.

Koncerts ir Raimonda Tigula dāvana talseniekiem un pilsētas viesiem un tiek rīkots bez ieejas maksas, aicinot pievienoties ikvienu mūzikas un tās radīto sajūtu baudītāju.

Varbūt noder!!


Laiks: 7. VI 20.00.

Vieta: Talsi, Tiguļkalns.

Ieeja: bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+