×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

Mūzikas akadēmijā ieskandinās jaunbūvētas ērģeles

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 25. aprīlī plkst.16 J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ar svinīgu ceremoniju un koncertu Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāla “Tete-a-Tete” ietvaros atklās jaunuzbūvētās trīsmanuāļu ērģeles, pavēstīja festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Pasākumā piedalīsies Valsts prezidents Andris Bērziņš, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, Latvijas vadošie ērģelnieki, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēki un studenti, kā arī visi, kas palīdzējuši akadēmijai īstenot šo grandiozo projektu.

Jaunas trīsmanuāļu ērģeles ir pirmās Latvijas pēckara vēsturē pilnīgi no jauna uzbūvētās ērģeles, kas veidotas Latvijas vajadzībām un kuru būvi realizējuši Latvijas ērģeļbūvētāji – Ugāles ērģeļbūves darbnīca. Ērģeles turpinās apliecināt Latvijas ērģeļbūves kvalitāti ne vien pašmāju studentiem, bet arī plašākā kontekstā – pie jaunbūvētā instrumenta būs iespēja rīkot starptautiska līmeņa ērģeļspēles meistarklases.

Ērģeļu klases atklāšanas koncertā piedalīsies ērģelnieki Vita Kalnciema, Tālivaldis Deksnis, Līga Dejus, Jacinta Ciganoviča, Liene Andreta Kalnciema, kā arī Jānis Porietis (trompete) un Kristīne Gailīte (soprāns).

Ērģeles tika uzbūvētas, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fondam, Irēnei Narvaitei, Birutai un Andrim Heisteriem, Vellai Tobis Melzer, Andrim Grūtupam, Latviešu Ērģelnieku Ģildei ASV, Ingridai un Karīnai Gutbergām, Latviskā Mantojuma fondam Bostonā, Anitai un Ivaram Gaidēm, Latviešu Ērģelnieku Ģildei Kanādā, Dacei un Gundaram Aperāniem, PBLA Kultūras fondam, Vijai Klutchert, A/S Dzintars, Amber Bridge Baltic fondam, Jānim un Neldai Ādamsoniem, Dzintrai un Mārcim Auziņiem, Ilmai Grauzdiņai, Elīnai Eglei, Dzintaram Ābiķim, Jeļenai Ļebedevai, Robertam Dlohi, SIA RDL, SIA Pusbalsī, Telsei Kardel, Līvijai Klāns- Kovaļevskis, Ringoldam Kaufmanim, Jānim Vētram. Līdzekļi iegūti arī no ērģeļu maratona Rīgas Domā un Raimonda Paula ziedojumu koncerta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+