×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2015
Drukāt

Mūzikas brīvība dzelžainu likumu ietvaros. Saruna ar Intaru Busuli (10)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins
Intars Busulis

Dziedonis un trombonists.
Dzimis 1978. gada 2. maijā Talsos.
Absolvējis Talsu Mūzikas skolas trombona klasi un Ventspils Mūzikas koledžu.
Spēlējis trombonu "Talsu Sprīdīšos" un "Ventspils bigbendā".
Piedalījies Raimonda Tigula projektā "Caffe", līdztekus tam spēlējis NBS štāba pūtēju orķestrī, džeza grupā "Wet point" un Latviešu Biedrības nama Jauniešu simfoniskajā orķestrī.
2004. gadā uzvarējis jauno džeza vokālistu konkursā "Sony Jazz Stage" un kā vokālists un instrumentālists arī starptautiskajā improvizāciju konkursā Pērnavā.
2005. gada pavasarī piedalījies dāņu basģitārista Ērika Mosuholma projektā E.Y.J.O. (European Youth Jazz Orchestra), sniedzot divdesmit trīs koncertus Eiropā un Kanādā.
Vairāku konkursu un televīzijas šovu uzvarētājs ("Jaunais vilnis", 2005; "Muzikālā banka", 2008; LNT mūzikas šovs "Cīņas klubs", 2009).
2014. un 2015. gadā piedalījies Krievijas projektos "Golos" ("Balss") un "Toč v toč" ("Mats matā").
Precējies, ģimenē aug trīs bērni – dēls Lenijs un meitas Emilija un Amelija.

Tikšanās ar INTARU BUSULI vienmēr ir svētki. Sēžam uz terases ezera krastā pilsētā starp deviņiem pakalniem, dzeram kafiju un runājam par dzīvi kā džezu, kas atraisās improvizējot, par ceļu, iespējām, mīlestību, prieku un tāpat vien.

– Rīt beigsies radošā ekspedīcija, kurā esat devies kopā ar puišiem no “Abonementa orķestra”, proti, Dzintaru koncertzālē notiks projekta “Atgriešanās pie…” noslēguma koncerts. Tā būs piektā Latvijas pilsēta, kur runāsiet par… Jā, par ko?

– Par mīlestību runāsim, par ko tad vēl. Par tās veidiem un paveidiem. Atgriešanās var būt dažādas, mūsu gadījumā tā būs atgriešanās pie konkrētām pašu radītām dziesmām, kuras kādu laiku koncertos vairs nebijām spēlējuši. Tagad mēs tās esam nedaudz pārveidojuši, vēži tie paši, taču kulītes citas. Būs arī mazas atrakcijas. Bet galvenais – būs interesanti.

– Cik noprotu, biļetes ir pārdotas gan uz rītdienas koncertu, gan arī uz papildkoncertu 7. jūlijā. Kur vēl tuvākajā laikā varēs jūs klausīties?

– Jā, izskatās, ka zāle abos mūsu koncertos būs pārpildīta. Tomēr ja kāds ļoti, ļoti gribēs mūs dzirdēt, vienmēr jau ir iespēja dabūt stāvvietas. Pēc tam ar dažām dziesmām piedalīšos Laimas Vaikules koncertā, tad festivālā “World Jazz” un Ineses Galantes festivālā “Summertime”. Taču tie visi nav mūsu projekti. Ar mūsu pašu programmu uzstāšos pilsētu svētkos Lielvārdē, Ventspilī un Priekulē. Bet sezonu noslēgsim 25. oktobrī ar koncertu Pēterburgā.

– Mūsu – tas ir Intara un “Abonementu orķestra”?

– Jā! Tur vēl ir arī Una Tāle-Medvide, mūsu menedžere, un visi pārējie, ar ko kopā kaļam plāniņus, domājam, strādājam.

– Šogad Krievijas šovā “Toč v toč” jums bija jāiejūtas dažādu mūzikas leģendu ādā. Fils Kolins, Lenijs Kravics, Ozijs Osborns, Tīna Tērnere… Starp citu, kā bija uz papēžiem?

– Nekādu problēmu! Tikai pēc tam muskuļi sāp, it kā uz slidām pusdienu būtu stāvējis. Bet ar vestibulāro aparātu viss kārtībā.

 

 

 

 


Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nauda nesmirdot... Atbildēt

  Aiz šī mankurta nu arī PV ķēmi pievienojās

 2. Naivis Kvadrātā
  16.07.2015 23:17
  Dobermans smird
  16.07.2015 22:00
  A ko ta Tu domāji :))) Mūsējim maizi var nedot – galvenais ir kāda aprunāt, apgānīt, nomeļņot, izsmiet utt…. gēni tak dara savu !!!

  Jā patiesi,visi Latvijas cienijamie un godīgie cilv/eki priecājas, ka latviskie gēni ir daudz ,daudz stiprāki par psrs krievu laika izaudzinātajām hameleonu g nīdām latviski murmulējošiem, šai gadījumā dziedošiem un nevairas nosodīt morālos ķ ēmus! Kauns un nelaime, ka mūsu tautā joprojām izbirst pa sīkumam % alkatīgas salašņas bez morāles un bez pašcieņas, kas par sasolītiem koncertiem un labu samaksu uz visu gatavi! Kauns latviešiem par tādiem melniem traipiem,kā kirhenšteins,lācis,rubiks, kalniņš,mielavs, blusulis un nu arī šie PV nicināmie šeptmaņi!

 3. Īlenu maisā nenoslēpsi Atbildēt

  dzied labi,bet draņķis

 4. ? 5. jūlijs, 2015 21:53 Atbildēt

  Kremļa lakstīgala.

 5. ZEMISKA rīcība!!! Atbildēt

  Studentu grupa 6. jūlijs, 2015 22:00 Atbildēt

  Talantīgs, bez šaubām…

  -šis ir nelietīgas cenzūras piemērs un apliecina “LA” darboņu pērkamību, jo bija pavisam cits, dziļi nicinoši un negatīvi busuli vērtēts koments, kuram bez tā autora piekrišanas izpreperēta un atstāta teikuma pirmā daļa…

 6. Foršs, sirsnīgs un talantīgs čalis. Koncerts Talsos bija super, vēl joprojām ar prieku atceros!

 7. Talantīgs, bez šaubām…

 8. Vakar koncerts bija ļoti ļoti emocionāls un neaizmirstams.Gaidu nākamos koncertus.

Draugiem Facebook Twitter Google+