×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2015
Drukāt

NA prioritātes budžetā ir atbalsta saglabāšana ģimenēm (8)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK prioritātes valsts 2016.gada budžeta veidošanā būs demogrāfijas jautājumi, tostarp atbalsta saglabāšana ģimenēm, un sociālā taisnīguma politika, virzoties uz nodokļu progresivitāti, aģentūrai LETA sacīja politiskā spēka līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Nepieciešams palielināt ar iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN) neapliekamo minimumu un nodokļu atvieglojumus par apgādājamiem, šādus piemērus progresivitātes ieviešanai nodokļu sistēmā minēja politiķis. Tāpat nepieciešams ieviest progresīvo IIN, nosakot augstu sākuma slieksni. Vaicāts, kādai jābūt progresivitātes procentu likmei un no cik lieliem ienākumiem to jāsāk piemērot, politiķis norādīja, ka tas jāizdiskutē koalīcijā. Viņš vērsa uzmanību arī uz Kultūras ministrijas pārraudzībā esošo jomu akūtajām vajadzībām.

Dzintars norādīja, ka pašlaik ir neskaidra kopējā fiskālā situācijā, ņemot vērā, ka iepriekš bija izskanējusi informācija par iespējamu jaunu konsolidāciju. Lai to novērstu, koalīcija ir vienojusies veikt ministriju bāzes izdevumu rūpīgu auditu, jo saskaņā ar Latvijas Bankas ekspertu pausto šādā veidā ir iespējams atrast līdzekļus, ko iespējams novirzīt prioritārām vajadzībām.

Taujāts, vai politiskajam spēkam budžeta sarunu laikā būs kādas “sarkanās līnijas”, politiķis pauda, ka pašlaik tādas nav definētas. VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs prognozēja, ka koalīcijā būs smaga diskusija par budžetu, taču, ja neviens nebūs noskaņots izjaukt koalīciju, tad vienoties būs iespējams.

Kā ziņots, Finanšu ministrija (FM) vairāk nekā 546 miljonu eiro apmērā pieteiktās jaunās iniciatīvas nevērtēs parastā kārtībā, žurnālistiem iepriekš sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Koalīcija vienojusies, ka jautājums par budžeta papildu izdevumiem tiks risināts ar kritēriju noteikšanu, lai iespējamos izdevumus sarindotu pareizā kārtībā, sacīja Straujuma.

Valsts budžeta prioritāšu kopuma un fiskālās telpas skatīšanai veltītā Ministru kabineta sēde notiks 11.augustā.

Jau ziņots, ka ministrijas un valsts iestādes ir apkopojušas un iesniegušas FM savas jaunās politikas iniciatīvas nākamā gada budžetam kopumā par 546,864 miljoniem eiro. Savukārt 2017.gada budžetam iesniegti pieprasījumi par 781,684 miljoniem eiro, bet 2018.gada budžetam – par 1,154 miljardiem eiro.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (V) iepriekš paudis, ka, apkopojot nozaru ministriju papildu finanšu pieprasījumus 2016.gadam, kas ir vairāk par pusmiljardu eiro, var secināt, ka no nesenās ļoti smagās ekonomiskās krīzes ministrijas nav guvušas mācību, jo šie pieprasījumi ir atrauti no budžeta realitātes.

“Diemžēl šajos pieprasījumos nav iespējams skaidri saskatīt ilgtspējīgas un kvalitatīvas strukturālās reformas, kas ir tik nepieciešamas vairākās nozarēs, tostarp izglītības, veselības un tieslietu jomās,” uzsvēra Reirs.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Vairāk nekā dīvaini Atbildēt

  Vai tad par Veselības ministrijas piedāvāto sāls,cukura,palmu eļlas,cūku tauku,desu,šokolādes,konfekšu un kūku aplikšanu ar akcīzes nodokli VL-TB/LNNK absolūti nekas nav sakāms? Tas taču skars (ieviešanas gadījumā) visus Latvijas iedzīvotājus,paaugstinot arī citu pārtikas produktu cenas!

  • “vairāk nekā dīvaini” ir tas, ka tu, vēlētāj, prasi no NA rezultatīvu darbību, bet balso par tiem, kas viņu darbību bremzē un apkaro… Un netēlo te tādu vientiesīti, kurš neapzinās, ka NA ierosinājumu pieņemšanai Saemā nepieciešams tevis (!) vēlēto deputātu atbalsts.

 2. Kad sāksiet diskutēt par atraitņu pensijām kā Igaunijā,Lietuvā un Grieķijā?

 3. Šie nacionālistu lomas tēlojošie āksti jau droši var runāt par savām prioritātēm, jo zin, ka šī runāšana neuzliek nekādu atbildību, bet jādara vienalga nekas nebūs. Un nedarīšanu vienmēr varēs attaisnot ar “mēs jau gribējām, bet tie citi, lūk, mūsu priekšlikumus noraidīja”. Tā tas ir bijis visus šos 25 gadus un tā tas turpināsies līdz brīdim, kad partokrātija Latvijā kritīs.
  Ne jau atbalsts ģimenēm interesē šo nacionālista lomas tēlotāju, bet gan patreizējās koalīcijas ( vietas pie siles) saglabāšana, kā viņš pats te skaidri ir izteicies.

 4. Kā tad paliek ar obligāto veselības apdrošināšanu? Atbildēt

  Slimokases,kā Igaunijā,Lietuvā un pārējās ES valstīs,būs Nacionālās apvienības prioritāte nākamajā desmitgadē?

 5. Malači!Turieties pie Vienotības stērbeles arī turpmāk! Atbildēt

  Progresīvā ienākuma nodokļa vietā-Vienotības progresivitāti,12% PVN pārtikai vietā-kārtējo Vienotības sociālo pabalstu-tālākai atsijāšanai sociālajās nodaļās! Progresīvais ienākuma nodoklis un samazināta PVN likme pārtikai,Latvijā taču nav pietiekami taisnīgi!

 6. DDD vairs nav modē,progresīvais ienākuma nodoklis jau ieviests,PVN 21% likme pārtikai samazināta līdz 12%! Ķeramies pie pārējo prioritāšu realizēšanas!

Draugiem Facebook Twitter Google+