Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
4. janvāris, 2016
Drukāt

Nacionālajā teātrī iestudē populārā spāņu dramaturga Majorgas lugu “Zēns”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē 14. janvārī gaidāma pirmizrāde režisora Elmāra Seņkova iestudētajai izrādei “Zēns” pēc opulārā spāņu mūsdienu dramaturga Huana Majorgas lugas “Zēns”, LA.lv uzzināja teātrī.

Tas lugai, kuras oriģinālais nosaukums “Zēns no pēdējā sola”, būs pirmiestudējums Latvijā, bet lielu popularitāti luga guvusi ar ievērojamā franču režisora Fransuā Ozona filmu “Mājā”.

Tas ir stāsts par skolotājiem un skolniekiem, par tēviem un dēliem, par cilvēkiem, kas redzējuši jau pārāk daudz, un cilvēkiem, kas vēl tikai mācās skatīties. Darbs par baudu, ko sagādā ieskatīšanās svešās dzīvēs, un par risku, ko rada iespēja sajaukt dzīvi ar literatūru.

Huans Majorka ir izrādījis lielu interesi par Elmāra Seņkova izrādes ieceri un decembrī divas dienas viesojās Latvijā, lai tiktos gan ar izrādes režisoru, gan visu radošo grupu, pastāstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimšēvica.

Lomās: Ivars Puga, Ināra Slucka, Uldis Siliņš, Igors Šelegovskis, Jurģis Spulenieks, Kārlis Reijers, Juris Hiršs un Zane Jančevska. Izrādes scenogrāfe un video koncepcijas autore Evija Pintāne, kostīmu māksliniece Marija Rozīte-Vītola, komponists Edgars Mākens, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, Lindas Ģībietes video.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+