×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2013
Drukāt

Nacionālās bibliotēkas restauratori iepazīstina ar kultūras vērtību saglabāšanu un atjaunošanu

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Līdz 10. augustam Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Izstāžu zālē apskatāma restauratoru darbu izstāde „Pirms… pēc”, kas veltīta LNB Restaurācijas centra 25. gadadienai un piedāvā ieskatīties gan spilgtos restaurācijas piemēros, gan bibliotēkas krājumā esošo vērtību saglabāšanā.

Izstādē apmeklētāji varēs aplūkot 16.-20. gadsimta restaurētās grāmatas, grafikas un plakātus. Restauratoru darbs atklāts īsos restaurācijas stāvokļa aprakstos, kas pievienoti oriģinālam un parāda dažādas restaurācijas specializācijas.

Savā ikdienā LNB restauratori veic grāmatu, karšu, grafiku u.c. kultūras liecību konservāciju un restaurāciju, atjauno bojātos bibliotēkas materiālus un dod iespēju tos lasītājiem izmantot jaunā kvalitātē. Restauratori arī novērtē LNB krājuma glabāšanas apstākļus un konsultē jautājumos, kas saistīti ar bibliotēkas krājumu saglabāšanu.

LNB retarurācijas darbu izstāde ir apliecinājums ne tikai rūpīgam darbam daudzu gadu garumā un profesionālām zināšanām, bet arī īpašai attieksmei pret kultūras mantojuma saglabāšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+