×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

Nacionāļiem dod laiku tikt skaidrībā


Foto - LETAFoto - LETA

Visticamāk, parlaments šonedēļ neskatīs eiro ieviešanas likumu, jo Nacionālajai apvienībai (NA) nepieciešama pusotra nedēļa sava viedokļa noformulēšanai. 


 

NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Einārs Cilinskis koalīcijas partneriem paskaidrojis, ka apvienībai esot sava procedūra kopējā viedokļa izstrādāšanai. Tādēļ šis jautājums vēl jāizskata partijas valdē un frakcijā. Gala lēmums varētu tikt pieņemts 12. decembrī. Kamēr nav vienprātīga koalīcijas atbalsta, valdības sagatavotais eiro ieviešanas likums parlamentā netikšot virzīts tālāk.

Skaidrību no nacionāļiem gaida ne tikai koalīcijas partneri, bet arī viņu vēlētāji. Pagājušonedēļ publicējām NA atbildi uz “Latvijas Avīzes” lasītāja Miervalža Ceimura vēsturi. Tajā Ceimura kungs, kurš, starp citu, esot NA atbalstītājs, vēlējās uzzināt šīs partijas nostāju jautājumā, vai Latvijai iestāties eirozonā jau no 2014. gada 1. janvāra. Tāpat viņš pauda viedokli, ka par šo jautājumu būtu jārīko referendums.

Šķiet, ar savu vēstuli Ceimura kungs trāpījis partijai vārīgā vietā. Uz samērā vienkāršo un konkrēto jautājumu atbilde tika gatavota veselu nedēļu. Turklāt partijas viedokli nepauda neviens no apvienības vadoņiem. Arī ne partijas finanšu speciālisti vai eiroparlamentārietis Roberts Zīle. Izskaidrošanās par neērto jautājumu uzdota tēvzemiešu veterānam (šobrīd – NA frakcijas konsultantam) Mārim Grīnblatam. Tajā viņš izvairās sniegt konkrētu atbildi par NA viedokli – kopumā virzību uz eirozonu partija atbalstot, bet esot izskanējuši dažādi viedokļi un esot jābūt apdomīgiem. Lielāko daļu vēstules M. Grīnblats skaidro referendumu ierosināšanas kārtību.

“Protams, es izlasīju atbildi, bet diemžēl neatradu tajā nevienu vārdu par to, ko NA darīs. Cik saprotu no nesen izskanējušās informācijas – viņiem vēl nav vienota viedokļa,” teica Ceimura kungs. Viņš pats nav kategoriski pret eiro, bet uzskata, ka būtu jārīko referendums ar piesardzīgi diplomātisku jautājumu, vai 2014. gads ir īstais brīdis, lai iestātos eirozonā.

Atgādināšu, ka pērn, gatavojoties 11. Saeimas vēlēšanām, NA par pievienošanos eirozonai runāja daudz izlēmīgāk. Lūk, citāts no partijas priekšvēlēšanu programmas: “Ņemot vērā, ka Latvija jau ir ieguldījusi lielus resursus pašreizējā makroekonomiskā kursa ieturēšanai, kas balstās uz ievērojamu valsts izdevumu samazināšanu un nodokļu sloga celšanu, mēs uzskatām, ka jāturpina virzīties uz eiro ieviešanu 2014. gadā.” Šajā pašā dokumentā partija apgalvo, ka arī problēmas eirozonā nevarētu būt par iemeslu, lai Latvija vilcinātos ar Eiropas vienotās valūtas ieviešanu: “Lai gan eirozona šobrīd sastopas ar ievērojamām grūtībām, kuras daļēji izraisījusi atsevišķu dalībvalstu bezrūpīgā budžeta politika un daļēji – spekulatīva rakstura finanšu tirgu darbības, nav pamata uzskatīt, ka Latvijas nacionālās valūtas saglabāšana globālo satricinājumu brīžos mūs varētu pasargāt vairāk nekā piederība Eiropas vienotās valūtas zonai.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+