Mobilā versija
+1.4°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
21. janvāris, 2014
Drukāt

Nacionālo kino centru pagaidām vadīs Uldis Dimiševskis

Uldis Dimiševskis
Foto: LETAUldis Dimiševskis Foto: LETA

Nacionālā kino centra vadītājas vietnieks filmu ražošanas jautājumos Uldis Dimiševskis piedalās preses konferencē, kurā informē par režisora Sergeja Loznitsas veidotās spēlfilmas "Miglā" iekļaušanu Kannu kinofestivāla konkursa programmā.

No šodienas bijusī Nacionālā kino centra (NKC) vadītāja Ilze Gailīte-Holmberga sāk darbu Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerības sekretariātā (Northern Dimension Partnership on Culture), portālam LA.lv apstiprināja kultūras ministres padomniece Dagnija Grīnfelde. Par NKC vadītāja pienākumu izpildītāju iecelts ilggadīgais vadītāja vietnieks filmu ražošanas jautājumos Uldis Dimiševskis. Tuvākajā laikā tiks izsludināts konkurss uz NKC vadītāja vietu.

Savukārt aģentūra LETA ziņo, ka Filmu padome apspriedusi korekciju ieviešanu vērtēšanas principos, pēc kādiem Nacionālais kino centrs (NKC) konkursos sadala finansējumu filmām. Latvijas Filmu padomes priekšsēdētājs Gints Grūbe stāstīja, ka ar šiem grozījumiem punktu sadalē filmu projektu vērtēšanā lielāka uzmanība tiktu pievērsta radošajiem risinājumiem, lai vērtēšanas sistēma nebūtu tik birokrātiska. Sistēma arī kļūtu pārskatāmāka, jo būtu atdalīti radošie un producēšanas kritēriji.

Plānots, ka konkursā papildu punktus varēs iegūt, ja filmu veidotājiem būs sasniegumi starptautiskos konkursos. Turpmāk naudas piešķiršanā varētu tikt vērtēts arī filmas producents.

Pievienot komentāru

Janīna Kursīte: Latvieši - ja kas - prot bučoties! (1)Katra profesores Janīnas Kursītes grāmata ir notikums, kas skaidri parāda - zinātne un pētniecība spēj būt ne tikai noderīga un informatīva, bet arī neticami aizraujoša. Tas sakāms arī par grāmatu "Zīmju valoda: latviešu žesti", kas svaigi nākusi klajā LU Akadēmiskajā apgādā.
Draugiem Facebook Twitter Google+