×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Nacionāļu frakcijā parādās plaisas


Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ saasinājušās iekšējās attiecības Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijā, kas līdz šim vismaz ārēji šķita viena no saliedētākajām komandām parlamentā. NA sadarbības partneri – organizācija “Demokrātiskie patrioti” (“DP”) vairs neslēpj savu neapmierinātību.

 

“Mums ar frakcijas kolēģiem ir atšķirīgi uzskati par nacionālekonomisko interešu aizstāvību. Tā vietā, lai risinātu aktuālus, plašām sabiedrībām grupām svarīgus jautājumus, NA nodarbojas ar savas šauras vēlētāju nišas noturēšanu un cilvēku šķirošanu labajos un sliktajos pēc viņu ideoloģiskiem uzskatiem vai partijiskās piederības. Esam gatavi skaļi un stingri runāt par tādiem jautājumiem kā aborti vai tautība pasēs. Tie, protams, ir būtiski un principiāli jautājumi, taču mums jābūt tikpat stingriem un skaļiem arī globālākos jautājumos. Piemēram, par to, kā aizstāvēt savas nacionālekonomiskās intereses pēc eiro ieviešanas,” teica Saeimas deputāts un “DP” pārstāvis nacionāļu frakcijā Dāvis Stalts. Tāpat viņam un NA frakcijas vairākumam esot atšķirīga izpratne par to, kas ir demokrātija un kas – autoritārisms. Stalts pauda sarūgtinājumu, ka nacionāļi sekojot citu partiju negatīvajam piemēram un būtiskus lēmumus pieņemot šaurā lokā partijas spicē, nevis demokrātiskā ceļā. “Ja partija savā iekšienē nespēj būt demokrātiska, tad tā nevar atnest labas pārmaiņas arī valstī,” uzskata D. Stalts. Viņš gan uzsvēra, ka viedokļu atšķirības nav tik radikālas, lai viņš neturpinātu darbu NA frakcijā.

“DP”, kas Saeimas ārkārtas vēlēšanās startēja kopīgi ar NA, šonedēļ izplatīja paziņojumu, ka pašvaldību vēlēšanās iesāktā sadarbība netikšot turpināta. Kā iemeslu tam “DP” valdes locekle Ieva Brante min NA nevēlēšanos noslēgt rakstisku sadarbības līgumu. Šeit gan jāatgādina, ka parlamenta vēlēšanās NA un “DP” iztika ar “džentlmeņu vienošanos” un bez kādiem rakstiskiem līgumiem.

“Tā bija, bet arī toreiz bija doma, ka šāds līgums pēc vēlēšanām būs jāslēdz. Diemžēl sarunas bija neveiksmīgas, jo NA tagad pauž neizpratni, kādēļ tādam līgumam vispār jābūt. Bet mēs taču nevaram piedalīties spēlē, ja pat nevienojamies par noteikumiem!” teica I. Brante.

NA līderi Gaidis Bērziņš un Raivis Dzintars gan skaidro, ka šādu līgumu slēgt nav iespējams, jo “DP” neesot konkrētu ideoloģiju pārstāvoša politiska organizācija, bet drīzāk diskusiju klubs, kurā apvienojušies dažādu uzskatu cilvēki. Nacionāļi arī atgādina, ka vēl neilgi pirms parlamenta vēlēšanām daļa “DP” biedru vēlējusies sadarboties ar Reformu partiju, nevis NA. G. Bērziņš neizslēdz iespēju, ka “DP” šobrīd vēlas politiski attālināties no NA, līdzīgi kā savulaik viņi aizgājuši no Pilsoniskās savienības.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+