AFP/LETA

Nadals nokļūst uzvaras attālumā no astotā triumfa Francijas atklātajā čempionātā 0

Spāņu tenisists Rafaels Nadals piektdien Francijas atklātā čempionāta pusfinālā pieveica ATP ranga līderi Novāku Džokoviču no Serbijas, nokļūstot vienas uzvaras attālumā no astotā triumfa šajās sacensībās.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Aizvadītajā mačā Nadals tika pie panākuma dramatiskā cīņā ar rezultātu 6-4, 3-6, 6-1, 6-7 (3:7), 9-7.

Pēc tam, kad pirmie divi seti aizritēja līdzīgā cīņā un pēc tiem rezultāts bija neizšķirts 1-1, trešajā setā Džokovičs uzvarēja vien 12 izspēlēs un kapitulēja spānim ar rezultātu 1-6.

Ceturtais sets atkal ritēja līdzīgā cīņā. 11.geimā Nadals lauza pretinieka servi un viņam bija jāservē par uzvaru mačā, tomēr Džokovičs atspēlējās un šī seta uzvarētājs tika noskaidrots taibreikā. To jau daudz pārliecinošāk aizvadīja serbs, kurš sākotnēji panāca 2:0 savā labā, pēc tam 4:1 un vēlāk triumfēja ar 7:3.

Abi tenisisti savā starpā piecu setu dueli aizvadīja otro reizi vēsturē un Džokovičs izšķirošo setu uzsāka ar Nadala serves salaušanu. Tomēr astotajā geimā ļoti smagā cīņā spānim tomēr izdevās panākt izlīdzinājumu. Turpinājumā cīņa ieilga, tomēr 16.geimā Nadals neļāva Džokovičam uzvarēt nevienā izspēlē un mačā uzvarēja.

Līdz ar to deviņās dalības reizēs turnīrā Nadals joprojām zaudējis tikai vienā mačā, kad 2009.gada turnīra ceturtajā kārtā piekāpās zviedram Robinam Sēderlingam.

Ja Nadals uzvarēs šī gada turnīrā, viņš kļūs par pirmo tenisistu, kurš vienā “Grand Slam” turnīrā spējis triumfēt astoņas reizes. Nadalam šis ir pirmais “Grand Slam” turnīrs kopš pērnā gada Vimbldonas, kad viņš negaidīti otrajā kārtā cieta sakāvi pret čehu Lukašu Rosolu. Tomēr kopš februārī notikušās atgriešanās kortā Nadals bijis labākais tenisists pasaulē, uzvarot sešos no astoņiem turnīriem, kuros piedalījies, bet pārējos divos ciešot neveiksmes vien finālos.

Tikmēr Džokovičs pusfinālu bija sasniedzis jau 12.”Grand Slam” turnīrā pēc kārtas. Iepriekšējo reizi tas viņam neizdevās 2010.gadā Parīzē, kad tika zaudēts ceturtdaļfinālā. Šī turnīra finālā Džokovičs vienīgo reizi savā karjerā spēlēja pērn.

Pirms šī mača Francijas atklātajā čempionātā Nadals ar Džokoviču bija sacentušies četras reizes un serbam bija izdevies uzvarēt vien vienā setā.

Finālā svētdien gaidāms Spānijas duets, jo otrajā pusfināla mačā turnīra ceturtā rakete Davids Ferrers ar 6-1, 7-6 (7:3), 6-2 uzveica mājinieku Žo Vilfrīds Tsongu, kurš izlikts ar sesto numuru.