×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Naftas cenas turpina lejupslīdi

oiltrade

Naftas cenas pasaules tirgū turpināja kritumu saistībā ar aizvien pieaugošajām bažām, ka Grieķijas krīzes saasināšanās varētu pārmesties uz citām eirozonas valstīm, negatīvi ietekmējot enerģijas pieprasījumu.

 

ASV vieglās jēlnaftas “West Texas Intermediate” cena jūnija piegādēm tirdzniecību ceturtdien noslēdza ar kritumu par 0,25 dolāriem – līdz 92,56 dolāriem (51,09 latiem) par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš 1. novembra. Savukārt Londonas “Brent” jēlnaftas cena jūlija piegādēm samazinājusies par 2,26 dolāriem un veidojusi 107,49 dolārus (59,33 latus) par barelu, reģistrējot zemāko līmeni kopš 30. decembra.

Lejupslīde naftas tirgū vērojama jau vairākas dienas, ko galvenokārt veicina satraukums, ka eirozonas parādsaistību krīze kļūst aizvien nekontrolējamāka. Grieķijā ceturtdien iecelta pagaidu valdība, kurai jāsagatavo jūnijā paredzētās ārkārtas vēlēšanas, jo 6. maijā ievēlētais parlaments tā arī nav spējis vienoties par kabineta izveidi. Tikmēr Starptautiskais Valūtas fonds paziņoja, ka līdz nākamajām Grieķijas ārkārtas parlamenta vēlēšanām tiek pārtraukta sadarbība ar Atēnām.

Pašreizējo situāciju saasinājusi arī starptautiskā reitingu aģentūra “Fitch Ratings”, kas iepriekšējā dienā pazemināja Grieķijas kredītreitingu no “B-” līdz CCC, savu lēmumu pamatojot ar politisko nestabilitāti, kas var novest pie iespējamās valsts izstāšanās no eirozonas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+