×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Nāgels: RD turpina stiept garumā Okupācijas muzeja rekonstrukciju (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Gunārs Nāgels

Rīgas domes (RD) Pilsētas attīstības departamenta lēmums uzdot Rīgas pilsētas būvvaldei atkārtoti vērtēt Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projekta ieceri ir rekonstrukcijas “stiepšana garumā ar birokrātiskiem līdzekļiem”, aģentūrai BNS teica Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels.

“Mēs esam priecīgi, ka būvvaldes lēmums nav atzīts par pilnīgi pareizu, tomēr tas nozīmē, ka viss atkal tiks stiepts garumā. Ja Pilsētas attīstības departaments būtu apstiprinājis būvvaldes lēmumu, mēs varētu doties uz tiesu. Tagad būvvalde atkal varēs stiept garumā. Pēc tam atkal, iespējams, vajadzēs pārsūdzēt lēmumu Pilsētas attīstības departamentā,” skaidroja Nāgels.

Okupācijas muzeja direktors pauda cerību, ka būvvalde, vērtējot muzeja rekonstrukcijas projektu otro reizi, ņems vērā Būvniecības likumā noteikto par sabiedrības interešu ievērošanu kā principu būvniecībā.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka aģentūrai BNS norādīja, ka būvvalde Pilsētas attīstības departamenta lēmumu varēs komentēt nākamnedēļ, kad eksperti būs iepazinušies ar departamenta skaidrojumā paustajiem argumentiem.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka RD Pilsētas attīstības departaments uzdevis Rīgas pilsētas būvvaldei atkārtoti vērtēt būvniecības ieceri par Okupācijas muzeja rekonstrukciju. Departaments uzskata, ka būvvaldei nepieciešams atkārtoti vērtēt ieceri un sniegt detalizētāku skaidrojumu par izdarītajiem secinājumiem.

Būvvalde iepriekš lēma, ka būvatļauju Okupācijas muzeja rekonstrukcijai izsniegt nevar, jo nav iesniegts koriģēts būvprojekts un cita pieprasītā informācija, tādēļ būvvaldei jāvadās pēc informācijas, kas ir tās rīcībā. Tādējādi tika ņemts vērā sākotnējais negatīvais Rīgas pilsētas arhitekta Gvido Prinča atzinums par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projektu.

Vērtējot būvvaldes pieņemto lēmumu kopumā, departaments konstatēja, ka būvvalde ir realizējusi Administratīvā procesa likumā noteiktās tiesības, iegūstot pietiekami daudz informācijas lēmuma pieņemšanai, tomēr varētu sniegt detalizētāku izvērtējumu par visiem atļaujošajiem vai aizliedzošajiem būvniecības aspektiem.

Jau ziņots, ka VNĪ apstrīdēja Rīgas pilsētas būvvaldes 20.janvāra lēmumu atteikt būvatļaujas izsniegšanu Okupācijas muzeja piebūves projekta īstenošanai. VNĪ vēlējās, lai RD Pilsētas attīstības departaments atceļ būvvaldes lēmumu un uzliek tai par pienākumu izdot būvatļauju.

Tajā pašā laikā Saeimā tiek virzīti grozījumi Okupācijas muzeja likumā ar mērķi piešķirt muzejam nacionālā interešu objekta statusu, lai turpmāk nerastos šķēršļi muzeja rekonstrukcijas gaitā. Likumprojekts pirmajā lasījumā konceptuāli ticis atbalstīts.

Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projekts, kura autors ir arhitekts Gunārs Birkerts, ietver ēkas Latviešu strēlnieku laukumā pārbūvi, tajā skaitā jaunas piebūves “Nākotnes nama” būvniecību, un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ko nu cenzejat? visi kam pietiek saprāta zin ka tā slotu skapja ideja ir stulba, pat pats nāgels tā vajadzibu nespēj sakarigi pamatot. tās ir tikai viņa ambicijas kuru dēļ viš tiesājoties grib to uzspiest nākamām paaudzēm skatit vecrīgā. un tāpat skaidrs ka ugunsgrēku muzejā sarikoja speciāli lai paātrinātu lēmumu par rekonstrukciju. ēkai pieeja bija tikai muzeja darbiniekiem un muzejs nedarbojās. tukšā, slēgtā ēkā no nekā nekas nedeg.

  2. Ārzemju letiņi, ieguldiet naudu, pārpērkiet izpārdoto, tad būs nākotnes firmas un nami!

  3. Manuprāt, kastei paredzēto naudu būtu jēga ieguldīt Stūramājā, citādi aizies postā abas. Un ar steigu – kamēr tas vēl kādu interesē …

  4. Labāk izbūvēt suņu pastaigas laukumu Pļavnieku bērzu birzī “patriotiem” un “gaismas nesējiem”. Latiši pagaidīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+