×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Nākamgad arī 3.klases skolēniem varētu nodrošināt brīvpusdienas

Zupa3

No nākamā gada 1. septembra brīvpusdienas pienāksies arī 3. klases skolēniem. To šodien, iepazīstinot ar nākamgad plānotajām izmaiņām, paziņoja labklājības ministre Ilze Viņķele (V).

 

Viņa norāda: brīvpusdienas 3. klašu skolēniem no nākamā mācību gada būs, ja šo priekšlikumu šodien atbalstīs partneri koalīcijas padomes sēdē un vēlāk – Saeimas deputāti. Turklāt vienas ēdienreizes dotācija palielināsies no astoņdesmit santīmiem līdz vienam latam, tā nodrošinot augstāku ēdiena kvalitāti, portālu “LA.lv” informēja Labklājības ministrijā.

Vēl nākamgad atbalsts pieaugs cilvēkiem ar 1.un 2.grupas invaliditāti, cilvēkiem ar invaliditāti kopš bērnības un invalīdiem, kuriem nepieciešama kopšana. Tāpat nākamgad ar papildu 2,7 miljonu latu ieguldījumu likvidēs tehnisko palīglīdzekļu rindas, palielināsies bērna kopšanas pabalsta apmērs, vecāku pabalsta izmaksas ilgums un pirmskrīzes līmenī atgriezts uzturlīdzekļu apmērs bērniem no nepilnām ģimenēm.

“Esmu gandarīta, ka esam panākuši vienošanos ar koalīcijas partneriem, palielinot atbalstu jaunajiem vecākiem, vienlaikus saglabājot sociālās apdrošināšanas budžeta ilgtspējas principu un rodot iespēju atbalstīt arī bērnus, kuru viens no vecākiem izvairās pildīt savas finansiālās saistības un paplašināt brīvpusdienu saņēmēju loku,” norāda ministre.

Pēc Viņķeles sacītā, nākamais gads varētu būt pirmais gads kopš krīzes, kad sociālā budžeta ieņēmumi pārsniegs izdevumus. Ministre norādīja, ka ilgtspējīgam sociālajam budžetam ir jāveido uzkrājums vismaz divu mēnešu apgrozījuma apmērā jeb 240 miljoni latu, lai tas spētu pildīt drošības spilvena funkcijas ekonomiskās nestabilitātes apstākļos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+