×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2015
Drukāt

Naktī uz svētdienu notiks pāreja uz ziemas laiku (4)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Naktī uz svētdienu Latvijā notiks pāreja uz ziemas laiku, tāpēc pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ.

Latvijā pāreja no vasaras laika uz ziemas laiku notiks 25.oktobrī plkst.4 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.

Savukārt pāreja atkal uz vasaras laiku notiks 2016.gada 27.martā plkst.3 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot par vienu stundu uz priekšu, liecina Ekonomikas ministrijas informācija.

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Kopš 1997.gada vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3 līdz oktobra pēdējās svētdienas plkst.4.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010.gada 26.oktobra Ministru kabineta noteikumi “Par pāreju uz vasaras laiku”. Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā – marta pēdējā svētdienā plkst.3 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 – par vienu stundu atpakaļ.

Savukārt Eiropas Savienībā pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.janvāra direktīva par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Tā būtu prātīga doma pārtraukt šito laika maiņas māžošanos. Ar Putleru tam nav nekāda sakara.

 2. Piekrītu:
  Tā ir neprāta spēle – vākt parakstus par laika grozīšanu, tā ir jauniešu trakulība, tāpat kā par iespēju legāli sapīpēties.
  Būtu labāk portālā ManaBalss vākuši 100 000 parakstus: PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
  Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā
  10’000 PARAKSTĪT JAU PARAKSTĪJUŠI 1’613 PALĪDZI SAVĀKT VĒL 8’387
  Piespiedu nomas zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm vēlamies mainīt kadastrālās vērtēšanas principus un novērst likuma anomālijas, jo pašreizējā vērtēšana ir fiktīva, juridiski netaisnīga un neloģiska. Zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm vērtība nosakāma atkarībā no ēkas, būves vērtības, uz kuras tā atrodas. Šīs zemes vērtība ir nemainīga, tā nerada pievienoto vērtību un peļņu. Ar šo iniciatīvu vēlamies grozīt likumu un noteikt vēsturiski taisnīgu un pamatotu kadastrālo vērtību.

 3. Pretošanās laika maiņai ir viltīgs mēginājums mūs pietuvināt Putlerstanai.

 4. atkal nakts vidū jāceļas lai pulksteni pārstellētu

Draugiem Facebook Twitter Google+