×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. februāris, 2016
Drukāt

NATO apstiprina, ka Krievija trenējusies veikt kodoluzbrukumu Zviedrijai (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Krievijas 2013.gadā sarīkoto militāro mācību laikā, kurās tika simulēts uzbrukums Zviedrijai, tika pārbaudīta arī iespēja veikt kodoluzbrukumu, norādīts NATO ikgadējā ziņojumā.

Pirms trīs gadiem netālu no Stokholmas arhipelāga austrumu daļas Krievijas sarīkotās mācības izraisīja plašu ažiotāžu, jo Zviedrijas bruņotie spēki nespēja savlaicīgi uz tām reaģēt.

Vairāki Zviedrijas mediji jau iepriekš ir pieļāvuši iespēju, ka Krievijas mācību laikā ticis simulēts uzbrukums ar kodolieročiem, tomēr līdz šim tas nav ticis apstiprināts.

Tomēr tagad to NATO ikgadējā ziņojumā atklāja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Ziņojumā atklāts, ka mācībās bijuši iesaistīti četri Krievijas bumbvedēji “Tu-22M3”, kā arī divi iznīcinātāji “Su-27”.

Ziņojumā norādīts, ka uzbrukumu mērķi, domājams, bija Smolandē Zviedrijas dienvidos esošā bruņoto spēku bāze un Nacionālā radioaizsardzības iestāde netālu no galvaspilsētas Stokholmas.

Ziņojumā secināts, ka šie Krievijas manevri atspoguļo augošo tendenci Krievijai ieņemt agresīvu nostāju pret valstīm rietumu virzienā.

“Krievijas militāro manevru un mācību apmērs ir sasniedzis kopš Aukstā kara beigām neredzētu līmeni,” norādīts NATO ziņojumā.

Zviedrijas izlūkdienests “Sapo” pēdējo mēnešu laikā ir paudis bažas par Krievijas darbībām, bet 2014.gada ziņojumā pat norādīja, ka Krievija Zviedrijai rada lielākos izlūkošanas draudus.

2014.gada oktobrī Zviedrija veica lielāko militāro operāciju kopš Aukstā kara, meklējot ārvalstu zemūdeni savos teritoriālajos ūdeņos. Zviedrija neapsūdzēja nevienu konkrētu valsti, bet vairums Zviedrijas militāro ekspertu uzskata, ka tā bija Krievijas zemūdene.

Nespēja atrast zemūdeni raisīja bažas par Zviedrijas militārajām spējām, kas sarukušas pēc gadiem ilgas aizsardzības izdevumu samazināšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kamēr Stoltenbergs ir šajā amatā, Skandināvs galu galā, Ziemeļ eiropas tautietis, nevis kautkāds turks, vai spānis, kautvai francis, tikmēr un tūlīt pat vajag uzrunāt Nato, lai nāk iekšā Latvijā un uzbliež riktīgu Nato aviācijas bāzi Latgalē, netālu no krievijas robežas! Modernāko Nato kara aviācijas bāzi! Ar visām raķetēm! Krieviem čavka pievērsies! Mēs esam Eiropa, kaimiņi Skandināviem, Ziemeļ eiropas tauta! Nato vajag pārņemt pilnībā kontroli pār Baltijas jūru! Lai neviena krievu tupele nepeldētu kur iegribas! Liepājā, Nato kara floti! Ar kādu atom zemūdeni! Un uz Ainažu pusi, pie krievijas robežas, Nato bruņu tehnikas, Spec vienības daļu! Mūsējie papildus! Bet Nato vadībai vajag Piedāvāt, Uzrunāt viņus, ka Mums vajag Drošību! Un nāciet, ieņemiet Pozīcijas! Tādā veidā arī gūt Mums atbalstu, Pret visādu musulmaņu, arābu iegāzšānos Latvijā!

  2. Rietumu propogandas melu troļļiem Atbildēt

    pamests kārtejais kauls gremošanai. kāpec tik tagad ziņo? vai tik ne tāpec izdomāja šo pasaciņu lai vairāk zviedru sāktu nosliegties par iestāšanos nato. zviedrija ar savu neiesaistišanos aliancē ļoti traucē nato te izvērsties jo ģeogrāfiski nato atbalsta bāzes vajag izvietot tieī zviedrujā, bet tā neļauj

Draugiem Facebook Twitter Google+