×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

NATO spēku virspavēlnieks Eiropā uzslavē Latviju (5)

Foto: LETAFoto: LETA

ASV spēku virspavēlnieks Eiropā un NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Marks Brīdlovs svinīgās ceremonijas laikā Melngalvju namā, kurā viņam tiks pasniegts Viestura ordeņa Lielkrusta komandiera krusts.

Ceturtdien aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis ar NATO spēku virspavēlnieku Eiropā ģenerāli Filipu Brīdlovu pārrunāja drošības situāciju pasaulē un reģionā, kā arī bija vienoti par solidaritāti Turcijai. Ģenerālis uzteica Latvijas lēmumu palielināt aizsardzības budžetu, informē Aizsardzības ministrijā.

NATO spēku virspavēlnieks Eiropā slavēja ASV bruņoto spēku bezpilota lidaparātu “MQ-1 Predator” uzņemšanu Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, kas demonstrē bāzes militārās spējas un uzņemošās valsts atbalsta iespējas.

Brīdlovs uzsvēra, ka šobrīd norisinās gatavošanās Varšavas samitam un NATO militārais spārns būs veicis visus uzdevumi, kas tika noteikti pērn NATO samitā Velsā.

Jau ziņots, ka no 25.novembra līdz 26.novembrim oficiālā vizītē Latvijā uzturas NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs. Uzturoties Latvijā, ģenerālis tikās ar aizsardzības ministru un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi.

Plānots, ka NATO spēku virspavēlnieks Eiropā apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Latvijas un ASV karavīriem, kuri, pastiprinot sabiedroto klātbūtni alianses austrumu pierobežā, operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros izvietoti Latvijā.

Jau vēstīts, ka no 24.augusta līdz 15.septembrim, Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē divas ASV bruņoto spēku bezpilota lidmašīnas “MQ-1 Predator” un aptuveni 70 lidotāji piedalījās divu nedēļu mācību operācijā, lai pārbaudītu izvēršanās spējas un gaisa operāciju veikšanu. Pēc mācībām Lielvārdes lidlauks tika atzīts kā viena no platformām, no kuras nepieciešamības gadījumā var pacelties “Predator” bezpilota lidaparāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. tā mēdz uzslavēt mazus šuneļus par skaļu riešanu un iedot konfekti.Jo vairāk jau tie neko nespēj.Un Latvija par to ļoti lepojas…kauns

  2. pretīgi, līdz riebumam Atbildēt

    eurolatvānijas lumpeņu biogaļas izstrādājumu “titulnācija”.

  3. “Latvija” jau visu dara, lai tik viņu uzslavētu,vienalga,kremlis,
    briseles, telvivas …
    Slavē jau lai izsistu kādu labumu no slavējamā.

Draugiem Facebook Twitter Google+