×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. februāris, 2014
Drukāt

Naumova un Zariņa izstādes atklāšanu plaši apmeklē vēstnieki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nedēļas nogalē Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns vēstniecības Vašingtonā izstāžu zālē atklāja izstādi “Rīga un pasaules pilsētas. Naumovs un Zariņš” (Rīga and World Cities. Live Paintings. Naumovs. Zarins), uzsākot vēstniecības šī gada kultūras programmu, portālu LA.lv informēja Ārlietu ministrija.

Izstādes atklāšanā piedalījās arī abi mākslinieki – Latvijas Mākslas akadēmijas rektors profesors Aleksejs Naumovs un prorektors profesors Kristaps Zariņš. Izstāde ir kopdarbs, kas Vašingtonā tapusi pēc Latvijas vēstniecības iniciatīvas. Ekspozīcija ir veidota kā tilts starp Rīgu, Vašingtonu, Ņujorku un citām pasaules pilsētām, gan burtiskā, gan metaforiskā nozīmē. Abu mūsdienu klasiķu kopīgajā izstādē galvenā loma atvēlēta pilsētu ainavām, pasaules metropoļu un Eiropas vēsturisko pilsētu atainošanai krāšņā krāsu gammā.

“Kad mēs izlemjam doties ceļojumā, mūsu izvēles lokā vienmēr ir galamērķis pilsētas ar to vēstures stāstu, arhitektūru un īpašo šarmu. Izstāde ir veltījums Latvijas galvaspilsētai Rīgai gadā, kad tā ir Eiropas kultūras galvaspilsēta,” izstādes atklāšanā teica Latvijas vēstnieks A. Razāns.

Abi mākslinieki izstādes apmeklētājiem ļauj doties ceļojumā pa pasaules metropolēm, kā arī mazākām, bet ārkārtīgi skaistām vietām. Gleznās attēlota Rīga, Ņujorka, Vašingtona, Hongkonga, Kannas, Toledo, Jafa un daudzas citas pasaules pilsētas, kuras S. Naumovs un K. Zariņš apmeklējuši un gleznojuši.

Atklāšanā klātesošos viesus uzrunāja arī Eiropas Savienības delegācijas ASV vadītāja vietnieks Fransuā Rivaso, kurš izteica gandarījumu par ES veidoto kultūras galvaspilsētas projektu un šogad Latvijai uzticēto godu būt par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā.

Izstādes atklāšanu ļoti kuplā skaitā apmeklēja Vašingtonas nozīmīgāko galeriju un muzeju vadītāji, un pārstāvji, mediju darbinieki, Latvijas goda konsuli ASV, kā arī daudzi citi lūgti viesi, kā arī mākslas pasaules pārstāvji. Tas ir šogad pirmais tik plaša mēroga pasākums, uzsākot Rīgas kā kultūras galvaspilsētas gadu. Aprīlī izstāde būs apskatāma arī ES delegācijas telpās Vašingtonā.
Interesentiem izstāde būs apskatāma Latvijas vēstniecības ASV “Mākslas galerijā” piektdienās un sestdienās līdz 8. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+