×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
9. oktobris, 2017
Drukāt

NBS kliedē baumas par NATO karavīriem, kas “plenderē pa kafejnīcām” un “tērē mūsu naudu” (11)

Foto Karīna MiezājaFoto Karīna Miezāja

Sociālajos tīklos pamatīgu ažiotāžu radījusi kādas sievietes pārdomas par NATO karavīriem Latvijā. Kundze no taksista padzirdējusi, ka ārzemju karavīri dzīvo viesnīcās, brauc ar taksometriem un dodas uz kafejnīcām, nevis dzīvo kazarmās, turklāt par viņu tēriņiem maksājot neviens cits kā Latvijas iedzīvotāji. Armija uz šo ierakstu reaģējusi, aicinot neizplatīt tendenciozu informāciju, reizē uzsverot, ka ārpus dienesta laika ikviens armijnieks var pavadīt brīvo laiku pēc saviem ieskatiem, taču tas nenotiek uz Latvijas nodokļu maksātāju rēķina, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Ar šo Kristīnes Liepiņas ierakstu soctīklā Facebook.com, dalījušies vairāk nekā 200 cilvēku. Karstās un plašās diskusijās iesaistījušies desmitiem cilvēku. Daļa atbalsta ierakstā minētās bažas, citi tās noliedz un aicina neizplatīt baumas.

Ieraksta autore pauž sašutumu par, viņasprāt, absurdo situāciju, par kuru viņa padzirdējusi no taksista.

Uz šo ierakstu atbildējuši Nacionālie bruņotie spēki, izvērstā komentārā, aicinot neizplatīt tendenciozu un nepatiesu informāciju, taču tas vēl tikai vairāk aizkaitinājis “trauksmes cēlāju”. NBS uzsver, ka karavīram nav pastāvīgi jāuzturas Ādažu bāzes kazarmās vai poligonā – ikvienam karavīram ir no dienesta brīvais laiks, ko viņš var pavadīt pēc saviem ieskatiem – “doties baudīt zelta rudeni Siguldā vai ekskursijā uz Rīgu, tai skaitā arī izmantot taksometru pakalpojumus, apmeklēt restorānus, Latvijas Mākslas muzeju un citus apskates objektus visā Latvijas teritorijā”.

Sandra Brāle, NBS pārstāve:”Vēlmei ieskatīties sabiedroto spēku karavīra maciņā un mēģinājumam radīt satraukumu Latvijas sabiedrībā nav pamata, jo sabiedroto karavīru dienesta atalgojums un uzturēšanās Latvijā, atkarībā no konkrētās izmaksu pozīcijas, tiek segta no NATO vai konkrētās Kanādas vadītās kaujas grupas dalībvalsts aizsardzības budžeta.”

Ja iedzīvotāju rīcībā ir argumentēta informācija, ka kāds no sabiedroto spēku karavīriem ir pārkāpis sabiedrībā pieņemtās normas vai normatīvos aktus, atbildīgie dienesti aicina ar konkrētiem faktiem vērsties Aizsardzības ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Nu ja pie varas esošos politiķus apdraud iedomāts ārējais ienaidnieks, tāpēc ir vajadzīgs te NATO, bet vienkāršo tautu, kas nevar noalgot sava pieticīgā īpašuma apsardzi un advokātu vairāk uztrauc te Latvijā klīstošas profesionālās zagļu un narkomānu bandas, kas izlaupa un nodedzina īpašumus, sakropļo un noslepkavo cilvēkus, nabadzība, ārstējamas slimības, kas noved cilvēkus nāvē. Vai tiek katru dienu apkopota informācija, cik cilvēku ir miruši vardarbīgā nāvē, cik sakropļoti, cik priekšlaicīgi miruši neārstētas slimības dēļ. Tie skaitļi mēneša laikā būtu iespaidīgi.

 2. Es tā dzirdēju, ka lembergam esot šāda informācija.
  Lōti pārliecinōši līdzīgu viedokli pauž arī nra komentētājs raimonds.
  Lūdzu pārbaudiet!

 3. Es tā arī nesapratu ne no šī raksta, nedz NBS atbildes posta autorei – dzīvo tie karavīri Ādažos, vai tomēr viesnīcās un īrētos dzīvokļos?
  Man neinteresē adreses, ne cita konkretizēta info, bet princips.
  Un vēl būtu jādod skaidras norādes iedzīvotājiem kā rīkoties, ja svešzemju karavīri pārkāpj ne tikai
  sabiedrībā pieņemtas uzvedības normas (teiksim pačurā kāda pieminekļa pakājē), bet izdara kādu likuma pārkāpumu, jo Saeima pieņēma likumu, ka uz šiem karavīriem neattiecas mūsu likumdošana.

  • Tiešām,tie svešzemju karavīri,pieķēzījuši visus Rīgas guļamrajonus.Daudzos liftos var uzturēties tikai ar gāzmasku galvā.Un sienas arī aprakstījuši tie karavīri.Pārsvarā ar algebriskām formulām x,y un vēl daži simboli.

 4. kāds brīvais laiks,pēc tam prasa izdienas pensijas .un ja sākas karš brīvajā laikā.

 5. ‘Tā apdauzītā liepiņa,ir plaši pazīstama portāla “Draugiem” aprindās.
  Kopā ar vēl pāris histēriskām bābām,iestājas pret NATO,ES un nodarbojas ar prokrievisku propagandu.

  • Visos soctīklos, radio, televīzijā to tik vien dzird kā pilnīgi neadekvātu ņemšanos “krievi nāk” , pie visa krievi vainīgi, un pilnīgas aplamības runā ne tikai viena tante teica līmenī, bet valdības pārstāvji, politiķi, žurnālisti. Tendenciozi un naidu kurinoši virsraksti, izteikumi ir ikdiena.

   • Židanokas ieviestais sauklis”krievi nāk” Latvija nav aktuāls,jo krie3vi nekur nav aizgājuši.Tepat vien viņi ir,kopā ar smidīgiem latviešu tautas atkritumiem,kā tu.

 6. bet kas tani poatā nepareizs? Atbildēt

  principā atbilde tikai vienu punktu attaisno- ka maksā kamāda neviss mēs, un ari tikai daļeji bāzi ādažos jau ceļ pa mūsu naudu, uztur par mūsu naudu. kanāda jau tikai tekošos izdevumus maksā bet nu labi.
  toties pārejais precizi kā naglai uz galvas- kas viņi par aizstāvjiem ja nav kazarmās bet izklīduši ? X stundāviņi būs vels zin kur, piedzerušies vai meitas mīlēs tikai ne gatavi karot. tad ko viņi te dara? mūs sargā, vai tomer tikai valdibu no tautas dudmām?

 7. Šai te drīzāk pašai pēdējais laiks iestāties kaut vai zemeņsargos.Kaitina šiten tie bļāvēji.ne viņi ko zin,pat nav centušies uzzināt,ka tik noķērties un uzripināt savu reitingu da ar jebko,kas pa rokai.Nu,reitings uzkāpa pat līdz tv?un?vērtīgāka vai dumjāka?

  • Tipisks “viena tante teica” jeb šajā gadījumā “viens taksists teica”, bet skandalēties gribošā muļķīte, pati neko sīkāk noskaidrojot, ņem un ceļ milzu brēku..

Draugiem Facebook Twitter Google+