Kultūra
Mūzika

NBS bigbends piedalīsies prestižā militārās mūzikas festivālā Šveicē0

Publicitātes foto

No 21. līdz 25. maijam Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bigbends, atsaucoties uz Šveices bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Filipa Reborda aicinājumu, piedalīsies pirmajā Šveices bruņoto spēku organizētajā militārās džeza mūzikas festivālā “Mil Jazz 2019”, informē Aizsardzības ministrija.

Latvijas bruņoto spēku bigbends 22.maijā sniegs koncertu Bernē, savukārt 24. maijā – slavenajā Viktorijas zālē Ženēvā. Kopā ar NBS bigbendu koncertos uzstāsies arī izcilā Latvijas džeza dziedātāja un brīnišķīgas balss īpašniece Evilena Protektore.

Latvijas bruņoto spēku bigbendam uzaicinājums piedalīties šajā festivālā ir profesionalitātes spēju novērtēšana un starptautiska līmeņa atzinība.

“Šajā militārās mūzikas festivālā piedalīsies tikai paši labākie NATO dalībvalstu bigbendi. Un to nav nemaz tik daudz. Dalībnieku vidū būs gan izcilais Šveices bruņoto spēku bigbends, gan neaizmirstamais, ar augstu izpildījuma standartu, apveltītais un Latvijā jau viesojies Vācijas Bundesvēra bigbends, un arī atraktīvais Somijas Gaisa spēku bigbends,” stāsta Nacionālo bruņoto spēku bigbenda vadītājs kapteiņleitnants Uldis Locenieks.

Jau vairākus gadus NBS bigbendam ir izveidojusies laba sadarbība ar citu NATO dalībvalstu orķestra diriģentiem. Pie Nacionālo bruņoto spēku bigbenda viesojušies un savas koncertprogrammas iestudējuši pasaulē atzīti mūziķi un diriģenti no Šveices, Somijas, Lietuvas, Norvēģijas, Vācijas un Kanādas.

LA.lv