Latvijā
Sabiedrība

FOTO. NBS nogādās Ukrainā labdarības sūtījumu 30 tonnu apjomā0

Foto: Aizsardzības ministrija/Armīns Janiks

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virskapelāns Elmārs Pļaviņš, Gaisa spēku kapelāns kapteinis Ruslans Markēvičs un bruņoto spēku karavīri  šo pirmdien, 18. februārī, dosies uz Ukrainu, lai Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem nogādātu jau četrpadsmito humānās palīdzības kravu, kā arī sniegtu garīgo un psiholoģisko palīdzību, tā portālam “La.lv” pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Aiva Kokoriša.

Humānās palīdzības sūtījumu aptuveni 30 tonnu apmērā – apģērbu, apavus, saimniecības preces, pārtiku un citas noderīgas lietas – sarūpējušas gan Zviedrijas nevalstiskās organizācijas, gan Latvijas uzņēmēji, biedrības un iedzīvotāji.

Aizsardzības nozares pārstāvji sūtījumu nodos Ukrainas labdarības fondiem Slovjanskā, kas to ar Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru starpniecību nogādās Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu tuviniekiem un civiliedzīvotājiem, kas cietuši no karadarbības Austrumukrainā.

Tāpat Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Pļaviņš Slovjanskā vadīs profesionālās apmācības semināru Ukrainas bruņoto spēku kapelāniem un lekcijas karavīriem, sniedzot garīgu atbalstu.

Šis ir jau sestais gads, kad Latvijas aizsardzības nozare sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. Kopš 2014. gada Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību.

Saistītie raksti

Kopš 2017. gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests un Psihologu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

LA.lv