×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. marts, 2017
Drukāt

Ne visi vecāki varēs no VID atgūt naudu par pulciņiem (7)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Ne visi vecāki, kuriem šogad pirmo reizi ir iespēja no valsts atgūt daļu naudas, kas pērn tērēta par bērnu interešu izglītību, to tik tiešām var izmantot, piektdien vēstīja “LNT Ziņas Sešos”.

Interešu izglītību Latvija drīkst īstenot Izglītības iestāžu reģistrā reģistrēta izglītības iestāde vai fiziska un juridiska persona, kuras izglītības programma saņēmusi pašvaldības licenci. Ņemot vērā ieviesto iespēju atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par bērnu interešu izglītību, Valsts ieņēmumu dienests (VID) izveidojis sarakstu ar licencētajiem pulciņiem, taču tas ir tik īss, ka daudziem vecākiem sagādājis pamatīgu vilšanos, jo viņu atvašu pulciņa nosaukumu tajā nevar atrast.

Neoficiāli tiek lēsts, ka sarakstam patiesībā vajadzētu būt vismaz divas reizes garākam. Turklāt tajā trūkst arī plaši zināmu un tautā iemīļotu, piemēram, vokālo studiju, mākslas skolu un sporta centru.

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) norāda, ka šie pulciņi darbojas negodprātīgi un ignorē normatīvajos aktos noteikto. “Pirmais, protams, nezināšana. Un ļoti bieži arī cilvēki saka, ka viņi nekādu interešu izglītību nepiedāvā, viņi vienkārši strādā ar bērniem un vienkārši kopā zīmē, stāsta un vēl kaut ko. Otrs ir cilvēki, kas tiešām baidās no birokrātijas. Trešais – ir jāsaprot viena lieta: blakus tam, ka negrib licencēt izglītību, tas ir arī neapšaubāmi mēģinājums izvairīties no nodokļiem,” komentē IKVD pārstāvis Ivans Jānis Mihailovs.

Daudzi vecāki vēl nav cēluši trauksmi, jo situāciju, visticamāk, nav paguvuši apjaust. Kā vērtē vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītājas vietniece Audra Šauere, jābūt tomēr sistēmai, lai naudu par pulciņiem varētu atgūt. “Lai vecākiem nav jautājumu – jā, es domāju, varēšu iesniegt, izrādās, šis vai tas pulciņš nav šo atļauju saņēmis,” komentē Šauere.

Tomēr ir jau pirmie pulciņi, kuri izlemj iegūt nepieciešamo statusu, taču šī iemesla dēļ ceļ arī cenu. IKVD apliecina, ka patlaban no pulciņu puses interese legalizēt savu darbību esot milzīga.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. “…blakus tam, ka negrib licencēt izglītību, tas ir arī neapšaubāmi mēģinājums izvairīties no nodokļiem” – ar dažiem izņēmumiem mēs visi esam uztaisīti par neapšaubāmiem noziedzniekiem.
  Kur paliek nevainības prezumpcija?

  • Nevainības prezumcija attiecas tikai uz krimināllikumu, kur ir jāpierāda tava vaina, bet administratīvajā likumā tev ir jāpierāda, ka neesi vainīgs, nezināšana neatbrīvo no vainas, jo likumi ir publiski pieejami, tas ka tu tos nesaproti, nenozīmē, ka tev ir tiesības tos neievērot.

 2. Ja līdz šim vecāki par nodarbību mazajam maksā 2,50 EUR, tad pēc legalizācijas cena būs vismaz divas reizes augstāka. Un kur ir izdevīgums? Un kam? ?

 3. Baigi lens internets- kamer gaidi nosutito komentaru, paspej vel astonus uzrakstit…

 4. Nu, blin, ka tik apdirst tautiesus!!! Bet no arvalstim sutito naudu neskiros- no visiem atvilks nodoklus!!!

 5. “Turklāt tajā trūkst arī plaši zināmu un tautā iemīļotu, piemēram, vokālo studiju, mākslas skolu un sporta centru.”
  Un šaha, bridža, zolītes apgūšana ar ir / nav paredzēta?
  Tad kāpēc tikai, tipa, daiļslidošana, balets un klavierspēle?

  • Tāpēc,ka šahu,bridžu un zoli vari apgūt pašmācības ceļā.Neko jaunu jau neradīsi.Pamēģini apgūt baletu, un radīt ko acīm baudāmu:) atšķirībā no galda spēlēm,tas ir fiziski un garīgi smagi.

Draugiem Facebook Twitter Google+