Latvijā
Novados

Nebijis gadījums: nojauks patvaļīgi uzceltu dzīvojamo māju 30

Ekrānšāviņš no zz.lv ar māju, kas tiks nojaukta

Jelgavas novada pašvaldība šodien īsteno nelegālas būvniecības objekta piespiedu nojaukšanu, kas praktiskā izpildījumā ir bezprecedenta gadījums Latvijā, uzsver pati pašvaldība. Parasti to īsteno pats īpašnieks, taču šajā gadījumā tā organizēta ar vairāku dienestu iesaisti, ņemot vērā īpašnieku “ignorējošo attieksmi”.

Kalnciema pagastā dzīvojamā māja “Luģi 1” ir patvaļīgi uzbūvēta applūstošā dabas teritorijā. Kompromiss, arī par īpašuma pārvietošanu, neesot panākts kopš 2009.gada.

Noslēdzoties tiesvedības procesam vairākās instancēs, dome uzdeva īpašniecei deviņu mēnešu laikā nojaukt patvaļīgi uzbūvēto dzīvojamo māju un saimniecības ēku. Taču līdz pat šim brīdim tas nav noticis. Mājas īpašniece ir mēģinājusi būvi definēt kā mazēku, gan citādi determinēt tās statusu, konkrētajā gadījumā ēka iekļaujas vienotā apbūves laukumā 180 m2 platībā.

2017.gada vasaras nogalē Jelgavas novada pašvaldība ēkas īpašniekiem nosūtīja brīdinājumu par piespiedu naudas piemērošanu saistībā ar domes lēmuma nepildīšanu.

Līdz ar to sabiedriskās kārtības ievērošanai nelikumīgi uzceltu būvju nojaukšanas procesā šodien iesaistīti Jelgavas novada pašvaldības speciālisti un Pašvaldības policija, sadarbojoties ar Valsts policijas un citiem atbildīgajiem dienestiem.

Pašvaldībā aģentūru LETA informēja, ka būves nojaukšanu veic konkursa kārtībā izvēlēta firma un būves demontāžas izmaksas ir 6130 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Aizbildinoties ar to, ka īpašniece iepriekšējā konkursa rezultātā izvēlētās firmas pārstāvjiem izteica personiskus draudus un šī firma līdz ar to atteicās veikt nojaukšanas darbus, “drošības apsvērumu dēļ” uzņēmuma nosaukumu Ozoliņa neatklāj.

Pašvaldībai būs arī papildu izdevumi par mantu savākšanas un uzglabāšanas pakalpojumiem, tāpēc visu darbu gala summa būs atkarīga no tā, cik ātrā laikā mantas tiks izņemtas no uzglabāšanas. Kopējās izmaksas varētu sasniegt 10 000 eiro.

 

LA.lv