Kultūra
Mūzika

Nedēļas nogalē Dzintaru koncertzālē sāksies Ziemassvētku festivāls 0


“Latvian Voices”.
“Latvian Voices”.
Publicitātes foto.

Jau trešo gadu no 15. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņs Ziemassvētku festivāls, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Desmit muzikāli daudzveidīgos koncertos tiksimies ar vokālo grupu “Latvian Voices”, Rīgas Doma zēnu kori un ģitāristu Kasparu Zemīti, izcilo pianistu Vestardu Šimku, Latvijas Radio kori, “Sinfonietta Rīga” un citiem māksliniekiem. Programmā paredzēti arī īpaši koncerti bērniem un krāšņs Vecgada koncerts. Festivāla īpašie viesi – vokālā grupa “The Queen’s Six” no Lielbritānijas.

Festivāla atklāšanas koncertā 15. decembrī plkst. 19.30 koncertēs virtuozais ģitārists Kaspars Zemītis un Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā.

16. decembrī plkst. 19 izcilais Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģenta Gunta Kuzmas vadībā aicina uz izsmalcinātu Ziemassvētku programmu “Mocarts, Britens un Čaikovskis”. Kā soliste koncertā piedalīsies starptautiski atzītā Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte Gunta Gelgote (soprāns).

Neiztrūkstoša Ziemassvētku festivāla daļa ir koncerts mazākajiem klausītājiem, kura laikā šoreiz ielūkosimies Sniegbaltītes Ziemassvētku stāstā 17. un 26. decembrī plkst. 12. Kurš gan nav dzirdējis pasaciņu “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”? Bet vai ir dzirdēta šīs pasakas muzikālā versija? Galvenie varoņi ir tie paši tēli – Sniegbaltīte, Princis, Ļaunā karaliene un septiņi rūķīši, kam klāt piepulcējas arī Vāverīte, Stirniņa, Lāsteka un Ziemassvētku vecītis.

17. decembrī plkst. 17 Ziemassvētku festivālā pirmo reizi Dzintaru koncertzālē uzstāsies vokāli instrumentālais kameransamblis no Maskavas “Classics-art Ensemble” ar programmu “Wind Alive Show” jeb “Dzīvais vējš”.

Koncertprogramma “Ziemas melanholija” ir paredzēta klausītājiem, kuri aiz svētku klišejām un tradicionālās iepirkumu sezonas eksplozijas meklē dziļāku jēgu un nesamākslotas emocijas. Vokālā grupa “Latvian Voices” publiku ievedīs meditatīvās pārdomās, atmosfēriskās mūzikas iespaidā ļaujot klausītājam saklausīt iekšējo balsi, kas vairumam cilvēku gada nogales steigā kļuvusi teju nedzirdama.

Pagājušā gada Ziemassvētku festivālā Dzintaru koncertzālē ar ovācijām tika uzņemts sešbalsīgais vīru ansamblis “The Queen’s Six”. Šogad viņi klausītājus priecēs atkal – 28. decembrī plkst. 19.30. “The Queen’s Six” dalībnieki ir Vindzoras pils Svētā Džordža kapelas kora dalībnieki. Viņi regulāri piedalās karaliskās ģimenes norisēs, un ansamblim piemīt īpaši izkopts un sabalansēts skanējums.

Pianista Vestarda Šimkus solokoncertā 29. decembrī plkst. 19.30 skanēs gan klusas nakts mūzika – dažādu komponistu noktirnes, atgādinādamas par Ziemassvētku nakts sajūtu, gan spožas un galvu reibinošas dejas, kuras noteikti piestāvētu arī elegantai gadumijas ballei.

Gada izskaņā, 30. decembrī plkst. 18, kamerorķestris “Sinfonietta Riga”, diriģents Andris Veismanis un talantīgais vijolnieks Daniils Bulajevs aicina uz krāšņu vecgada koncertu “Vivaldi Gadalaiki un Vīnes valši”.

Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāla noslēgumā 7. janvārī jau tradicionāli baudīsim pārlaicīgās “Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumus” balsu virtuozu – Latvijas Radio kora izpildījumā.

Vēsturiskā Dzintaru Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbību Dzintaros turpināt visa gada garumā.

LA.lv