×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Nedēļas nogalē gaidāmi Rīgas Grāmatu svētki

Foto: LETAFoto: LETA

No 23. līdz 25. oktobrim Kongresu namā risināsies tradicionālie Rīgas Grāmatu svētki, kuros šogad piedalīsies vairāk nekā 30 Latvijas apgādi, LA.lv uzzināja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijā.

Svētku atklāšana notiks 23. oktobrī plkst. 12, un uzreiz pēc tam sāksies kultūras programma.

Plkst. 13 varēsim uzzināt, kādēļ “Arī rakstnieks ir cilvēks” kopā ar Arnoldu Auziņu, plkst. 14 Valters Ščerbinskis stāstīs par Nacionālās enciklopēdijas tapšanu, bet plkst. 16 gaidāma tikšanās ar grāmatas “Pēdas” autoru Gunti Kalmi un grāmatas “Vecās Derības pravieši” līdzautori Lailu Čakari.

Sestdien kultūras programma risināsies paralēli divās auditorijās.

215. auditorijā plkst. 12 sāksies sarīkojums bērniem “Zem rudens lietussarga”, kurā izdevniecība “Liels un mazs” aicina iepazīties ar BIKIBUKA dzejas bilžu grāmatiņām Nr.67-72 un to māksliniekiem, piedalīties kukaiņu un ogu noteikšanas konkursos, sacensībā “Gāze pret Naftu” un BIKIBUKA darbnīcā.

Plkst, 13:30 tur pat būs iespēja sastapt apgāda “Jumava” jaunās celojumu sērijas autorus
Mārtiņu Silu (“Vēstules no Āfrikas”) un Hariju Silu (“Aukstās upes”).

Plkst. 15 interesentus gaidīs klasiskā filologa, tulkotāja Ābrama Feldhūna 100. dzimšanas dienai veltītā izdevuma “Platons. Dialogi” prezentācija, bet plkst. 16:30 215. auditorijā būs iespēja sastapt romantiskā romāna “Putnu osta” autori Liliju Berzinsku.

304. auditorijā sestdien, 24. oktobrī, apgāds “Pētergailis” svinēs 25 gadu jubileju. Plkst, 12:30 notiks bērnu grāmatu maratons ar Zani Daudziņu, zoodārza apmeklējums ar Juri Zvirgzdiņu un sāļo pankūku cepšana ar Māri Runguli, savukārt plkst. 14 Inese Paklone kopā ar briesmīgo skolotāju Krāsni centīsies pārāk nešausmināt, bet no Romas ieradīsies peles un šinšilas jeb “Pagrīdes ieceļotāji”.

Plkst. 15:30 tur pat uz tikšanos ar iecienīto dietologu Antoniju Danilānu gaidīs apgāds “Avots”, piedāvājot jaunas un vecas ziņas par ilgu un laimīgu dzīvošanu.

Svētdien, 25. oktobrī, 304. auditorijas kultūras programma sāksies plkst. 12:30, kad uz tikšanos ar dzejnieci Evu Mārtužu aicina jauns apgāds “ID Rozītes”, kurā iznācis krājums “Nepiesavināma”.

Plkst. 14 ar literatūrzinātnieku Ilgoni Bērsonu būs iespēja aprunāties par Kārļa Skalbes Rakstu 7. sējumu un “segvārdu un segburtu” topošo 2. grāmatu, savukārt plkst. 15:30 bērni varēs iejusties iemīļotāko grāmatu varoņu tēlos kopā ar 3. kursa aktiermākslas studentiem.

215. auditorijā plkst. 12 “Jāņa Rozes apgāds” iepazīstinās ar aizraujošo mākslas vēstures grāmatu sēriju par slaveniem māksliniekiem, kā arī aicinās bērnus radoši darboties, izmantojot populāru grāmatu ilustratoru idejas, kas apkopotas grāmatā “Draiskie radījumi”.

Plkst. 13:30 apgāds “Zinātne” aicina uz zinātniska rakstu krājuma atvēršanu par Pirmo pasaules karu ideoloģijās, mākslās un atmiņās.

Plkst. 15 muzikāli literārās noskaņās atvērs Ojāra Ulmaņa dzejoļu grāmatu “Pieskārieni”.

Ieeja brīva. Grāmatu svētku ietvaros notiks arī loterija un grāmatu maiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+