Dabā
Laika ziņas

Nedēļas sākumā nokrišņi mitēsies un pakāpeniski kļūs siltāks 16

Foto – Fotolia

Nedēļas pirmajā pusē Latvijā nokrišņi mitēsies un pakāpeniski kļūs siltāks, prognozē sinoptiķi.

Jaunās darba nedēļas sākumā virs Latvijas pakāpeniski pastiprināsies augsta spiediena apgabals. Lai gan vēl pirmdien dienas pirmajā pusē vietām nedaudz īslaicīgi līs, tomēr turpmāk nokrišņi mitēsies un līdz pat nedēļas vidum visā valsts teritorijā saglabāsies sauss laiks.

Pūšot lēnam vējam, atsevišķos rajonos naktī un rīta stundās izveidosies migla. Termometra stabiņš nakts laikā noslīdēs līdz pat +6…+13 grādu atzīmei, tomēr kopumā gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, un jau nedēļas vidū daudzviet saule gaisu dienas laikā sasildīs līdz +19…+24 grādiem.

Nedēļas vidū augsta spiediena apgabals atkāpsies uz ziemeļaustrumiem, un atsāksies ciklonu aktivitāte. Zema spiediena ieplaka ar centru virs Skandināvijas teritorijas lielākajā daļā atnesīs lietu, iespējams arī pērkona negaisu. Līdz ar dienvidu puses vējiem, Latvijā turpinās ieplūst siltas gaisa masas, tādēļ gaisa temperatūra naktī vairs nebūs zemāka par +12…+17 grādiem, savukārt dienas laikā vietām termometra stabiņš no jauna sasniegs +25…+26 grādu atzīmi.

Arī nedēļas izskaņā laika apstākļus pamatā noteiks ciklonu darbība, līdz ar to daudzviet līs, ducinās pērkons, iespējamas arī stipras pērkona lietusgāzes. Vējš iegriezīsies no dienvidrietumiem un vietām brāzmās sasniegs 15 m/s, bet gaisa temperatūra nakts stundās saglabāsies +13…+19 grādu robežās, bet dienā tā paaugstināsies līdz +18…+24 grādiem.

LA.lv