×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Neesam “miera oāze”


Foto - LETAFoto - LETA

Ar lielāku skaitu patvēruma meklētāju Latvijai būtu jāsaskaras, ja Dienvideiropas valstu robežsardzes dienesti strādās vēl stingrāk. Tas rosinātu patvēruma meklētājiem un nelegālajiem imigrantiem ceļu uz ES mērot caur Krieviju, – šādu pieļāvumu vakar Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē izteica Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars. 


Līdzīgās domās bija arī komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis: “Spānijā ir milzīgs bezdarbs, Grieķijā valda liela krīze, un nelegālie imigranti mēģina tikt uz ES ziemeļiem, kā tranzītvalsti izmantojot Krieviju,” teica A. Latkovskis, piebilstot, ka pie šāda scenārija arī caur Latviju palielinātos patvēruma meklētāju plūsma. Komisijas sēdē no deputāta Kārļa Krēsliņa izskanēja bažas par iespējamu bēgļu ierašanos no musulmaņu valstīm. “Problēma ir tajā, ka daudzi cilvēki brauc prom no Latvijas. Ja vietā ierodas cilvēki no kristīgās pasaules, tad to var saukt par elementāro matemātiku, bet, ja šeit ierastos lielāks skaits musulmaņu, tad tā problēmu ziņā būs augstākā matemātika,” teica K. Krēsliņš.

A. Latkovskis uzsvēra, ka ir ņemtas vērā arī iespējamās politiskās kolīzijas Baltkrievijā, taču, pēc viņa domām, bēgļu pieplūdums no šīs valsts nebūs vērojams. “Latviju tas var ietekmēt, ja Baltkrievijā rodas ekonomiskās problēmas, kas politiski varētu likt baltkrieviem nostāties pret Aleksandra Lukašenko režīmu. Tikai politiska apspiestība vien nav iemesls,” teic A. Latkovskis. Viņš arī nepieļāva, ka potenciālu politisko problēmu dēļ uz Latviju ceļu mērotu patvēruma meklētāji no Ukrainas, jo tā robežojas ar ļoti daudzām ES valstīm. Tikmēr N. Garbars atzina, ka nelegālās imigrācijas ziņā Latviju vairs nevar saukt par “miera oāzi”, jo pērn patvēruma meklētāju skaits pieaudzis un vairāk cilvēku mēģina nelegāli šķērsot Latvijas robežu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+