×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

Negadījumā veikalā “Maxima” jau seši bojāgājušie

LETALETA

Iebrucis veikals "Maxima" Zolitūdē.

Ceturtdienas vakarā Zolitūdē sabrukušā lielveikala “Maxima” drupās atrastas jau sešu cilvēku mirstīgās atliekas, aģentūru LETA informēja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece Daiga Holma.

Divi no bojāgājušajiem ir ugunsdzēsēji. Vēl vairāki desmiti cilvēku cietuši.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere, līdz šim slimnīcās nogādāti 35 traģēdijā cietušie. Notikuma vietā strādā ap 200 ugunsdzēsēju un ap 200 policistu. Iekšlietu ministrs Kozlovskis gan pirms neilga brīža devies prom, lai atgrieztos ap plkst.6.30.

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz, ka gadījumā, ja valsts amatpersona gājusi bojā, pildot dienesta pienākumus, šīs personas neatraidāmajiem mantiniekiem izmaksā vienreizēju pabalstu 50 000 latu apmērā.

VUGD ētisku apsvērumu dēļ pagaidām bojāgājušo amatpersonu vārdus lūdz nepubliskot.

Kā notikuma vietā uzzināja aģentūra LETA, pēdējās stundas laikā no sabrukušās ēkas ir iznesti un hospitalizēti vēl vairāki cietušie cilvēki.

Patlaban lielveikala “Maxima” teritorijā darbojas trīs ceļamkrāni, kas mēģina pacelt sabrukušās ēkas konstrukcijas, lai varētu tikt klāt un atbrīvot pēc iespējas vairāk gruvešos iesprostoto cilvēku.

VUGD skaidro, ka šos darbus veikt ir ļoti sarežģīti, jo, paceļot vienu bloku, var sagāzties cits.

Kā novēroja aģentūra LETA, traģēdijas vietā ieradušās arī Militārās policijas (MP) vienības. Klātesošajiem civiliedzīvotājiem un žurnālistiem netika paskaidrots, kādas funkcijas notikuma vietā pilda MP, taču pieļaujams, ka šī dienesta amatpersonas nodrošinās sagrautā objekta un tam piegulošās teritorijas apsargāšanu.

Nacionālie bruņotie spēki informē, ka kopumā šonakt pie veikala “Maxima” glābšanas darbos iesaistījušies 110 karavīru un zemessargu.

Tikmēr informācija par negadījuma iemesliem joprojām ir skopa. Sākotnēji neoficiāli tika pieļauts, ka noticis gāzes katla sprādziens, taču vēlāk tika minēts, ka traģēdiju izraisīja ēkas jumta apzaļumošanas darbi, kuru dēļ jumts iebruka. Neviena no šīm versijām pagaidām nav oficiāli apstiprināta. Notiek izmeklēšana.

Laikā, kad noticis negadījums – darba dienas beigās, veikalā parasti ir ļoti daudz apmeklētāju. Kā aģentūrai LETA pastāstīja aculiecinieki, kopējā iebrukusī platība ir ap 500 kvadrātmetriem. Aptuveni stundu pēc pirmā nogruvuma sekojis otrs, kas apbēris arī glābšanas darbos iesaistītos ugunsdzēsējus.

Notikuma vietā strādā simtiem mediķu, glābēju, karavīru un citu dienestu darbinieku. Jau vismaz 30 cilvēki nogādāti slimnīcās. Starp cietušajiem ir vismaz septiņi ugunsdzēsēji.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša aģentūrai LETA pastāstīja, ka nelaimē cietušie cilvēki ir guvuši dažādas traumas – gan ļoti smagas, gan arī vieglākas. Cietušajiem konstatēti kaulu lūzumi, politraumas, galvas traumas u.c. Cietušie tiek nogādāti Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgas 2.slimnīcā, kā arī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Starp cietušajiem ir arī viens bērns, kurš nogādāts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.

Tāpat vairākiem cilvēkiem palīdzība tiek sniegta uz vietas, daži no viņiem arī atteikušies doties uz slimnīcu. Situācija visu laiku mainās, atbrīvojot cilvēkus, kuri atrados zem drupām, tāpēc precīzu cietušo skaitu pagaidām nevar pateikt.

Lai uzzinātu par tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā, iedzīvotāji var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+