×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Nevis simulēt, bet būt stingri nacionāliem (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma un demisionējošais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ierodas Ministru kabinetā, lai iepazīstinātu jauno premjeri ar amata pienākumiem un bijušo premjeru galerijā pievienotu savu fotoattēlu un iedzītu simbolisko naglu karoga kātā.

Lēna ceļavēja uz priekšu braukšanas ātrumā vakar iekustējās valdība premjerministres Laimdotas Straujumas vadībā. Pēc ārkārtas Saeimas vēlēšanām sastādītā dzirksteļojošā tiesiskuma un reformu (gandrīz vai arī nacionālā, bet to vārdu atmeta) koalīcija toreiz bija vai gatava tīģera lēcienam un lidojumam uz Marsu, bet tagad no Latvijas uz tālo planētu dosies viens pats Pauls Irbins, citi turēsies vairāk pie Zemes, jaunais ar supermomenta līmi salipinātais varas grožu turētāju kvartets ir daudz konservatīvāks. Vēl nemaz nav notikusi fiksācija, kā apzīmēt Straujumas Ministru kabinetu. Daži teic to par pagaidu valdību uz deviņiem mēnešiem, citi saka – pragmatiskā, pati premjere apņēmusies veikt vismaz simt darbus, tāpēc visu to būšanu nodēvējusi par “ambiciozu”. Vēl varētu piemetināt, ka izdevusies ļoti rozā valdība ar četrām dāmām ministrēm un pašu valdības galvu. Čaļi starp rozēm pumpuros rausies kā ogļrači. Tātad sieviešu vadībā – caur ērkšķiem uz zvaigznēm, galvenais, bez straujiem, nesaprotamiem pagriezieniem un bez reformu jaunrades.

Cits pieteikums ir, ka partneriem valdībā silti jāiedraudzējas un nav brīv pie otra ministra ķeblīša līst ar fuksīti. Labās, triecienizturīgās savstarpējās sapratnes attiecības neesot jāzāģē un jāsagandē, lai rudenī varas nesēju koalīcija pulcētos apmēram tai pašā paskatā, kā strādājusi deviņus mēnešus, tikai ar ugunīgāku premjerministri priekšgalā. Zinot mūsu politiskos tikumus, nav jābūt ar pareģa dotībām, lai spriestu, ka īssavienojumi uzsprakstēs ātri vien, kolīdz būs sadzertas tubrālības. Uz šo laimes stundu gaida pagaidām vēl žogmalē sēdošie, sapucējušies jaundibinātie spēki.

Pārsteidzošā kārtā latvisko partiju nometnē valdības deklarācijas dokumentējumā trūkst apņēmības gādāt par skolu latviskošanu, pastāvīgās uzturēšanās atļauju tirgus stingru ierobežošanu un Satversmes preambulas pieņemšanu. Kūpina dūmu aizsegu, ka par tautai svarīgām lietām tikšot “diskutēts”, bet uz lēmumu pieņemšanu jāpaciešas – “kaut kad vēlāk”. Ja ZZS neplāno atbalstīt nacionālus pasākumus, tad vēlētājiem nevajag šādu apvienību apbalvot ar balsīm vēlēšanās. Ja “Vienotībai” un Reformu partijas brūtgāniem, kuri dosies laulībā ar valdošo partiju, nacionālums ir pasvešs un paslaukāms zem paklāja – tai arī nav jānodod balsis 12. Saeimas vēlēšanās un pēc tam būs jāraud.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. V, RP un ZZS nacionālisms ir tas pats veicais krievinternacionālisms, jo šo partiju darboņi ir bijušie komunisti un boļševiki, un arī šo partiju jaunieši ir slimi ar šo pašu sērgu – viņi veido latkrievu nāciju, okupantus un kolonistus prettiesiski integrē ar latviešiem, un ceļ 4.maija Latviju jeb LPSR-2. Viņi brēca, ka 18.februāra referendumā jābalso pret krievu valodu, bet tajā pašā laikā “minoritāšu” TV un radio pārraidēs runā okupantu valodā (Āboltiņa vispār ir bez pašcieņas – ar “minoritātēm” un “atbrīvotājiem” tikai pa krieviskam un tādējādi dod signālu slāviem, ka visi latvieši būs gļēvlatvieši Āboltiņas stilā un visi šie gļēvlatvieši slāvus apkalpos “pa krieviskam” un liks justies slāviem kā Krievijas guberņā, kur var mierīgi iztikt bez latviešu valodas). Starp citu – kā īsts nacionālists mīlu krievus, bet man riebjas krievvalodīgie okupanti un kolonisti, un šo salašņu pēcteči.

 2. Problēma nav valdība, problema ir Līcitis.
  Muldoņa. Pa purnu.

 3. … So partiju zombetie vadoni vel sapno sarkanas krasas … bet katrs pargerbies demokratu dranas ar savu darbibu nodod savas dveseles latviskuma nebutibu: Andrejs Upitis to pasaka vislabak: ‘ Vergu dveseles nevar tik viegli nomest ka vergu skrandas…’

  … Ir palikusi tikai viena partija kurai vel varam uzticeties …. ! Uzminiet letini !!!

 4. Sarosītu internacionālisti Vienotība -jenoti , sarkanie zemniekeļi un zoo mērkaķu bars nav latviešu un nav ne 100% labējas partijas , bet tikai latviski runājošās .Kam latvju tauta , latviešu valoda un latviska Latvija ir lielākais ienaidnieks .Ja tauta būs gudra ,tad šos svešos kakla kungus oktobrī patrieks pa skuju taku kur ir TP, LPP, LC un citi atkritumi .
  Latvieši būsim reiz saimnieki savā tēvu zemē , nevis kalpi kangariem un kakla kungiem .

 5. Kas ir tas ir, Vienotība un ZZS tikai simulē nacionālismu un laikam domā ka tas nav redzams. Par Zatlera kompāniju jau vispār nav ko runāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+