×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. jūnijs, 2013
Drukāt

Nelsons Mandela atkārtoti ievietots slimnīcā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bijušais Dienvidāfrikas prezidents un Nobela miera prēmijas laureāts Nelsons Mandela 8.jūnijā ievietots slimnīcā ar atjaunojušos plaušu infekciju un atrodas “nopietnā, bet stabilā stāvoklī”, paziņoja valsts prezidenta birojs.

“Šorīt ap plkst.1.30 viņa stāvoklis pasliktinājās un viņš tika pārvests uz Pretorijas slimnīcu. Viņš atrodas nopietnā, taču stabilā stāvoklī,” teikts prezidenta Džeikoba Zumas biroja paziņojumā

94 gadus vecais Mandela slimnīcā nonācis otro reizi divu mēnešu laikā. 6.aprīlī viņš tika izlaists no slimnīcas pēc tur pavadītām desmit dienām, kur viņam tika ārstēta pneimonija.

Mandelam novecojot, medijus periodiski pāršalc baumas, paužot bažas par leģendārā demokrātijas cīnītāja veselības stāvokli.

Aparteīda režīms Mandelu 27 gadus turēja ieslodzījumā, taču 1990.gadā, iznākot brīvībā, viņš joprojām bija uzticīgs demokrātijas principiem un spēja panākt vienošanos par vispārēju vēlēšanu tiesību atzīšanu.

1993.gadā viņš līdz ar toreizējo baltādaino Dienvidāfrikas prezidentu Frederiku de Klerku saņēma Nobela Miera prēmiju par vienošanos, kas ļāva īstenot miermīlīgu aparteīda režīma izbeigšanu un pāreju uz demokrātiju.

1994.gadā Mandela kļuva par pirmo tumšādaino DĀR prezidentu un vadīja valsti līdz 1999.gadam. Kopš 2004.gada viņš sabiedrībā rādījies reti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+