×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Ebreju draudžu un kopienu padome turpinās prasīt īpašumu atgūšanu vai atlīdzību naudā (52)

Foto - LETAFoto - LETA
Uzziņa

1940. gada jūnijā Latvijas neatkarības zaudēšanas priekšvakarā valstī dzīvoja vairāk nekā 90 000 ebreju un darbojās 72 sinagogas, kā arī 136 lūgšanu nami. No 1918. līdz 1940. gadam darbojās arī 18 valsts mēroga reliģiskās organizācijas un vēl lielāks skaits mazāka mēroga organizāciju.

Latvija jau atdevusi 36 ebreju īpašumus, tostarp slimnīcu "Bikur Holim" un ebreju biedrības namu Rīgā, Skolas ielā 6.

Kalvīša valdības 2006. gada Saeimā iesniegtajā likumprojektā "Par atbalstu Latvijas ebreju kopienai", kurš parlamentā tā arī netika pieņemts, bija paredzēts ebreju kopienai piešķirt kompensāciju 32 miljonus latu (aprēķināts, balstoties uz kadastrālo vērtību 2005. gadā). Par šo naudu bija paredzēts kompensēt 282 īpašumus Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Jūrmalā, Rēzeknē, Ventspilī, Kuldīgā, Piltenē, Talsos, Sabilē, Tukumā, Kandavā, Saldū, Cēsīs, Rūjienā, Jaunjelgavā, Preiļos, Dagdā, Krāslavā, Līvānos, Pļaviņās, Viļānos, Subatē, Varakļānos, Aknīstē, Ludzā, Aizputē, Bauskā, kā arī tā laika Liepājas rajonā, Rēzeknes rajonā un Kaunatas pagastā. Likumprojekts aizliedza finansiālo atbalstu izmantot saimnieciskajai darbībai, kuras mērķis ir gūt peļņu.

Likumprojektā bija plānots ebreju kopienai īpašumā bez atlīdzības nodot 14 nekustamos īpašumus Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Kandavā un Kuldīgā.

Ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam būs neliela laba vēsts, ko nodot ASV augstajām amatpersonām viņa darba vizītes laikā šonedēļ. Ne reizi vien ASV vēstniecība Latvijā, kā arī ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Duglass Deividsons ir mudinājuši Latvijas valdību sākt dialogu ar ebreju organizācijām par īpašumu restitūciju un ka saprātīgs risinājums būtu speciāla likuma pieņemšana.

Šoceturtdien Saeimas plenārsēdē pirmajam lasījumam tiks iesniegti pieci likumprojekti un viens likuma grozījums par ebreju īpašumu restitūciju. Kaut šim jautājumam punkts vēl nav pielikts, tomēr ir manāma konkrēta rīcība, kas nākusi no Ārlietu ministrijas puses, un par to ārlietu ministrs varēs pavēstīt, būdams ASV. Šie likumprojekti gan būtu jāraksta Tieslietu ministrijai, taču Nacionālā apvienība, kurai uzticēta ministrijas politiskā vadība, uzskata, ka īpašumu denacionalizācijas process valstī ir beidzies.

Likumprojektus iesniegšanai Saeimā ir parakstījuši “Vienotības” deputāti Ojārs Kalniņš, Atis Lejiņš, Solvita Āboltiņa, Lolita Čigāne, kā arī Zaļo un zemnieku savienības deputāts Artis Rasmanis. Zem likumprojekta par Kandavas sinagogas atdošanu ebreju kopienai savu parakstu licis arī Nacionālās apvienības deputāts Rihards Kols, kurš ir arī “Vienotību” pārstāvošās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas parlamentārais sekretārs.

“Šo Ārlietu ministrijas sagatavoto projektu izskatīšanai esam paredzējuši divas sēdes, kur tiks uzaicināti juristi, kā arī Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes pārstāvji,” pastāstīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš.

Ebreju kopienai ir paredzēts atdot trīs ēkas Rīgā, no kurām divās kādreiz atradās ebreju izglītības iestādes, bet vienā – 
ebreju slimo kopšanas biedrība, kā arī bijušās sinagogas Jūrmalā un Kandavā. Pirms vairākiem gadiem Saeima pieņēma likumu par bijušās ebreju teātra un kluba ēkas Rīgā, Skolas ielā 6, atdošanu ebreju organizāciju padomei. Taču likumā toreiz tika iekļauts apgrūtinājums, kas uzlika par pienākumu šo īpašumu atdot atpakaļ valstij, ja ebreju draudzes un kopienas beidz pastāvēt. Ārlietu ministrija Saeimai ir iesniegusi likuma grozījumus, ar ko šis apgrūtinājums tiktu noņemts.

Taču ar Saeimā iesniegtajiem tiesību aktiem ebreju īpašumu lieta nebeigsies. Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Krupņikovs uzskata, ka jautājuma risināšana būs jāturpina, jo ebreju organizācijām pirmskara Latvijā piederēja gandrīz trīs simti īpašumu, un politiķiem būšot jāturpina lemt, vai tos atdot atpakaļ īpašumā vai arī samaksāt atlīdzību. Krupņikovs teica, ka Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome, kas ir ebrejus pārstāvošā centrālā organizācija, negrasās pieprasīt cilvēku izlikšanu no bijušajiem ebreju īpašumiem. Šādos gadījumos būšot nepieciešams vienoties ar Latvijas valsti par atlīdzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Latvija nevienu īpašumu ebrejiem nekad nav atņēmusi atšķirībā no Vācijas un PSRS. Visus šos īpašumus Latvija ir ieguvusi pilnīgi likumīgi vienlaicīgi ar brīvības un neatkarības atgūšanu un tāpēc mūsu valdībai nav nekādu pienākumu un pat tiesību izdāļāt valsts īpašumus. Vienīgais lēmējs šajā jautājumā var būt tauta. Tāpēc, ja ebreju kopienas tik ļoti uzstāj, tad šis jautājums ir jālemj referendumā.

 2. kāpēc nošāva Andri Grūtupu ? Atbildēt

  Paskataties vinā video vai viņa intervijas internetā un Jums viss kļūs skaidrs !

 3. Vai nevarētu vispār visu Latviju atdot žīdiem,visi varētu pārvākties no Izraēlas un Krievijas uz šejieni,nevajadzētu vairs nogalināt Palestīnas iedzīvotājus. Letiņi tāpat jau gandrīz visi pasaules tālajos ceļos. Atdosim, atdosim visu, šiem NKVD ,čekas un Gulaga nometņu bijušo darboņu mazdēliem:)))

 4. Esmu dziļi sarūgtināts, savas tautas nodevēji. Varu pateikt atklāti, politiķi par šiem 24. gadiem manī ir nokāvuši jebkādu patriotismu pret šo valsti. Mīlu māti Latviju, taču Latviju nodalu no šī veidojuma ko sauc par LR.

 5. … Turpinosa nekauniba … IZMANTOJOT MUSU SODIENAS KRITISKO SITUACIJU, KAD MES ESAM ATKARIGI NO ASV PALIDZIBAS AIZSTAVET SEVI PRET ATKARTOTO AGRESIJU NO TURPINOSI NAIDIGAS AGRESIVAS VARAS … !

  … Sis agresivais process pret autohtonas latviesu pamattautas tiesibam, ierakstitam 1918.g. LR Satversme un valsts likumos, velreiz atkartojas zem kadas legali neatbilstigas un savtigas grupas politiska spiediena … pret reiz okupetas valsts un tas sodienas latviesu tautas interesu neparstavoso valdibu, kura ZEM INTERNACIONALA LIKUMA ESIBAS, nevar but atbildiga par OKUPEJOSO VARU (Grossdeutchland un CCCP) IZRICIBU AR TAS SABIEDRIBU UN TERITORIJU, jo LR legitimas valsdibas … UN TAS LATVIESU AUTOHTONA PAMATTAUTA bija zaudejusi ka de jure ta de facto kontroli SAVA TERITORIJA !

  … Si riciba, sodien, var tikai but izskaidrojama ka kadas shemojusas grupas velme iegut, kadas ‘zombetas’ valsts valdibas legalizetu, precedentu ar ko rikoties talak savos savtigos nolukos … citas okupetas un izvarotas valstis … tas ir internacionala skala…. a la Abrene … tai pasa laika vel vairak traumejot jau ta satraukto latviesu autohtono pamattautu saja kritiskaja bridi!

  …. Sadam atkartotam, bet jau brivpratigi, legali un dasni izpilditam moralam NI legala davinajumam Holokausta cietusajiem no Latvijas Republikas 1990 gadu sakuma, soreiz nav ne legalas status, ne moralas tiesibas … ne tam pastav atbalsts kada internacionala likuma vai un konvencija …!

  … Talak PUBLISKI UN LEGALI apzakt jau ta fiziski izskausto un gara novajinato latviesu autohtono pamattautu, kura vel cies UN IR IEMESTA NABADZIBA … ka no bijusam okupantu varu ta no sodienas legalo pecteceju izvirzita genocida sekam, tikai sodien izsmalcinata veida … tas butu

  … SADA PIEPRASIJUMA IZPILDIJUMS … BUTU VEL NEPIEREDZETS … PASAULES SKALA:
  …NEKAUNIGS, UN KADAI PASPASLUDINATAI ETISKAI UN MORALAI SABIEDRIBAI NEPIEDEROSS UN NEPIENAKOSS DARIJUMS … !

  • Tiešām nekaunība, bet tie taču ir žīdi. Žīdi valda pasauli un vēlas Latvijā apvērsumu, it kā krievu aizstāvībai !

 6. Vācija, kuras okupācijas laikā tika atņemti žīdu īpašumi Latvijā, sen ir kompensācijas samaksājusi. Kāpēc latviešu tautai būtu kas jāmaksā kaut kādai žīdu kopienai? Ne mēs ko ņēmuši ne ieguvuši, ne mūsu valsts tai laikā pastāvēja!

  • vācu okupācijas laikā nevienam nekādi īpašumi netika atņemti.Gluži otrādi.Kad Vācija okupēja “LPSR”,nevienam šeit nekas nepiederēja.Visu bija nacionalizējusi PSRS.Tādas dumjības gan nevajadzētu rakstīt.

  • Vacijā visas iespejamās iestādes, par Vāšcijas dzelzceļš ir samaksajis dažnedažādas kompensacijas ebreju visādām organizācijām. Bet Latvijā jau pirmāo nacionalizaciju un represijas rfealizēja PSRS, kurās piedalījās ebreji un represēja savejos tautiešus, bagatākos izveda uz Sibīriju. Pazīstu ģimeni, kur viens brālis bija fabrikants, otrs pagrīdes kjomunists, kurš sklraidīja ar sarkaniem karogiem un dzivoja uz fabrikanta reķina. Fabrikantu izveda uz Sibīriju, Bet brāli vācieši nošava. Par īpašumu atgušanu galvenokārt cīnījās komunista sievas radinieki, LPSR komunistija, pat vienas organizācijas partijas sekretārs. Tā kā šodienas ebreju kopienai ar pirmskara Latvijas ebreju kopienas tiesību mantošanas tiesībām nav nekāda sakara. Tikai tauta referendumā var izlemt tādu žestu ka dāvināt Latvijas tautai valsts personā piederošus īpašumus

 7. Kas kompensēs un

  aizstāvēs latviešu tautas zaudējumus ?

 8. …….. 27. janvāris, 2015 19:50 Atbildēt

  shalom 26. janvāris, 2015 09:53 Atbildēt
  man vienalga vai viņi ebreji vai kāda cita nācija, kur viņi bija kad vajadzēja uzturēt šos īpašumus, sen jau visi būtu sabrukuši, ja Latvija ar saviem līdzekļiem nebūtu tos remontējusi, apkurinājusi un citādi apsaimniekojusi. Es domāju, ka pa šiem vairāk kā 70 gadiem, tajos ir ielikts vairāk naudas līdzekļu kā bija to vērtība uz to laiku, kad tika atstāti likteņa varā. Nekas un nekad viņiem vairs nevar piederēt, tie nami mūsu valstij tagad likumīgi pieder, ja grib atgūt tad vienīgi nopērkot, ja mums būs tāda vēlēšanās to darīt, bet domāju, ka nebūs vis. Varēja pieteikties, kad vajadzēja, viss beidzies. Nekāda lemšana nevar būt, tikai atteikums. Es arī esmu nokavējis pieteikties uz savas vecmāmņas īpašumiem, man netika dota tāda iespēja tos atgūt, kāpēc lai kaut kādiem, kas nav tiešie īpašnieki, bet tikai ebreju nācijai piederīgie, jo tās organizācijas, pie kādām viņi sevi tagad pieskaita, lai mūs apzagtu, Latvijā 75 gadus nepastāv.
  hmm 27. janvāris, 2015 19:46 Atbildēt

  Vai tad pasaulē parādījies jauns īpašuma veids – kolektīvais īpašums pēc rases vai tautības pazīmes? Nestrīdos, iespējams, kaut kur zulusiem vai kādiem viņu kaimiņiem tāds ir. Bet – tad jau Latvijas ebreji atteiksies no savas privātās mantas un viss kļūs par ebreju kopienas kopīpašumu, vai ne? Tikko pirmie desmit to izdarīs, uzreiz esmu par likuma tālāko virzību.

 9. anna 27. janvāris, 2015 13:20 Atbildēt

  Atcerēsimies V.Matīsas vārdus-iztapība, alkatība un nodevība. Tā dzen nabadzībā un postā Latvijas tautu. Mūsu v arnešu vidū ir daudz miljonāru un, ja viņi vēlas iztapt prasītajiem-Izraelai, ASV vai Latvijas ebreju kopienaiu, tad lai ziedo personīgi nabaga cietējiem kā labdarības žestu, citādi iznāk ka nabadzīgai tautai jānodarbojas ar labdarību tiem, kas ir daudz bagātāki. Vācija un citas tautas par Hitlera noziedzīga režīma rīcību ir jau maksajušas miljardiem, varbūt pietiks?
  DoMa 27. janvāris, 2015 10:10 Atbildēt

  Kompensācija jau tika atdota laventam, krasovickom un karginam,. Lai Simons & līdzrausēji prasa no tiem.

  • ka pēc statistikas datiem ebreji Latvijā 2014.gadā bija tikai 5402 .Un tagad mēs taisāmies klanīties šiem 5402 ,no kuriem nez vai kāds vispār ir pirmskara Latvijai piederīgais.Lielākais vairums ir krievvalodīgie,no PSRS republikām sabraukušie krievfašisti,kuri latviešus ienīst un visādos veidos cenšas kaitēt Latvijas valstij.

 10. Ernis Purnis 26. janvāris, 2015 22:54 Atbildēt

  Un vēl – privātpersonām ir JEBKURĀ gadijumā jāpierāda mantošanas tiesības,bet juridiskajām bija visas iespējas atjaunot savas biedrības un pieteikties īpašumu atgūšanai valsts paredzētajā laika periodā. Ja tas nav darīts, šīm pašām personām esot LV (kuras nez kāpēc atsaucas uz nošautajiem , kad varēja atgūt īpašumus, bet šobrīd nez kāpec šis arguments pazūd un nošauto iespējas atgūt īpašumus pēkšni uzrodas?), tad tas ir uzskatāms, kā viņu pašu atteikums toreiz atgūt, tad vēl valsts nesakoptos viņu bijušos īpašumus. Bet… ja tie ir tikai tagad ieradušies ārzemnieki, piem. no bijušās psrs, tad vispār prasībai nav ne tikai nekāda juridiska, bet arī morāla pamatojuma!
  Ernis Purnis 26. janvāris, 2015 22:39 Atbildēt

  aaa 26. janvāris, 2015 20:54 Atbildēt

  Nez`, kā būtu varējuši pieteikties nošauti cilvēki?

  Tad kā nošautie var pieteikties,KO? Un ja tie nav mantinieki, nedz ir strādājusi, cēluši, būvējuši Latviju līdz 1940 gada 17.jūnijam, tad kādiem viltvāržiem (varb. pat čekas komisāriem un to pēctečiem) tiks atdota Latvijas pilsoņu manta, kas mantinieku neesamības dēl pienākas Latvijas tautai??!Bet, ja ir radusies JAUNDIBINĀTA psrs ebreju biedrība 2005g.,tad tai nekas nepienākas no LV pilsoņu mantas!

 11. Humānists 26. janvāris, 2015 22:13 Atbildēt

  Lai ieskrienas, nekas nav jāatdot. Bija iespēja pieteikties uz privatizāciju, nokavēja paši vainīgi.
  JĀNIS 26. janvāris, 2015 19:09 Atbildēt

  JA VALDĪBA ATDOD ĪPAŠUMUS EBREJIEM , TAD JĀATVER LIKUMS PAR PIETEIKŠANOS UZĪPAŠUMIEM ARĪ PĀRĒJIEM PILSOŅIEM . BIJA TAČU DOTS LAIKS VAIRĀKU GADU GARUMĀ . KĀPĒC TAD EBREJI NEPIETEICĀS UZ SAVIEM ĪPAŠUMIEM ?

 12. shalom 26. janvāris, 2015 09:53 Atbildēt
  man vienalga vai viņi ebreji vai kāda cita nācija, kur viņi bija kad vajadzēja uzturēt šos īpašumus, sen jau visi būtu sabrukuši, ja Latvija ar saviem līdzekļiem nebūtu tos remontējusi, apkurinājusi un citādi apsaimniekojusi. Es domāju, ka pa šiem vairāk kā 70 gadiem, tajos ir ielikts vairāk naudas līdzekļu kā bija to vērtība uz to laiku, kad tika atstāti likteņa varā. Nekas un nekad viņiem vairs nevar piederēt, tie nami mūsu valstij tagad likumīgi pieder, ja grib atgūt tad vienīgi nopērkot, ja mums būs tāda vēlēšanās to darīt, bet domāju, ka nebūs vis. Varēja pieteikties, kad vajadzēja, viss beidzies. Nekāda lemšana nevar būt, tikai atteikums. Es arī esmu nokavējis pieteikties uz savas vecmāmņas īpašumiem, man netika dota tāda iespēja tos atgūt, kāpēc lai kaut kādiem, kas nav tiešie īpašnieki, bet tikai ebreju nācijai piederīgie, jo tās organizācijas, pie kādām viņi sevi tagad pieskaita, lai mūs apzagtu, Latvijā 75 gadus nepastāv.

 13. Vai tad pasaulē parādījies jauns īpašuma veids – kolektīvais īpašums pēc rases vai tautības pazīmes? Nestrīdos, iespējams, kaut kur zulusiem vai kādiem viņu kaimiņiem tāds ir. Bet – tad jau Latvijas ebreji atteiksies no savas privātās mantas un viss kļūs par ebreju kopienas kopīpašumu, vai ne? Tikko pirmie desmit to izdarīs, uzreiz esmu par likuma tālāko virzību.

 14. sarkanā krusta slimnīcu mantiniekiem -sarkanajam krustam naetdeva ,
  Latvijas vēstniecbu Parīzē krievi arī neatdod…
  žīdu apvienībai BUNDS mantinieku nav-bet mantu (īpašumus) gan vajag atdot

 15. Nekādus likuma grozījumus žīdu labā. Ne jau īpašumi, tos interesē, bet vajag jaukt gaisu Latvijā. Žīdi ,izredzētīe, visiem citiem jākalpo žīdu mafijai. Vai kādas citas tautas pārstāvim arī atdos īpašumus, ja nokavējuši ar prasībām ?

 16. Lai kaa tie ebreji negaudotu,vinjiem ,vispirms ir jaapieraada,ka Latvijas valsts ,kssdam ir atnjeemusi shos iipashumus!!! Taada fakta nav! Nav arii taada fakta,ka Latvijas valdiiba buutu devusi paveeli izniicinaat vinjus vai vinju iipashumus!
  Un tas ir pietiekams arguments,lai noraidiitu jebkuru ,mistisku ebreju organizaaciju prasiibas! Latvieshiem nav reaalu ,darba speejiigu juristu! Tur arii tas klupshanas akmens.
  Ja jau prasiitaajs uzstaajs ,shiis mistiskaas organizaacijas vaardaa,tad ,savukaart,Latvijas valdiibai buutu jaagriezhas pie shiis mistiskaas “ebreju kopienas” ar kontribuuciju prasiibu ,pret sho ebreju organizaaciju ,per vinju kopienas veiktajiem noziegumiem pret Latvieshu tautu.Neaizmirsiisim,kaa tika izkraapti un piesavinaati “bezsaimnieku” iipashumi un kaa tika veiktas deportaacijas,lai tiktu pie shiem “bezsaimnieku” iipashumiem.
  Ceru,ka shai komentaaraa neesmu aizskaaris kaadas personas vai personu grupas privaatumu.Ja jaa,tad komenteejiet,kur un kaa! Varu pieraadiit,ar faktiem,ka ebreji ir vainiigi!

 17. Lai iet bekot žīdi, tā jau puspasaule viņiem pieder, tāpat jau slauc savu daļu ar uzviju un citus apkāš – piemēram tādi kā godmanis utt.

 18. Kāpēc viņi nepieprasīja tāpat kā visi citi LV pilsoņi?
  Ar ko tad viņi atšķiras no citiem?
  Tikai tāpēc, ka viņi ir ebreji (žīdi)?

 19. Latvijas valstij un latviesu tautai zidiem nav neko parada. Lai zidi prasa kompensaciajs no Krievijas, kura okupeja Latviajs valsti.
  Ir tikai jautajums, kad zidi atdos visu nozagto, nolaupito ko tie ir nolaupijusi no latvieus tautas un Latvijas valsts pedejos 25. gados Godman, Birkav, Gailis, Lavent, kargin, Krasovickis…???

  • Jūsu minētie un vēl O.Kalniņš,Lejiņš un citi vienotības tautas kalpi lai samet “apbbižotajai kopienai”to naudiņu!Nebūs nemaz tik grūti.

 20. Partijas «Jaunais laiks» ģenerālsekretāra Grigorija Krupņikova savulaik uz ASV emigrējušais brālis Dmitrijs Krupņikovs, būdams ASV reģistrētās firmas «Belam Inc.» prezidents, Latvijā īstenojis ne vienu vien vērienīgu informatizācijas projektu. Uzņēmuma filiāle Latvijā saņēmusi arī vērienīgus valsts pasūtījumus.

 21. Atcerēsimies V.Matīsas vārdus-iztapība, alkatība un nodevība. Tā dzen nabadzībā un postā Latvijas tautu. Mūsu v arnešu vidū ir daudz miljonāru un, ja viņi vēlas iztapt prasītajiem-Izraelai, ASV vai Latvijas ebreju kopienaiu, tad lai ziedo personīgi nabaga cietējiem kā labdarības žestu, citādi iznāk ka nabadzīgai tautai jānodarbojas ar labdarību tiem, kas ir daudz bagātāki. Vācija un citas tautas par Hitlera noziedzīga režīma rīcību ir jau maksajušas miljardiem, varbūt pietiks?

 22. Kompensācija jau tika atdota laventam, krasovickom un karginam. Lai Simons & līdzrausēji prasa no tiem.

  • Pilnīgi pareizi. Vai Dmitrijs Krupņikovs ir no KP idelogijas propoganmdētāju LPSR dzimtas? Un vispār kas īsti prasa tās kompensacijas un īpašumu atdošanu Latvijas ebreju kopienai? Ja ta ir pati kopiena, tad tai nav nekādu juridisku tiesību, jo to nodibināja no PSRS iebraukušie ebreji, no kuriem, starp citu, daudzi piedalījās pirmās un otrās okupācijas laika represijās pret Latvijas tautu, arī pret savējiem, kuri te dzīvoja. Ja tā ir Izraelas iniciatīva, tad nožēlojami, ka tā vēlas uz jau ta nabadzīgo nodokļu maksātāju rēķina iegūt materiālu labumu izmantojot Hitlera noziedzīgo režīma rīcību. Ja arī kādi tautas pāestāvji piedalījās ebreju represijās, tad jāizvērtē kāpēc, jo divi noziedzīgi režīmi sanaidoja tautas un visās Eiropas valstīs tautas sadalījās pēc nodarījumiem pret viņām.

 23. Vienīgi pamatjautājums: kāds tagadējām ēbreju draudzēm un biedrībā sakars ar toreizējām, tā arī nav atrisināts/pat apspriests rakstā.

 24. kļūda, jābūt – no bijušās psrs

 25. Un vēl – privātpersonām ir JEBKURĀ gadijumā jāpierāda mantošanas tiesības,bet juridiskajām bija visas iespējas atjaunot savas biedrības un pieteikties īpašumu atgūšanai valsts paredzētajā laika periodā. Ja tas nav darīts, šīm pašām personām esot LV (kuras nez kāpēc atsaucas uz nošautajiem , kad varēja atgūt īpašumus, bet šobrīd nez kāpec šis arguments pazūd un nošauto iespējas atgūt īpašumus pēkšni uzrodas?), tad tas ir uzskatāms, kā viņu pašu atteikums toreiz atgūt, tad vēl valsts nesakoptos viņu bijušos īpašumus. Bet… ja tie ir tikai tagad ieradušies ārzemnieki, piem. no bijušas psrts, tad vispār prasībai nav ne tikai nekāda juridiska, bet arī morāla pamatojuma!

 26. aaa 26. janvāris, 2015 20:54 Atbildēt

  Nez`, kā būtu varējuši pieteikties nošauti cilvēki?

  Tad kā nošautie var pieteikties,KO? Un ja tie nav mantinieki, nedz ir strādājusi, cēluši, būvējuši Latviju līdz 1940 gada 17.jūnijam, tad kādiem viltvāržiem (varb. pat čekas komisāriem un to pēctečiem) tiks atdota Latvijas pilsoņu manta, kas mantinieku neesamības dēl pienākas Latvijas tautai??!Bet, ja ir radusies JAUNDIBINĀTA psrs ebreju biedrība 2005g.,tad tai nekas nepienākas no LV pilsoņu mantas!

 27. Lai ieskrienas, nekas nav jāatdot. Bija iespēja pieteikties uz privatizāciju, nokavēja paši vainīgi.

 28. JA VALDĪBA ATDOD ĪPAŠUMUS EBREJIEM , TAD JĀATVER LIKUMS PAR PIETEIKŠANOS UZĪPAŠUMIEM ARĪ PĀRĒJIEM PILSOŅIEM . BIJA TAČU DOTS LAIKS VAIRĀKU GADU GARUMĀ . KĀPĒC TAD EBREJI NEPIETEICĀS UZ SAVIEM ĪPAŠUMIEM ?

  • Nez`, kā būtu varējuši pieteikties nošauti cilvēki?

  • Un ko tad tagad nošautie prasa? Vai grib uzkurināt nacionālo naidu, lai atkal sāktos cilvēku slaktēšana? Visi cilvēki ir vienlīdzīgi Dieva priekšā. Ja latviešiem ir beidzies šis netaisnais privatizācijas process, tad tas attiecas arī uz citām tautām, ēbrejus ieskaitot.

  • Tad nepieteicās, jo 1) tie bija žīdu īpašumi bet nu ir komunistiskotie ēbreji, 2) ēkas bija jāremontē, tādēļ gaidīja lai kāds cits to izdara neatmaksājot neko, 3) grib morāli un finansiāli pazemot Latviju, lai vieglāk dabūt zem Krievijas kontroles, 4) zināja, ka žīdi valda pasauli un vēlējās to pierādit pasaulei, ka ir īpaša kasta un ar ASV spiediena palīdzību būs piebeiguši Latviju. 5) zināja, ka Latvijas varnešiem nebūs mugurkaula, un padevīgos vienmēr un visur sit.

 29. kāpēc vispār atkal tas tiek cilāts? Nu taču beigusies ir privatizācija, gadiem ilgi varēja prasīt atpakaļ savu mantu, kāpēc par patikšanu vienai cilvēku grupai jamaina likumi? Nu tad atceļam privatizācijas un denacionalizācijas rezultātus un sākam no sākuma, bet tad visiem vienādi: ebrejiem, latviešiem, čukčiem u.t.t.

  • Tieši tā! Ja ēbrejiem tiks atdoti īpašumi, tad latvieši vienosies kopīgai cīņai kopā ar krieviem u.c.tautām pret šo netaisnību. Un tad par vēlu būs brīnīties – kāpēc visas tautas ēbrejus tā ienīst.

 30. Tas ir ārprāts! Kur ir pēctecība? Te ir japaskaidro līdzības, lai saprastu. Piemēram, pirms Otrā Pasules kara katoļi nodibina sabiedrisku organizāciju “x.” Šī organizācija sodien nepastāv jo tās dibinātāji, Latvijas pilsoņi, ir nogalināti Otrajā Pasules karā. Šo pilsoņu mantinieki arī nav izdzīvojuši. Kāpēc gan šodien luterāņu dibināta sabiedriska organizācija “y” šodien nevarētu pieprasīt organizācijas “x” mantisko īpašumu? Pamatojums šādai prasībai – piederība kristietībai. Un tomēr, likums šādu patvaļīgu pēctecības tulkojumu nepieļauj!
  Tieši tas pats ir sakāms par šodienas žīdu orrganizācijām. Kāds ir pamatojums prasībai, kur organizācija, kura ir dibināta pēc otrā pasaules kara, drīkst pieprasīt citas sabiedriskas organizācijas īpašumus, kura ir dibināta pirms Otrā Pasaules kara? Vai žīdu ticību šodien visā pasulē pārstāv viena vienīga organizācija? vai tad žīdu ticība nav sadalījusies neskaitāmos novirzienos?
  Un vēl, šāds “Ebreju draudžu un kopienu pieprasījums” var tikt aplūkots tikai kā reliģiskas organizācijas pieprasījums, jo līdz 1948 gada 14 maijam nepastāvēja ne etnisks (kultūras nojēgums), ne nacionāls (politisks nojēgums), jo “žīds” apzīmēja reliģisku piederību. un tikai!

 31. Kāds gan 2003. gadā dibinātai biedrībai var būt sakars ar pirmskara īpašumiem? Nekāds!

  • Šitiem Krievijas un ASV ēbrejiem kuri pieprasa svešu mantu ir tiešā nozīmē zagļi un aferisti. Viņiem nekad nekas Latvijā nav piederējis.Latvijā dzīvoja latvijas židi kuri bija apšauti kara laikā.Pirms kara daļa vāciešu un žīdu izbrauca no valsts.Par savu mantu(mājas,veikali) saņēma no valsts kompensāciju.Un laiks sen pagājis,prihvatizācija jau sen beigusies.Deputāti, mēs jums to nepiedosim,ka jūs iztirgosiet Latviju!

 32. Izbrīnu izraisa NA deputāta Kola rīcība.

 33. ārprāts, kā melo! Atbildēt

  Johaidī! Arī krsitiešiem ir dažādas organizācijas un daudzas no tām vairāk neeksistē. Tas ir noticis arī ar žīdu organizācijām. kāpēc valstij ir jāatdod vienas žīdu organizācijas (jau neeksistējošas) īpašumi vai arī to mantiskā vērtība citai žīdu organizācijai? Kāpēc tāda izredzētība? Vai tāds pats likums būs arī par latviešiem? Mums aī ir daudzas organizācijas, kuras ir likvidētas. Kāpēc tāda izredzētība? Latvija nav izraisījusi Otro Pasaules karu un nav vainīga par tā sekām. punkts!

 34. cik var? kāpēc nerunājiet patiesību? Atbildēt

  Cik ilgi mānīsiet tautu? Tas attiecas arī uz jums – ‘Latvijas Avīze.’ Kāpēc sagrozāt faktus? Kāpec melojat? Visupirms ir jāpasaka tautai, ka īpašumi, kurus pieprasa atdot nepieder reliģiskām organizācijām, bet gan privātpersonām. Vai Latvija izraisīja karu, kurā nolepkavoja žīdu tautības cilvēkus? Vai Latvijai ir jābūt vainīgai un jāmaksā/jāatdod tagad reliģiskai organizācijai privātīpašumu mantiskā vērtība? Vai latvieši, poļi, lietuvieši nav karā pazaudējuši pilsoņus, kuri ir gājuši bojā un šodien nav kam pieprasīt viņu īpašumus? Un kāpēc tagad tikai žīdiem ir tiesības pieprasīt privātīpašumus pamatojoties uz nacionālu/reliģisku/etnisku identitāti? Cien. žurnālisti, beidziet vienkāršas lietas samudžināt! Jūs, žurnālisti, zemiski klusējat par iepriekšminētiem faktiem, jūs nerunājat par šo uzpūsto problēmu, apskatot faktu, ka Denacionalizācija nav notikusi pamatojoties uz nacionālu/reliģisku/etnisku identitāti. Jūs neuzdodad jautājumu: Kāpēc tagad žīdiem kā nacionālai(?)/reliģiskai(?)/etniskai(?) identitātei ir iedots šāds juridisks (?) izredzēto stāvoklis?????

  Grūtups atgādināja (NRA, “Privilēģijas var būt tikai latviešiem”, 29 junijs 2012), ka privatizācijas “likumi nebalstījās uz principu: latviešiem dot, bet krieviem vai ebrejiem – nedot”. […] Lai atdotu ebrejiem t.s. viņu īpašumus, vajag pieņemt jaunu likumu, kas paredz, ka ebreji ir izredzētā tauta un ka viņiem ir lielākas tiesības nekā latviešiem, krieviem vai jebkurai citai tautai, kas te dzīvo. Tad tiešām ir jāpieņem tas, ka ebrejiem ir eksteritoriālas tiesības.[…] ar valdības lēmumu izņēmuma kārtā ebrejiem atdeva Ebreju biedrības māju Skolas ielā. Taču izņēmums jau izmantots reizes trīsdesmit. Tas nozīmē, ka jāsāk ar izvērtēšanu: uz kāda pamata šie īpašumi ir atdoti?»

 35. vispirms žīdi varētu paprasīt savus īpašumus krievijā

 36. kapēc mēs latvieši tā baidāmies no ebrejiem Atbildēt

  Labdarība latviešu -ebreju gaumē.

  • Tā ir nacionālā naida kurināšana starp latviešiem un ēbrejiem, un nekas vairāk. Tas ir kārtējais kangarisms, kur varneši sevi parāda kā bezmugurkaulainos -grīdaslupatas, uzspļaujot latviešu tautai, pasludinot ēbrejiem pirmtiesības Latvijā. Tad jau iznāk, ka šī ir ēbreju valsts, ja latvieši te vairāk nav nekas. Tad jau jāmaina valsts nosaukums -nevis Latvija, bet Izraēla.Karogs un himna vēl no Latvijas Valsts ir palikusi, cik tad tur tas darbs – ēbrejiem par izpatikšanu nomainīt. ..

 37. Latvieš,i atkal mēs visi esam veco ebreju slazdā.

 38. man vienalga vai viņi ebreji vai kāda cita nācija, kur viņi bija kad vajadzēja uzturēt šos īpašumus, sen jau visi būtu sabrukuši, ja Latvija ar saviem līdzekļiem nebūtu tos remontējusi, apkurinājusi un citādi apsaimniekojusi. Es domāju, ka pa šiem vairāk kā 70 gadiem, tajos ir ielikts vairāk naudas līdzekļu kā bija to vērtība uz to laiku, kad tika atstāti likteņa varā. Nekas un nekad viņiem vairs nevar piederēt, tie nami mūsu valstij tagad likumīgi pieder, ja grib atgūt tad vienīgi nopērkot, ja mums būs tāda vēlēšanās to darīt, bet domāju, ka nebūs vis. Varēja pieteikties, kad vajadzēja, viss beidzies. Nekāda lemšana nevar būt, tikai atteikums. Es arī esmu nokavējis pieteikties uz savas vecmāmņas īpašumiem, man netika dota tāda iespēja tos atgūt, kāpēc lai kaut kādiem, kas nav tiešie īpašnieki, bet tikai ebreju nācijai piederīgie, jo tās organizācijas, pie kādām viņi sevi tagad pieskaita, lai mūs apzagtu, Latvijā 75 gadus nepastāv.

 39. Bija laiks, kad vareja gan pieteikties uz ipasuma atgusanu, gan to atgut. To noteica normativie akti visiem (visam nacionalitatem) vienadi. Tas periods ir aizgajis un viss !! Kas nokavets, tas nokavets. Nu ebrejiem atkal ir lielakas tiesibas neka parejiem, kas nokaveja kartot ipasuma atgusanas dokumentus. Kad beigsies si nelietiba ebrejus uzskatit par ko neko ipasu. Neko labu pasaulei vini nav atnesusi, tikai nelaimes un vizdegunibu pret citam nacijam !! …un tiesi ebreji bija tie, kas parupejas, lai Kristus tiktu sists krusta.

Draugiem Facebook Twitter Google+