Latvijā
Sabiedrība

NEPLP iesaka LTV pilnveidot attiecības ar auditoriju un informācijas pieejamību interneta platformās0

Foto: LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) rekomendējusi Latvijas Televīzijai (LTV) pilnveidot atgriezenisko saiti ar visām auditorijām, kā arī informācijas pieejamību sabiedriskā medija interneta platformās, informēja NEPLP Komunikācijas un administratīvā departamenta vadītājs Kalvis Gavars.

NEPLP, 4.aprīļa sēdē, izvērtējot LTV sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildi 2017.gadā, iesaka 2018.gadā LTV radīt sabiedrisko labumu atbilstoši sabiedriskā pasūtījuma mērķiem, padziļināti analizēt sasniegtās un nesasniegtās auditorijas, kā arī tās mediju un informācijas lietošanas paradumus, intereses un vajadzības.

Tāpat padome rekomendē detalizētāk izvērtēt LTV un vienotā ziņu portāla “LSM.lv” interneta mājaslapu un sociālo mediju kontu auditorijas satura lietošanas paradumus, kā arī norāda uz nepieciešamību nodrošināt skaidrojošu informāciju par LTV sociālo mediju kontu un interneta platformu pozicionējumiem.

Būtisks NEPLP ieteikums ir par Latvijas iedzīvotāju iesaisti satura veidošanā un atgriezeniskās saites pilnveidošanu, veidojot saturu gan lineārā, gan nelineārā formātā. Tāpat prioritāra ir bērnu un jauniešu auditorijas uzrunāšana, sasniegšana un iesaiste satura veidošanā. NEPLP atzīmē, ka uzteicams un attīstāms projekts ir “Bernistaba.lsm.lv”.

Sporta satura stratēģiskajā plānošanā NEPLP rekomendē ievērot sabiedriskā pasūtījuma mērķus un finansējumu, nodrošinot caurskatāmu līdzfinansējuma piesaisti, kā arī ievērot aizrādījumus par produktu izvietošanu un daļēju ekrāna reklāmas nodalīšanu. Savukārt Latvijas reģionu un kopienu atainošanas stratēģijā jāpilnveido interneta platformas “Visiem.ltv.lv” attīstība, veicinot tā popularitāti un sadarbojoties ar diasporas medijiem.

NEPLP arī iesaka pievērst uzmanību gan rakstu (titru un slīdošo rindu), gan mutvārdu latviešu valodas lietojuma kvalitātei ēterā un attīstīt LTV oriģinālsatura formātus, veicinot darbinieku radošo izaugsmi.

Savukārt ziņu portālam “LSM.lv” NEPLP rekomendē veikt satura auditu vienotajā ziņu portālā un izstrādāt LTV un “LSM.lv” digitālo stratēģiju sadarbībā ar Latvijas Radio (LR). Satura veidošanu un tā izplatīšanu interneta vidē NEPLP aicina turpināt mērķtiecīgi pilnveidot tajās platformās, kuras lieto Latvijas iedzīvotāji un valstspiederīgie pasaulē.

LA.lv