×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

NEPLP pārlaišanas režīmā

Foto-LETAFoto-LETA

Aija Dulevska.

Pēc lēmuma par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Aināra Dimanta atbrīvošanu no amata Saeimas deputāti devušies vasaras atpūtā, jauna vadītāja meklējumus atliekot uz vēlāku laiku. Tikmēr padome raujas nepilnā sastāvā, bet atlaistais Dimants gatavojas tiesāties.

“Mēs pašlaik strādājam pārlaišanas režīmā. Normālam darbam būtu nepieciešami visi pieci locekļi, tādēļ nepilnais sastāvs ir traucēklis, bet iesāktie darbi tiek turpināti, un mēs neesam rīcībnespējīgi,” sacīja NEPLP priekšsēdētāja vietniece Aija Dulevska, kas pēc Saeimas lēmuma atbrīvot no amata līdzšinējo padomes priekšsēdētāju Aināru Dimantu kļuvusi par priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju. Jaunu vadītāju padome varētu ievēlēt rudenī, kad, cerams, atkal strādās pilnā sastāvā.

Piektā locekļa meklējumi aizkavējušies, jo Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti nav spējuši sesiju starplaikā sanākt uz komisijas sēdi, lai izsludinātu konkursu uz vakanto vietu. Komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (NA) telefonsarunā pauda cerību, ka sēdi izdosies sasaukt vēl pirms parlamenta rudens sesijas sākšanās.

Pēdējā laika satricinājumi likuši padomei nedaudz pamainīt locekļu atbildības jomu sadalījumu. Jaunievēlētā NEPLP locekle Dace Ķezbere pārņem sava priekšgājēja Ginta Grūbes lauciņu – sabiedrisko televīziju. “Mums visvairāk pietrūka tieši televīzijas cilvēka. Tā kā Daces Ķezberes iepriekšējā darbība saistīta ar šo jomu, viņa jaunos pienākumus apgūst ļoti ātri,” vērtēja Dulevska, kas paralēli saviem līdzšinējiem pienākumiem (komercmediju pārraudzība un likumu grozījumi) tagad atbild arī par iestādes darbu kopumā. Pārējo NEPLP locekļu atbildības jomas nav īpaši mainījušās. Ivars Zviedris pārrauga vietējās un reģionālās televīzijas, kā arī kabeļoperatorus, bet Dainis Mjartāns uzrauga radio darbu.

Dulevska arī uzsvēra, ka NEPLP pienākumu veikšanu vairāk apgrūtina nevis nepilnais padomes sastāvs, bet gan finansējuma trūkums jau sasāpējušai problēmai – mediju satura monitoringam. NEPLP monitoringa centrs spēj izkontrolēt tikai pāris procentus no kopējā uzraugāmā satura apjoma.

Tikmēr Saeimas atlaistais Ainārs Dimants kopā ar juristiem gatavo pieteikumu Administratīvajai rajona tiesai par savu pamattiesību aizskārumu. Gadījumā ja pirmajā instancē lēmums būs negatīvs, Dimants gatavs turpināt cīņu Eiropas tiesās.

Paralēli Latvijas Žurnālistu asociācija gatavojas vērsties pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu apstrīdēt Saeimas lēmumu Satversmes tiesā. Organizācija uzskata, ka Dimanta atlaišana ir mediju uzrauga neatkarības pārtraukšana un tādēļ Saeimas lēmums varētu būt pretrunā ar Satversmi. Līdzīgās domās ir arī Vējonis, kurš 8. jūlija rītā pirms prezidenta zvēresta nodošanas kritizēja Saeimas lēmumu atlaist NEPLP priekšsēdētāju kā Latvijas demokrātiskām vērtībām neatbilstošu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+