×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

NEPLP Saeimas komisijā norāda uz problēmām Sikšņa darbībā, pretī saņem kritiku (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā trešdien, kurā apsprieda jautājumus saistībā ar jaunievēlēto Latvijas Radio (LR) valdi un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rīkoto konkursu, deputāti kritizēja NEPLP par atklātības trūkumu konkursa norisē un neinformēšanu par problēmām saistībā ar iepriekšējo LR valdes locekli, novēroja aģentūra BNS.

NEPLP priekšsēdētāja vietniece Aija Dulevska sacīja, ka ir maldīgs priekšstats, ka ar līdzšinējo vienīgo LR valdes locekli Jāni Siksni sadarbība ir bijusi laba un nav bijušas problēmas. Viņasprāt, sakāpinātā emocionālā reakcija ir likusi zaudēt orientierus.

“Tas nenotika tā, ka viņš strādāja ļoti labi, un mēs sadomājām viņu nomainīt. Tā tas nebija. Problēmu bija pietiekami daudz un praktiski ar visiem kanāliem, ar vienu vairāk, ar vienu mazāk tieši pārvaldības un finanšu necaurskatāmības ziņā. Tāpēc es atļaušos minēt faktu, ka tas tika ņemts vērā, vērtējot konkursa dalībniekus,” sacīja Dulevska.

Pēc šīs atziņas Dulevska un NEPLP saņēma pārmetumus, jo, ja reiz bijušas tik lielas problēmas, tad kādēļ par to netika informēta sabiedrība, Saeimas deputāti un arī LR darbinieki. LR ētera personība Aidis Tomsons jautāja: “Kā tas var būt, ka Latvijas Radio darbinieki netiek informēti par kaut kādām valdes neizdarībām un pie tam visos kanālos? Ne pušplēsta vārda.” Uz kritiku Dulevska atbildēja, ka šie jautājumi tikuši kārtoti “NEPLP sienās”. “Mēs nesaskatām, kādēļ mums būtu jāinformē [LR] darbinieki par problēmām ar kādu valdes locekli,” viņa skaidroja.

Komisijas sēdes laikā pārmetumus izteica arī deputāti. Piemēram, Regīna Ločmele-Luņova (“Saskaņa”), ņemot vērā izteiktos apgalvojumus, uzdeva jautājumu vai NEPLP savā darbībā īsteno labas pārvaldības principus. Tāpat deputāte aicināja NEPLP atsaukt valdes konkursa rezultātus.

Jau ziņots, ka pēc atklātā konkursa uz radio valdi, tajā nav iekļuvis līdzšinējais radio vadītājs Jānis Siksnis, kura pilnvaras beigsies 15.janvārī. Radio darbinieki NEPLP aicina rīkot jaunu konkursu uz priekšsēdētāja amatu.

NEPLP vienprātīgi par sabiedriskā medija jauno valdes priekšsēdētāju iecēlusi pētījumu aģentūras “Factum Group” vadītāju Aldi Pauliņu, par LR valdes locekli programmu attīstības jautājumos kļuvusi bijusī ziņu aģentūras “BNS Latvija” valdes priekšsēdētāja Sigita Kirilka, bet par LR valdes locekli nodrošinājuma jautājumos iecelts Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Uldis Lavrinovičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cik var ņemties ap vienu radio locekli. Izskatās, ka LR ieslīdzis pašapmierinātībā un tagad uztraucas par “jaunajām slotām”… Vecā birste taču ir drošāka, jo zināma.

  2. NEPLP problēmu nav?

  3. Ūja! Siksnis bija vienīgais valdes loceklis, tāpēc Dulevskas kundzes izteikums par “kādu valdes locekli” izklausās tāds .. Izskatās, ka cienījamā darbone nemaz nezina, cik LR bijis valdes locekļu. Bet par to nav jāuztraucas. Tas jau normāli.

Draugiem Facebook Twitter Google+