×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Nerips sāk likt puzli

Latvijas sieviešu basketbola izlase pavisam jaunā veidolā sākusi mēnesi ilgu gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram.

Kamēr Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins gremdējas atmiņās par mūsu dāmu basketbola ziedu laikiem, izlases treneriem ar Aigaru Neripu priekšgalā turpmākie divi mēneši rādās ļoti grūti, jo no dažādiem gabaliņiem jāsaliek kopā jauna komandas puzle. Pārmaiņas ir milzīgas. No izlases atvadījušās sākuma sastāva spēlētājas Gunta Baško un Ieva Kubliņa, bet vēl būtiskāks būs Elīnas Babkinas un Zanes Tamanes iztrūkums. Abas pirms gada bija komandas līderes divās svarīgākajās laukuma pozīcijās. Babkina aizbildinās ar veselības likstām, LBS piedraud ar diskvalifikāciju, taču kopsaucēja trūkst. Basketbolistes nav citroni, kuriem pēdējā sula būtu izspiežama tieši šovasar. Elīna izlasēs spēlējusi teju katru vasaru, un viņas vēlme savest kārtībā veselību ir saprotama.

Cits stāsts par Zani Tamani, kura ASV mēģina iekļūt WNBA komandā Fīniksas “Mercury”. Ja neizdosies, Zane nāks palīgā izlasei. Taču pirmā pārbaudes spēle, kurā viņa pret Japānas izlasi (102:83) 27 minūtēs ieguva sešus punktus, 13 atlēkušas bumbas un labāko lietderības koeficientu komandā, ļauj noprast, ka Zane šo vasaru aizvadīs Amerikā.

No palikušajām 16 valstsvienības kandidātēm pirmajā treniņā piedalījās tikai desmit, taču nākamnedēļ ierindā jābūt visām – gan ASV augstskolu studentēm, gan Itālijas vicečempionei Aijai Brumermanei un nelielu atpūtu palūgušajai Latvijas čempionei Andai Eibelei. “Darīšu pat neiespējamo, lai turpinātu pēdējo gadu sekmīgās tradīcijas. Salīdzinot ar iepriekšējo Eiropas čempionātu, sastāvs mainījies par 50 procentiem, ir daudz vairāk nezināmo nekā jebkad. Tomēr jāmēģina izveidot labu komandu, lai sasniegtu mērķi,” darbu sākot, sacīja Aigars Nerips.

Mērķis nav mainījies – iekļūšana Eiropas čempionāta finālturnīrā Francijā. Par divām ceļazīmēm uz to kvalifikācijas turnīrā no 12. jūnija līdz 11. jūlijam cīnīsies Latvijas, Grieķijas, Itālijas, Somijas un Luksemburgas basketbolistes. Galvenās konkurentes latvietēm būs Grieķijas izlase, kas pretēji prognozēm sapulcēta labākajā sastāvā, un Itālijas valstsvienība, kurā daudz jaunu uzvārdu. Taču šī komanda mums allaž bijusi neērta.

Sēru vēsts: mūžībā aizgājusi Inta Pliuna-Pāne (1949), viena no kādreizējās basketbola komandas TTT zelta meitenēm. Kopā ar viņu komanda deviņas reizes izcīnīja Eiropas kausu un guva arī citas lielas uzvaras.

 

LATVIJAS IZLASES KANDIDĀTES

Kristīne Kārkliņa (“Cadi la Seu”, Spānija), Anda Eibele, Santa Dreimane, Agnija Reke, Anete Horelika (visas SK “Cēsis”), Ieva Krastiņa, Līga Šurkusa (abas “TTT Rīga”), Baiba Eglīte, Anete Šteinberga, Kristīne Vītola (visas “University Texas el Paso”, ASV), Liene Priede (“University Missouri”, ASV), Zane Jākobsone (“CB Arxil”, Spānija), Sabīne Niedola (“Caja Rural”, Spānija), Aija Putniņa (“Viči-Aistes”, Lietuva), Liene Jansone (“Aix-en-Provence”, Francija), Aija Brumermane (“Famila Schio”, Itālija), Zane Tamane (“Fenerbahce”, Turcija).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+