Latvijā
Kriminālziņas

“Nesadalījām puisi…” Cīņa par puiša uzmanību beidzas uz apsūdzēto sola tiesā0

Foto: Paula Čurkste/LETA

Cīnoties par puiša uzmanību, par daudz grēcīgu soli izdarījusi kāda liepājniece Maija (vārds mainīts – red.), kura nu sēž uz apsūdzēto sola tiesā.

Sieviete parūpējās, ka virtuālajā vidē parādījās sludinājums, kurā aicināja pieteikties seksuālo pakalpojumu gribētājus. Viss jau būtu labi, ja vien šajā sludinājumā Maija nebūtu norādījusi savas konkurentes uz partneri – Diānas (vārds mainīts – red.) – telefona numuru. Policijai nebija lielu problēmu atrast viltus sludinājuma publicētāju.

Rezultātā Kurzemes rajona tiesa izskata lietu pēc Krimināllikuma 157. panta 2. daļas – par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī.

Tas paredz īslaicīgu cietumsodu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Parasti praksē cilvēki par šādu nodarījumu izlīgst vai to izskata administratīvā tiesa. Šajā gadījumā izlīgums nav izdevies: cietēja prasījusi pārāk lielu naudu, kas apsūdzētajai neesot bijusi, turklāt, kā man sacīja Diānas māte, Maija neesot jutusies arī vainīga un nav atvainojusies Diānai. Māte arī uzstāj, ka meitai pienākas morālā kompensācija, jo pēc notikušā viņai bijušas veselības problēmas.

No lietā iesaistītajām neizdevās iegūt daudz informācijas, jo tiesa pēc abu pušu lūguma, redzot zālē klausītāju, lūdza pasludināt tiesas procesu par slēgtu. Izejot no tiesas zāles, Maija, taujāta par savas rīcības motīvu, man kautri noteica: “Nesadalījām puisi…” Šis puisis, kā tagad var pārliecināties tajā pašā virtuālā vidē, nesen kļuvis par Maijas vīru.

Tiesa deva laiku abām jaunajam sievietēm līdz 7. aprīlim mēģināt noslēgt izlīgumu.

Ja tas neizdosies, sāksies lietas izskatīšana. Ja tiks noslēgts izlīgums, Maija netiks sodīta, taču viņa tāpat skaitīsies izdarījusi noziedzīgu nodarījumu un atbilstoši likumiem viņa nevarēs kā tīša noziedzīga nodarījuma izdarītāja (arī neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas) pretendēt uz virkni amatu justīcijā, piemēram, kļūt par zvērinātu advokātu, tiesnesi, policistu, prokuroru, notāru, nevarēs dienēt militārajā dienestā, būs ierobežotas iespējas arī darbā ar bērniem un valsts ierēdniecībā, varēs sagaidīt problēmas, ja gribēs ceļot vai strādāt kādā citā valstī, kurā, piemēram, ASV, pievērš uzmanību kriminālu pārkāpumu izdarītājiem.

Tātad izdarītā sekas var būt arī diezgan nopietnas, kas gan atkarīgs no tā, kādu dzīves ceļu izvēlēsies jaunā sieviete.
Saistītie raksti

Cilvēki, kuri pazīst notikumā iesaistītās sievietes, gan saka, ka situācija nav viennozīmīga. Iespējams, apsūdzētā arī vērsīsies ar prasību pret cietušo. Izrādās, cietusī Diāna ar apsūdzētās Maijas tagadējo vīru bijuši pāris, bet, kad jutusi, ka sāk zaudēt pozīcijas, tāpat neesot uzvedusies pārāk labi, respektīvi, mēģinājusi cīnīties, arī īpaši neizvēloties paņēmienus. Tāpēc tāda Maijas reakcija sekojusi.

Interesanti, ka sākumā Valsts policijā teikts, ka šī lieta tikšot izskatīta administratīvā kārtā, bet negaidīti nokļuvusi prokuratūrā kā krimināllieta. Apsūdzētās protesti noraidīti, jo prokuratūrā saskatīts lietas sastāvs atbilstoši Krimināllikuma 157. pantam.

LA.lv