×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

Nežēlīgi labs dzīvoklis: Rimšēvičs saņēmis 20 000 eiro par īri; iesaistās KNAB (12)

LETALETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča deklarācijā norādītajiem faktiem.

Kā teica KNAB preses pārstāve Laura Dūša, atsaucoties uz Saeimas apakškomisijā publiski izskanējušo, KNAB atbilstoši savai kompetencei izvērtēs Rimšēviča valsts amatpersonas deklarāciju par 2015.gadu un pārbaudīs, vai deklarācijā norādītās ziņas nesatur informāciju par likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu.

Pagājušajā nedēļā Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijā, kurā tika analizēti KNAB šī gada darba rezultāti, deputāts Kārlis Seržants (ZZS), norādot uz KNAB iespējām pārbaudīt amatpersonu deklarācijas, sacīja, ka piemēra pēc ieskatījies Rimšēviča deklarācijā. Tajā redzams, ka 2015.gadā Latvijas Bankas prezidents uzrādījis ienākumu “mana dzīvokļa izīrēšana”.

Par dzīvokļa izīrēšanu viņam samaksājis Sandris Grasis 12 600 eiro un Tatjana Loginova 7500 eiro. “Dzīvoklis viņam ir viens, bet šeit ir divi cilvēki un divi atsevišķi maksājumi. Kopā 20 000 eiro, tam jābūt nežēlīgi labam dzīvoklim,” uzsvēra deputāts.

Deputāts arī norādīja, ka 2014.gadā Grasis Latvijas Bankas prezidentam iedevis 32 000 eiro, kas uzrādīti sadaļā “Citi ienākumi”, savukārt 2013.gadā Loginova iedevusi 11 000 eiro. “Man kā žurnālistam rastos jautājumi, kāpēc šie cilvēki ir tik labdarīgi un kāpēc šādus ienākumus Rimšēviča kungs saņem,” norādīja Seržants.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns sacīja, ka tas ir Latvijas Bankas prezidenta dzīvoklis Jūrmalā, kas regulāri tiek izīrēts, saņemtos ienākumus uzrādot ikgadējā valsts amatpersonas deklarācijā un attiecīgi par to nomaksājot nodokļus. “Nepieciešamības gadījumā papildus tiks iesniegti visi attiecīgie dokumenti,” viņš sacīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

  1. Nopērk dzīvokli par aizņēmumu ar superzemiem bankas procentiem (I.R. pieejams), tad izīrē jauno dzīvokli un par īres naudu gan samaksā līzingu, gan vēl nopērk pāris pudeles alus sev. Nekā nelikumīga, tomēr necienīgi un neglīti, ja tā dara amatpersona, kas regulē banku sektoru.

  2. Ilmars Rimsevics = bijusahais Rigas 6. vidusskolas komjaunatnes sekretars. Uz priekshu, biedr Rimsevic!

  3. Ilmars Rimsevics = bijusahais Rigas 6. vidusskolas komjaunatnes sekretars. Uz priekshu, biedr Rimsevic!

  4. Nu ārprāts !!! Atkal zog ! Vai tiešām vienreiz neaizrīsies ??????

  5. Nu man piemēram viss skaidrs. Dzīvoklis tika izīrēts Tatjanai privātprakses vešanai, bet pēc tam to ar visiem Tatjanas pakalpojumiem izīrēja Sandris. Gan jau tā Tatjana nav zemē metama 🙂 Bet ja nopietni, šis naudas kalps ir viens no galvenajiem atslēgas kampējiem, dēļ kura Latvijas iedzīvotāju dzīves līmenis ir tāds kāds tas ir.

  6. Tā jau kādas pils īre?

  7. Nežēlīgi un labs. kāds tad ir??

  8. Nabaga nelaimīgie,nevajag aiztikt svēto govi,galveno ” visas Eiropas ekonomiskās Domnīcas”-Rimšēvica paša vārdi par Latvijas Banku radio intervijā- vadoni! Ļaujiet taču viņam domāt!!!

  9. …”Sandris Grasis 12 600 eiro un Tatjana Loginova 7500 eiro. “Dzīvoklis viņam ir viens, bet šeit ir divi cilvēki un divi atsevišķi maksājumi.”… Varbūt esmu samaitāta, bet kaut kas te nav īsti tīrs…Droši vien dzīvokļa biedri…Kā filmā”Draugi”…

  10. Gan jau ar divām tualetēm….

Draugiem Facebook Twitter Google+