×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Nīderlandes eksministre noslepkavota “eitanāzijas dēļ” (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Nīderlandes bijušās veselības ministres Elsas Borstas slepkavībā apsūdzētais vīrietis tiesā atzinis savu vainu, ceturtdien vēsta vietējie mediji. Kā sacījis apsūdzētais, ņemot vērā ministres lomu eitanāzijas legalizācijā, viņš veicis “dievišķu misiju”.

Borsta, kas pati bija ārste un veselības ministra amatu ieņēma no 1994. līdz 2002.gadam, sekmēja eitanāzijas legalizāciju. Eksministres līķis ar vairākām durtām brūcēm tika atrasts viņas pašas garāžā 2014.gada februārī. Viņa bija 81 gadu veca.

Slepkavībā apsūdzētais vīrietis, kurš tiesas dokumentos, ievērojot Nīderlandes likumus par privātumu, figurē vienīgi kā Barts van U., slēgtā tiesas sēdē negaidīti atzinies, sakot, ka viņš veicis “dievišķu misiju”, vēsta sabiedriskā raidorganizācija NOS.

Barts van U., kurš esot bijis saistīts ar konservatīvo kristiešu aprindām, iepriekš atzinies savas māsas slepkavībā, vēsta Nīderlandes ziņu aģentūra ANP.

Borsta bija pazīstama ar saviem liberālajiem un progresīvajiem uzskatiem medicīnā.

2001.gadā Nīderlandē tika pieņemts pasaulē pirmais eitanāzijas likums, kas stājās spēkā 2002.gada aprīlī.

Medicīniski rūpīgi uzraudzīta eitanāzija Nīderlandē kļūst par arvien populārāku veidu, kā cilvēki aiziet no dzīves.

2012.gadā Nīderlandē ar eitanāzijas palīdzību no dzīves šķīrās teju 4000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Fanātiķi visi,jebkurās formās ir plānprātiņi,it sevišķi kad sāk dzirdēt “Dievišķās”balsis. Šī ministre bija gudra sieviete u visu cieņu viņai. Cilvēks pats ir sava likteņa lēmējs un var pārtraukt savu dzīvi ,kad tā ir pārāk sāpīga ,vai neizturama. Jā mums varbūt liekas savādāk,bet kurš metīs pirmais akmeni? Es noteikti nē,ikviens cilvēks ir vesels visums,kuru no malas nesaprast.

Draugiem Facebook Twitter Google+