×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

No amata atbrīvota Preiļu slimnīcas valde

Foto- pvg.edu.lvFoto- pvg.edu.lv

Preiļu slimnīca

No amata atbrīvota Preiļu slimnīcas valde, aģentūrai BNS apstiprināja līdzšinējais slimnīcas vadītājs Jānis Anspoks.

Atlūgumus valdes locekļi iesnieguši pirmdien.

Viņš aģentūrai BNS stāstīja, ka nesaskaņas saistītas ar pērn uzsāktā projekta īstenošanu par energoefektivitātes palielināšanu slimnīcā. Pašvaldība tam solījusi finanšu atbalstu, taču jaunais sastāvs nostāju mainījis. Anspoks vienlaikus pauda pārliecību, ka situācija tiks atrisināta.

Pēc viņa sniegtās informācijas, piektdien notiks dibinātāju sapulce, kurā lems par slimnīcas jaunās valdes sastāvu.

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda sacīja, ka atlūgumu iesniegšana, viņasprāt, ir labākais lēmums, ko valde varēja pieņemt, taču no sīkākiem komentāriem atteicās. Vienlaikus viņa norādīja, ka par valdes atlaišanu lēmums jāpieņem kapitāldaļu turētājiem, bet šāds lēmums vēl nav pieņemts.

Plivda norādīja, ka viņa nav aicinājusi nevienu iesniegt atlūgumu, valdes locekļi to ir izdarījuši pēc savas iniciatīvas. Viņa apstiprina, ka piektdien sēdē plānots runāt par slimnīcas finansiālo stāvokli un izmaiņām valdē.

Komentējot līdzšinējā slimnīcas vadītāja teikto, ka pašvaldība atteikusi finansējumu uzsāktajam projektam, Plivda teica, ka iepriekšējais domes sastāvs 2014.gada janvārī pieņēma lēmumu, ka pašvaldība kā kapitāldaļas turētājs līdzfinansēs slimnīcu proporcionāli kapitāldaļu skaitam, un šajā ziņā nekas nav mainījies. Citas pašvaldības nepiedaloties ar līdzfinansējumu, un pašlaik divas – Aglonas un Vārkavas novadu – pašvaldības savas kapitāldaļas ir pārdevušas uzņēmumam “Centrālā laboratorija”, savukārt Riebiņu un Līvānu novada pašvaldības par to vēl domā. Plivda vērtē, ka tas liecina par neuzticību valdei.

Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka Preiļu slimnīcas dibinātāji ir SIA “Centrālā laboratorija”, Līvānu novada dome, Preiļu novada dome, Riebiņu novada dome un Vārkavas novada dome.

Preiļu novada pašvaldībai pieder 57,78% Preiļu slimnīcas kapitāldaļas, informēja Plivda.

Projektu “Energoefektivitātes paaugstināšana SIA “Preiļu slimnīca” slimnīcas ēkā” īstenošanu ārstniecības iestāde uzsāka pērn novembrī Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta programmā. Projekta kopējās izmaksas ir 455 876 eiro, liecina uzņēmuma gada pārskats.

Pērno gadu Preiļu slimnīca noslēdza ar zaudējumiem 127,6 tūkstošu eiro apmērā, savukārt gadu iepriekš ar peļņu – 38,4 tūkstošiem eiro, liecina Uzņēmumu reģistrā iesniegtie finanšu pārskati. Preiļu slimnīcas apgrozījums 2014.gadā bija 2,168 miljoni eiro, bet vēl gadu iepriekš – 2,067 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+